Какво се с случва с DirectHost

От: Какво се с случва с DirectHost

Такова нещо винаги може да се случи. Все пак е работа с машини и трудно могат да се предвидят всички възможности. Важното е че всичко е ОК вече.
Пожелавам ви от тук на сетне само да вдигате качеството на услугите.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Здравейте,

Сървърите работят на пълни обороти вече. Част от базите са възстановени, но голяма част от цялата информация е повредена. Направено е каквото може да се направи. Подменени са всички контролери, дискове, куп други неща и е въведена система, която да следи състоянието на дисковете и контролерите по машините в реално време.

Ще има промяна в общите условия и политиката спрямо всички услуги. DirectHost ще се задължи да пази данните изцяло на собствени сървъри и независимо от ситуацията да има резервен бекъп с до 6-12 часа разлика и адекватно решение (не просто скриптове) за да няма прекъсване. Ще е факт до няколко дни, така че следете на сайта ни.

А иначе нямаме оправдание за случката. От 1г. от както стартирахме не сме имали никакви проблеми и се надценихме. Въпроса е да си вземем поука и да се направи нужната инвестиция за да не се повтаря.

Успех занапред. Случва се и при най-добрите, сигурен съм че занапред услугата ви ще стане още по-добра :) Кофти е за инфото, но ще се оправим някакси
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Само да попитам какво стана с загубената информация, и по точно за файловете? Базата данни не е проблем да се възстанови но файловете е малко кофти така да си заминат.
Че единия сайт изобщо го няма а другия не работи и един господ знае какво липсва
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Само да попитам какво стана с загубената информация, и по точно за файловете? Базата данни не е проблем да се възстанови но файловете е малко кофти така да си заминат.
Че единия сайт изобщо го няма а другия не работи и един господ знае какво липсва

Corrupted/Deleted това стана :) Няма връщане
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Ако ПЪРВИТЕ файлове на сайта са били на хоста до като е бил тоя мега краш - забравяш.... а ако не, би трябвало с последният читав бек, който са имали, да са налични - тоест да тръгне.
Май си в първият случай за съжаление
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Аз защо си мисля, че са имали някакъв пробив в системата и са им затрили всичко до което са се докопали. Не ми се вярва да заминат всичките им дискове ей тъй изведнъж. Нали не колокират в някакъв гараж а в истински дейтацентър, къде всичко е осигурено както трябва и няма вариант за токов удар по всичкиоте им сървъри? Или пък са имали 2 диска, като единият се ползвал за реално хостване и другият за бекъп и няистина им заминал основният диск а върнятият бекъп е с по-задна дата. Нали са маниаци на тема сървърна оптимизация и за какво са им нужни много много сървъри и дискове ;)
То моето мнение стана малко като бразилски сериал, но ако не дават подробна информация със статистики, графики (както обича да се изказва r.stefanow) и снимков материал на исплющяни дискове, така ще е.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Ако ПЪРВИТЕ файлове на сайта са били на хоста до като е бил тоя мега краш - забравяш.... а ако не, би трябвало с последният читав бек, който са имали, да са налични - тоест да тръгне.
Май си в първият случай за съжаление
Май не е баш така, защото по сайта не съм барал от месец поне, ама както и да е. Хоста го подарявам - ако има желаещи линк.
За толкова време в форума сам за джъмпарите не се чу лошо и мисля да ги пробвам
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Еми тогава няма кво да мисли - щом си имал в тоя хост сайт от месец (работещ, и с всички файлове на лице), трябва да има ПОНЕ ЕДИН БЕК.... А щом в момента ти липсват файлове и ни бачка, значи нема ни БЕК ни нищо :) Тоест им е заминал и бек-сториджа и всичко общо взето....почти като едно време на дира как им подпалиха цялата галимация и беше страшно чудо

Джъмп аз съм ползвал един впс и не съм имал особени ядове, ама не съм меродавен, защото той си връткаше ей така празен с един смотан сайт на него :wink:
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Еми тогава няма кво да мисли - щом си имал в тоя хост сайт от месец (работещ, и с всички файлове на лице), трябва да има ПОНЕ ЕДИН БЕК.... А щом в момента ти липсват файлове и ни бачка, значи нема ни БЕК ни нищо :) Тоест им е заминал и бек-сториджа и всичко общо взето....почти като едно време на дира как им подпалиха цялата галимация и беше страшно чудо

Джъмп аз съм ползвал един впс и не съм имал особени ядове, ама не съм меродавен, защото той си връткаше ей така празен с един смотан сайт на него :wink:
Важното е, че пича от джъмпа обеща намалени за утре и мисля да ги пробвам и да си подаря и хоста в суперхостинг, че те какви бекъпи правят не е истина, дневния е с 2 седмици назад, нямам думи просто.
То добре, че нямам някакви важни сайтове или печеливши, че тогава щяхме да се караме
 
Пичове, казвал съм го и преди, ще го кажа и пак. НИКОГА не трябва да разчитате само на бекъпите от хоста, независимо колко супер хипер мега готин и як е хоста и колко са добри и готини пичовете или пичките, дето работят там.

Правете си собствени бекъпи и си ги складирайте на сигурно място (за предпочитане - повече от едно).

Бекъпите на хоста са си за тяхно собствено успокоение. За вашата сигурност, трябва да си имате собствени бекъпи.
 
От: Re: Какво се с случва с DirectHost

Пичове, казвал съм го и преди, ще го кажа и пак. НИКОГА не трябва да разчитате само на бекъпите от хоста, независимо колко супер хипер мега готин и як е хоста и колко са добри и готини пичовете или пичките, дето работят там.

Правете си собствени бекъпи и си ги складирайте на сигурно място (за предпочитане - повече от едно).

Бекъпите на хоста са си за тяхно собствено успокоение. За вашата сигурност, трябва да си имате собствени бекъпи.
Тъй ли? А за какъв уй се плаща тогава? И защо го пишат в характеристиките след като е за вътрешно ползване? И още 1000 въпроса в тази насока.
Сега ще кажете ами за 2 лева толкоз, е да ама не аз им определям цените. И да ползвам безплатен хостинг при тях. Но съвсем скоро друг ще му се радва
 
И 2 лева да плащаш и 20000 да плащаш - все тая. Всичко може да стане.
Както видя - може да гръмне диск.
Може да се подпалят сървърите / дейта центъра (за справка - dir.bg преди време).
Може да стане земетресение.
Може собствениците / служителите да ги блъсне автобус.
Може фирмата да фалира.
Може Явор Колев да отиде и да им вдигне сървъра, щото някой качил неподходящи неща.
Може да ги хакнат и да им изтрият всичко.
Може сърдит служител да направи тази мизерия.
И още куп други неща, които могат да се случат, независимо колко си плащаш.

Така че: ПРАВЕТЕ СИ БЕКЪПИ! СОБСТВЕНИ! Хоста че си прави, добре - ако нещо стане, по-бързо ще ги възстановят от техните. Но ако нещо много много лошо стане - трябва да си имате собствени бекъпи.
 
От: Re: Какво се с случва с DirectHost

И 2 лева да плащаш и 20000 да плащаш - все тая. Всичко може да стане.
Както видя - може да гръмне диск.
Може да се подпалят сървърите / дейта центъра (за справка - dir.bg преди време).
Може да стане земетресение.
Може собствениците / служителите да ги блъсне автобус.
Може фирмата да фалира.
Може Явор Колев да отиде и да им вдигне сървъра, щото някой качил неподходящи неща.
Може да ги хакнат и да им изтрият всичко.
Може сърдит служител да направи тази мизерия.
И още куп други неща, които могат да се случат, независимо колко си плащаш.

Така че: ПРАВЕТЕ СИ БЕКЪПИ! СОБСТВЕНИ! Хоста че си прави, добре - ако нещо стане, по-бързо ще ги възстановят от техните. Но ако нещо много много лошо стане - трябва да си имате собствени бекъпи.
Май защото нямам някой важен сайт и затова въпроса с бекъп-а не ми е толкова проблем
 
От: Какво се с случва с DirectHost

То е въпрос на 1-2 долара месечно и 30 мин настройка. Ако сайтовете правят пари или са важни сумата не би трябвало да е проблем. Трябва да има винаги повече от една гаранция, а пък за вътрешните бекъпи на хоста наистина не може да се разчита. Всъщност и в световен мащаб винаги се препоръчва да има външен бекъп, не е само Directhost които са застрашени от подобен проблем, а кажи речи всички доставчици.

А го пишат в рекламата по същия начин по който пишат неограничени домейни, неогранични бази данни, неограничен трафик и т.н. небивалици, които ги виждаш колко са неограничени в момента, в който сайта ти почне да прави посещения.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

А иначе нямаме оправдание за случката.

Нямате оправдание за мълчанието!
Приравнихте се към болшинството бг "мениджъри", които при проблем лягат ниско в тревата и чакат да отмине.
Дори слязохте по-ниско от ICN.BG с техните неадекватни включвания.
Но пък не ползвахте практиката на нови профили във форума, които да ви защитават и хвалят.

Абсолютно неадекватно поведение. Не е достатъчно да си добър техничар, за да си успешен бизнесмен.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Какво се с случва с DirectHost

При мен всичко е наред
 
От: Какво се с случва с DirectHost

И при мене ги оправиха, но до преди 10 минути излизаше някакъв ерор
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Съжалявам за колегите, които са загубили данни, и ми малко неприятно, че както винаги излязох прав.

Преди време имаше една тема тук. Почти съм сигурен, че беше в този форум. В нея едно момче обясняваше как е стартирало хостинг компания, но името и много приличаше на името на друга известна компания. Естествено, хората тук му "обърнаха внимание", че така не се прави, не може да се краде име, и момчето набързо смени името на компанията. Новото име - Directhost, а момчето - Георгиев.

Това за името няма да го коментирам, макар че много хора биха казали, че денят се познава от сутринта. Админите тук явно са решили, че момчето заслужава втори шанс, и цялата тема зачезна, макар че имаше и други интересни неща в нея. Момчето обясняваше как имало малко пари и решило да ги вложи в машини, и (нещо като) дейтацентър в Костинброд. Имаше доста отговори, повечето от които - успех, дерзай, чакаме добър сървис! И така...

Сега, моето мнение беше доста по-различно, и се опитах да обясня на момчето, както и на всеки мераклия да прави хостинг компания, че така работата няма да стане. Хостингът е бизнес като всеки друг, и не трябва да се подхожда с емоция, а с ясна представа какво и как искаш да направиш, и дали можеш да го направиш. Че не трябва просто да накупиш някоя друга машина, а да си наясно с всеки един аспект - какво ще предлагаш, на какви цени, колко клиента целиш да имаш в бъдещето, как ще ти излязат сметките и т.н., и най-важното - откъде ще ти дойдат клиентите. Естествено, трябва и опит отнякъде, но това не е особен проблем - опитът се купува с подходящите служители.

Много колеги тук ми се нахвърлиха какви съм ги говорел, как трябвало да има конкуренция, добре било да стартират нови компании, ама големите компании не искат да има нови, и т.н. и т.н. Стефанов беше особено деен естествено, в стил как големите компании ни лъжат и сървисът им е скапан, но ние тука видиш ли всичките знаем как се прави хостинг, и ще направим най-добрия такъв.

Както се вижда, момчетата ентусиасти, със системата проба-грешка ще научат, че не всичко, което хвърчи, се яде. Предполагам за тях връщане назад няма, и продължават да се борят. Не може да не им пожелая успех, макар че виждам закъде са тръгнали (някои оттам се връщат). Но пак ще напиша за всички останали, които са решили да се пробват на това поприще:

- към момента, в хостинга пари няма. Особено в България. Под "пари няма" имам предвид, че ще се блъскате много, а няма да спечелите почти нищо. Други бизнеси са по-привлекателни и лесни. Може да успеете и с хостинг, единствено ако имате някаква гениална идея, която да ви продава услугата.
Това е "към момента", след една или две години нещата може да са се променили.

- ако все пак сте решили да се блъскате с хостинг, не си хвърляйте парите първо за хардуер. За да предложиш добра услуга, трябва освен хостинг сървър, да имаш и бекъп сървър, и резервен сървър. Или поне достатъчно резервни части, които обикновено не могат да се купят от днес за утре. Да инвестираш в хардуер, при положение, че няма да можеш да го натовариш в следващите няколко месеца, е изключително глупаво. За няколко месеца цената му ще е паднала с 20-30%, а ти няма да си изкарал никакви пари от това.

- ако имате някакви пари и искате да стартирате хостинг компания, започнете със следните неща:
1. Сайт.
Сайтът е ужасно важно нещо, и се учудвам как повечето "предприемачи" подценяват и карат с някакви темплейтосайтове. Не се скъпете за сайта си и си хванете наистина добър дизайнер, за да ви направи добре изглеждащ сайт. Хайде няма нужда да "ахва" посетителя, но доброто първото впечатление е 50% от продажбата. Изпипайте всичко по сайта и в НИКАКЪВ случай не пускайте публично недовършени неща.
2. Вземете си от някъде един реселърски акаунт. Има достатъчно прилични хостинг компании, които предлагат сносен сървис. Няма да рекламирам никой, потърсете си информация, пробвайте няколко, и си изберете. Двете огромни предимства на този вариант пред собствен сървър е, че 1) ще може да се концентрирате върху продаването, което е най-трудното нещо, и 2) една реселърски-ориентирана компания обикновено е flexible - тоест, ще може да плащате горе-долу каквото ползвате.
3. Изберете си пазарна ниша. Моят съвет е да избягвате да предлагате суперевтин хостинг, защото се обричате на мизерия. Добре е да си намерите по-платежоспособни клиенти, които са готови да плащат за добра услуга. Може да помислите за допълнителни услуги включени в цената, които да ви докарват клиенти.
4. 24/7 съпорт - ако сте сами, ще се спи с телефона до възглавницата, няма начин. Но пък и в началото като не са много клиентите, не е невъзможно да се справи човек. Вторият човек, който ще включите в начинанието си трябва да е вторият съпорт :).
5. Определете си бюджет за маркетинг/реклама, и го харчете разумно.
6. Работете основно по търсенето на клиенти. Това е най-трудната част от този бизнес. Сървъри се инсталират, ракове се купуват, админи и други служители се наемат - но клиенти се привличат ужасно трудно. Наистина ужасно трудно, понякога на каквато и да е цена не става работата. Тази част е "гърлото на бутилката", и ако се справите с него, ще имате успех.

Ако нещата потръгнат и съберете няколкостотин клиента, вече ще имате стабилен приход и можете да мислете за собствен хардуер, колокейшън, и т.н. Ако не успеете да съберете 300-400 клиента, битката е загубена, и трябва да се пробвате на ново поприще.

Това е от мене. Дано има повече ентусиасти и предприемачи, ама освен сърце (ентусиазъм) трябва и глава :).
 

Горе