Какво се с случва с DirectHost

От: Какво се с случва с DirectHost

Данните едва ли ще се възстановят..... Дано поне да кажат че няма как да се оправи (когато стигнат до заключение) и да започна отново да градя загубеното през тази седмица....

И аз това чакам.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Утре сутрин ще има яснота около връщането на BD, но шансовете не са големи. Моя съвет е да поспим и утре ще кажат от DH какво е станало. Ако не могат - здраве да е, кофти е, но това е живота :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Лоша работа. Дано на всеки върнат базите. Аз лично с СуперХостинг никога не съм имал проблеми. :)
 
Не си имал проблем защото не се налагало да опираш до ремоут бекъпа им... в директ хост е на 6 дни и тази нощ щеше да се обнови... (кофти късмет за тях) в супера, uphero си получи ремоут бекъпа на две седмици преди няколко месеца...

Бекъп в суперхостинг.бг


не го пиша с лошо и не го пожелавам на никой просто дейли на сървъра и ремоут веднъж на седмица си е стандартна практика за много от фирмите в хостинг бизнеса... включително и на запад


Можеби трябва да провеждаме някоя кампания на форума да имате практиката да си правите и бекъпи сами дори през ден е добре особено за фирми който правят само деили и го презаписват че след презапис на бекъпа се получава кофти... не трябва да се разчита само на хостинг компаниите

даже гледам че повечето нови рутери дори тплинк от 50тина лева. имат усб и поддържат фтп... една флашка и според контролния панел може автоматик или ръчно с кликване на бутон (или с някакво пхп и крон за по талантливите и мързеливи) бекъпа да се озовава на флашката .... както си чекваш пощата така и с един клик може да се бекъпва ...
 
От: Какво се с случва с DirectHost

r.stefanov - това не беше ли човека, който когато някой пусне тема за проблем с хостинг - ходеше да обяснява в темата на човека как да си смени хостинга с техния?
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Какво се с случва с DirectHost

@coolice, вероятно е така, но тогава от DirectHost искрено лъжат клиентите си информацията в сайта си:

Ежедневен бекъп
DirectHost.BG приема много несериозно сигурността на данните на своите клиенти. Всички файлове, писма, бази данни и др. се изпращат към независим резервен дата център, което гарантира максимална сигурност. Всекиднвената процедура се поема от отделна наета оптична линия и поема всичко необходимо за бързото възстановяване на акаунтите на нашите клиенти при евентуално бедствие или сериозна повреда в системите.

Аз поне от горе-написаното разбирам, че се прави ежедневен бекъп, който се ъплоадва на Remote Storage. Никъде не е описано, че се прави ежедневен backup локално, който се качва веднъж в седмицата на друг сървър... напротив.. пише, че се качва ежедневно.

Идеята всеки сам да свикне да си прави backup е добра, но не особено приложима за всеки. Има хора, които не знаят що е това FTP, камо ли да си настройват Ruter, NAS или други варианти за ежедневен backup, пък и в край на сметка, нали идеята е ти да си сигурен, че като ползваш този хостинг ще си една идея по-защитен от евентуални проблеми. Както и да е.. идеята за ежедневен бекъп определено е добра и може би е добре да се направи една залепена тема в хостинг раздела с някакви статии кое как става.

@ReminD, същият индивид... същият, който преди седмици ми обясняваше как всичко трябва да се прави по книга и да се ползват само добрите практики... именно затова така лично го приех и му го натяквам в всяка възможна тема.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Вземи прочети темата за бекъпа в супера, то и на 1 час да правят бекъп не значи че ще ти го дадат (ако изобщо съществува) , този бекъп не бил за потребителите а за тях
@coolice, вероятно е така, но тогава от DirectHost искрено лъжат клиентите си информацията в сайта си:



Аз поне от горе-написаното разбирам, че се прави ежедневен бекъп, който се ъплоадва на Remote Storage. Никъде не е описано, че се прави ежедневен backup локално, който се качва веднъж в седмицата на друг сървър... напротив.. пише, че се качва ежедневно.

Идеята всеки сам да свикне да си прави backup е добра, но не особено приложима за всеки. Има хора, които не знаят що е това FTP, камо ли да си настройват Ruter, NAS или други варианти за ежедневен backup, пък и в край на сметка, нали идеята е ти да си сигурен, че като ползваш този хостинг ще си една идея по-защитен от евентуални проблеми. Както и да е.. идеята за ежедневен бекъп определено е добра и може би е добре да се направи една залепена тема в хостинг раздела с някакви статии кое как става.

@ReminD, същият индивид... същият, който преди седмици ми обясняваше как всичко трябва да се прави по книга и да се ползват само добрите практики... именно затова така лично го приех и му го натяквам в всяка възможна тема.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

@uphero, естествено, че ако решат ще си измият ръцете с това... който и да е, а и реално доколкото ти чета мненията, често си избухлив и тръгваш с рогата напред, което в подобни ситуации не е особено добре и хората просто нямат желанието да ти съдействат максимално... никой не обича да се държат с него зле. Това с backup за вътрешни нужди е пълна глупост, понеже никъде в описанието не го пише, още повече, че го дават под формата на характеристика към плана... тоест ти се полага (поне аз така го разбирам). Не съм юрист, но предполагам, че едно такова описание на услугата може да се смята за нещо като апликация към договора с параметрите на това, което получаваш и което е предмет на договора между теб и фирмата.

Освен това при теб ситуацията беше коренно различна. Доколкото си спомням, беше си затрил сам сайта по погрешка. Хубаво, но в този случай нещата не стоят така... дори да сметнем, че backup-ите се ползват за вътрешни нужди... е от това по-вътрешна нужда здраве му кажи...

Сега като се замисля, КЗП би трябвало да може да съдейства при подобни ситуации и да прекрати подобни практики, понеже така всеки може да си измие ръцете.

В общи линии, това са неща, които са наистина крайни и просто, ако не си загубил наистина много важни неща, не си заслужават нервите да се занимаваш.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Здравейте,
@Virosss, бекъп се прави всеки ден и не веднъж сме го предоставяли на клиенти.
Днешния дълъг ден се разви по малко по-необичаен и неприятен начин. Въпросния бекъп липсва, защото масива където е mount-нат също липсва.
Поста ми трябва да стане доста дълъг за да обясня причини и следствия.. Случилото се днес не е приятно както за нас, така и за нашите клиенти и разбира се нищо не ни оправдава, но ще ни помогне да подобрим услугите които предлагаме и в частност резервните копия.
От днес се променя начина по които те ще се създават и съхраняват, а именно: MySQL ще бъде синхронизиран на всеки 6 часа и изпращан до 2 отдалечени сървъра, файловете ще се архивират веднъж на 24 часа и също ще бъдат изпращани към 2 отдалечени сървъра + локалните копия до които клиентите имат достъп.
Ще направим всичко възможно да сведем такива недопустими грешки като днешната до 0.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

@G.Georgiev, не разбирам много, но въпросният дневен backup е бил на локална машина а не на remote host нали?!? Иначе ще е странно да се сринат и remote storage и самият сървър? Ако съм прав, все пак сте написали невярна информация за въпросната част от услугата, която предлагате. А ако не съм.. значи наистина кофти късмет имате...

Както и да е, всеки има кофти дни, но за радост тези кофти дни ни помагат за в бъдеще да се справяме с сходни проблеми и 100% това ще ви помогне много в работата. Лошото е, че типично по Български, мислим за решение на проблема, след като се случи а не умеем да предвиждаме подобни неща предварително.

Пожелавам ви в бъдеще да нямате подобни неприятни случки и да имате по-приятни теми за разговор в форума :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

И да ги обвиняваме и да не ги, нещата са се случили - кофти работа, но ще се оправим. Поне може да сме сигурни, че момчетата ще вземат мерки, щото втора такава случка може и да е фатална. Снощи и аз бях афектиран, все пак всеки е загубил цяла седмица и при някой си е доста труд, а в моя случай - труда на потребителите и над 60 регистрации, но Георгиев намери време вчера да ми обясни човека в 1 през нощта, извини се, пое ангажимент да решат проблема занапред, а и честно казано хостинга им е добър. Бил съм и при големите фирми, както казва Куайс и Упхеро - винаги може да стане гаф, дори и при топ фирмите - знаеме темите за ограничени лимити, разни там драми с данни и т.н.

Пожелавам успех на Directhost, защото ще им е нужен занапред и като съвет: При сериозен проблем (дано не се случва де) - пратете едно съобщение по мейл или в сайта си, че така клиентите няма да се изнервят допълнително.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Иначе станалото станало, кофти неделя са имали пичовете няма нужда да им разваляме и понеделника. А и от ситуацията все пак ще спечелим и ние - екипа им научи един важен урок. Да са живи и здрави :|

//@Вирос Само да вметна,че мейла ми беше нещо подобно:
Здравейте,
бихте ли ми предоставили последния бекъп за моя хост акунт?
И чак на четвъртия малоумен отговор си позволих да съм малко по-дръпнат в тона. ще ме извиниш ама нали затова си плащам - да съм спокоен, че ако затрия нещо имам резервно копие.


@uphero, естествено, че ако решат ще си измият ръцете с това... който и да е, а и реално доколкото ти чета мненията, често си избухлив и тръгваш с рогата напред, което в подобни ситуации не е особено добре и хората просто нямат желанието да ти съдействат максимално... никой не обича да се държат с него зле. Това с backup за вътрешни нужди е пълна глупост, понеже никъде в описанието не го пише, още повече, че го дават под формата на характеристика към плана... тоест ти се полага (поне аз така го разбирам). Не съм юрист, но предполагам, че едно такова описание на услугата може да се смята за нещо като апликация към договора с параметрите на това, което получаваш и което е предмет на договора между теб и фирмата.

Освен това при теб ситуацията беше коренно различна. Доколкото си спомням, беше си затрил сам сайта по погрешка. Хубаво, но в този случай нещата не стоят така... дори да сметнем, че backup-ите се ползват за вътрешни нужди... е от това по-вътрешна нужда здраве му кажи...

Сега като се замисля, КЗП би трябвало да може да съдейства при подобни ситуации и да прекрати подобни практики, понеже така всеки може да си измие ръцете.

В общи линии, това са неща, които са наистина крайни и просто, ако не си загубил наистина много важни неща, не си заслужават нервите да се занимаваш.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Иначе станалото станало, кофти неделя са имали пичовете няма нужда да им разваляме и понеделника. А и от ситуацията все пак ще спечелим и ние - екипа им научи един важен урок. Да са живи и здрави :|

//@Вирос Само да вметна,че мейла ми беше нещо подобно:

И чак на четвъртия малоумен отговор си позволих да съм малко по-дръпнат в тона. ще ме извиниш ама нали затова си плащам - да съм спокоен, че ако затрия нещо имам резервно копие.

:) Извини ме, че се смея, но точно от теб не очаквах подобен отговор :)

Защо се палеше толкова на SuperHosting, а сега не се палиш на DH?!? :) Я признай си честно... имаш безплатен хостинг при тях нали? :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Истината е, че ако и при мен се беше случило, щях веднага да спра да ги ползвам. Не, че нямам бекъп, просто звучи несериозно да не отговарят цял ден. Вчера им оставих тикет, който няма нищо общо с изгорелите сървъри, понеже съм на сървър в САЩ, ама и до днес няма вопъл или стон. Вярно, че цената е ултра ниска, но ако това ще е за сметка на качеството, бих избрал качеството.

Ок...изгорели са сървърите, но нищо не оправдава липсата на съпорт. Абсолютно нищо.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

А да ти е минавало през главата, че може пичовете от DH да са ми помагали в много случаи? А? Да са били полезни за форума и потребителите, макар и Стефанов да е бил малко циничен в подобни теми за други фирми? И още куп такива въпроси.
Ама то вие в Златен рог не сте много с акъла си :p

:) Извини ме, че се смея, но точно от теб не очаквах подобен отговор :)

Защо се палеше толкова на SuperHosting, а сега не се палиш на DH?!? :) Я признай си честно... имаш безплатен хостинг при тях нали? :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

А да ти е минавало през главата, че може пичовете от DH да са ми помагали в много случаи? А? Да са били полезни за форума и потребителите, макар и Стефанов да е бил малко циничен в подобни теми за други фирми? И още куп такива въпроси.
Ама то вие в Златен рог не сте много с акъла си :p

Остави ти кварталите :)

Не каза дали имаш безплатен хостинг от тях?!? А и си призна, че си толкова спокоен, защото взаимоотношенията ви са нещо повече от фирма-клиент :) Между другото не оспорвам, че подобни гадости се случват и на най-добрите и опитните, но в случая тук говорим и за леко прикриване на фактите, което нямах намерение да зачеквам, но действията и коментарите ми бяха провокирани от предишни изказвания на Стефанов.

Човек, когато представлява под каквато и да е форма някаква фирма и я натяква на хората постоянно, трябва много да внимава с изказванията си, понеже покрай това държание бас държа, че поне 10% от потенциалните клиенти са се отказали да им бъдат клиенти именно заради прекаленото съветване. :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Брей, че "късмет" - от две седмици се каня да се местя при тях, че и сайт на приятел на своя глава щях да преместя- мазаляк голям щеше да е :lol:
Ама от мързел и банкети се оставаше "за утре". Да живее алкохола!

И въпреки това не съм се отказал! Смятам, че след тая случка ще повишат качеството на услугата.

Към колегите: имаше една тема като бяха изгорели някакви масиви ли какво беше на ицн. Там имаше едно мнение на ктомов с подробно обяснение и един много хубав скрипт за бекъп. Ако някой се сеща да даде линк, че не я намирам темата.

Някой може и да го предложи настроването на подобен скрипт като услуга тук във форума.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Сега последно има ли някакъв шанс да се върне старата база или да се захващаме за работа отново?
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Здравейте,

Сървърите работят на пълни обороти вече. Част от базите са възстановени, но голяма част от цялата информация е повредена. Направено е каквото може да се направи. Подменени са всички контролери, дискове, куп други неща и е въведена система, която да следи състоянието на дисковете и контролерите по машините в реално време.

Ще има промяна в общите условия и политиката спрямо всички услуги. DirectHost ще се задължи да пази данните изцяло на собствени сървъри и независимо от ситуацията да има резервен бекъп с до 6-12 часа разлика и адекватно решение (не просто скриптове) за да няма прекъсване. Ще е факт до няколко дни, така че следете на сайта ни.

А иначе нямаме оправдание за случката. От 1г. от както стартирахме не сме имали никакви проблеми и се надценихме. Въпроса е да си вземем поука и да се направи нужната инвестиция за да не се повтаря.
 

Горе