Какво се с случва с DirectHost

От: Какво се с случва с DirectHost

Сайта ми не се отваря. На американски сървър е. При някой да има проблем с отваряне на сайт?

Едит : Оправи се. Беше down за 5 минути.


И аз засякох същото. Тъкмо щях да пищя на съпорта...:shock:
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Колеги не смятате ли за некоректно да лъжете така клиентите си?
Дълго време си мълчах само от колегиалност, но проверката все още показва друго.
Чаках с надеждата, че рано или късно ще си платите лиценза на билинга.
Разбирам, че не всеки може да стартира бизнес с достатъчно средства, но след като Ви задават този въпрос не е много коректно да отричате.

Говорим за лични данни и риск в сигурността с използването на нулнат (nulled) WHMCS.
В билинг системата се вижда информация за всичко, включително плащания. Не смятате ли несериозно и дори за опасно да не използвате лиценз с оригинален софтуер?

Бях решил да си мълча с идеята, че ще поправите тази грешка, но минаха месеци, а Вие сте от близо година или повече на пазара?

Със сигурност на доста от Вас може да не им хареса острия ми тон и забележката, но смятам, че е напълно професионално да повдигна въпроса от моя лична позиция като физическо лице, с оглед на това, че клиента е по-важен от всичко и трябва задължително да хвърлите яснота по въпроса и да ме опровергаете, като им се извините и поправите тази грешка.

P.S. Извинявам се за острия тон, но в крайна сметка в днешни дни няма нищо по-важно от личните данни и тяхната защита.
 
Последно редактирано:
От: Какво се с случва с DirectHost

Охо добре, че ми каза, че са с нуллнат веднага се махам от тях.
Крайно недоволен съм от директхост.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Това стига ли, като физическо лице?
Ако се притесняваш, може да репортнеш домейна, пък да следим какво ще се случи.

А нз до колко си запознат с WHMCS, лиценза се телгли по следния начин: public function remoteCheck()
$whmcsurl =
и да не изпадам в подробности нататък.

А ако не се грижехме да данните на клиентите, щяхме ли да си правим труда да взимаме EV SSL сертификати, за билинг системата ?

whmcs.jpg
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Искрено се надявам аз да съм сбъркал и наистина да е така.

Но представете им конкретни доказателства, че не използвате нулнат WHMCS за directhost.bg.
На мен не ми трябва спокойствие, но на клиентите било то настоящи или бъдещи е хубаво да изясните подробно.

Покажете, че реално за този домейн имате лиценз и хвърлете повече яснота относно:

1. Защо не плащате ДДС, като за България лиценза задължително е $19.14 с ДДС, независимо след това дали си връщате ДДС-то.
2. Защо няма брандиране, което за най-ниската такса на лиценза е задължително (отдолу трябва да пише Powered by WHMCompleteSolution, ако не искате да пише това - лиценза става малко по-скъп).

P.S. За хората, които не са запознати, проверката се прави тук: http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php
Току що пробвах проверка върху спрян сървър и тя мина успешно за лизензиран билинг.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

1. ДДС се показва във фактурата а не в статуса на услугата. ( Скриин от пейпал. )
2. Брандирането също е инклуднато в темплейтите на WHMCS и при по обстойна промяна на дизайна може да бъде премахнато, заедно с избиране на валута и прочие.
Лиценз чека ще отчете зелено ако е влизал в дб-то им. Когато сайта никога не е чекван няма как да влезе.

И за да може да заспите спокойно, желаете ли да го видите в зелено ?


paypal-whmcs.PNG
 
От: Какво се с случва с DirectHost

1. Супер, че поясните за ДДС-то и пак повтарям разясненията са за Ваше добро. Може например да публикувате скрийншот от вътрешната страница на лиценза, където пише домейна, IP адреса и дата на регистрация.
А най-добре ще е да покажете на потребителите със солидно доказателство, например позицията на компанията издаваща лицензите, която ясно да каже и най-вече провери, че не използвате null-ната система и проблема е в проверката им.
2. Въпросът за брандирането беше от морална гледна точка - защо е махнат, след като е платен лиценз за брандиран билинг. Ясно е, че технически това е лесно и явно може да си позволите да платите по-скъпия лиценз без бранд.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Не знам с какъв лиценз са, но след тоя даунтайм дето имаха сайтовете ми зареждат супер бавно и скоро явно ще се местя
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Още 1 скриин.
Сега може и да проверите домейна че свети зелено, за да спите по-спокойно, след което отново да спра проверката и пак да е в червено :)

one-more-ss.PNG
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Във Ваш интерес е, да представите повече яснота на клиентите си.

Тоест Дата на регистрация, която не се вижда на скрийншота (написано е по-горе на страницата), въпреки че я споменах.

Тоест винаги ли сте били изрядни в това отношение от самото начало или не.

.. и относно скромните $5 за лиценз без брандиране, кoито явно сте си спестили.

P.S.
Защо забранявате проверката?
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
За ДДС-то не е вярно, че трябва да се плаща - ние не плащаме ДДС за WHMCS лиценза си. Като имаш европейски ДДС номер не е нужно, да плащаш ДДС-то.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Не знам с какъв лиценз са, но след тоя даунтайм дето имаха сайтовете ми зареждат супер бавно и скоро явно ще се местя

И аз бях от засегнатите, но сайта ми върви доста добре, нямам оплаквания
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Аз също съм нямал проблеми
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Интересно е да се види наистина регистрацията на WHMCS от коя дата е, че все пак има съмнения - пуснете ги.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Ако не бяхте вдигнали темата, нямаше да си кажа, но не мога да се сдържа. В началото ги защитавах, много ми се искаше да им потръгне... да, ама не... само се говори, че влагат повече усилия. Реалността е друга.

Значи, съпортът е ОК, обаче... всичко останало е под всякаква критика. Забелязвам редовен даунтайм на usa сървърите. Вече 2-3 пъти в рамките на последните 30 дни, като засека и им пиша и обикновено оправданието е "ми трябва да искаме обяснение от екипа на място защо не си свършил работата". Да, ама мене не ме интересува кой не си е свършил работата, а че работата не е свършена.

Чак толкова често им се случва, че ми омръзна да им пиша на съпорта всеки път да си ги оправят. За последните 30 дни хванах 3 пъти даунтайм, а се чудя колко ли са били в действителност?
Онзи ден реших да направя тест и да не им пиша... да видя колко време ще им отнеме да си оправят проблемите...еми, забелязах даунтайм между 22 ч. и продължи поне до 4 часа... после легнах и към обед вече сайтът се зареждаше.

Нещата не изглеждат професионални, не са изпипани. Все съм изредил почти всички хостинг провайдъри, ама чак такова чудо не бях виждал.

Имат някакъв проблем със сертификати, постоянно има грешка в Error log-а...от 1 месец говорят, че ще я отстранят ... сега горе колегите са фиксирали други съмнения....

Просто съм разочарован... Аз и на тях съм го казал... така, че едва ли ще го прочетат това за първи път.
 
От: Re: Какво се с случва с DirectHost

За ДДС-то не е вярно, че трябва да се плаща - ние не плащаме ДДС за WHMCS лиценза си. Като имаш европейски ДДС номер не е нужно, да плащаш ДДС-то.

Без да коментирам хостинга ще ти кажа за ДДС-то, че грешиш. Длъжен си да го платиш. Ако всемаш ф-ра от ЕС като фирма регистрирана по ДДС, то те ти я издават без ДДС. По закон към нея пускаш протокол за самоначисляване на ДДС по ставките в БГ или която европейска държава си с VAT регистрация. И ако си с ДДС регистрация в БГ имай предвид, че по закон срока за този протокол е 15 дни след дата на издаване на ф-рата. Провери си го внимателно това, ако не ми вярваш, защото подлежи на санкция неиздаването и неначисляването на ДДС към подобна ф-ра.
 
Re: От: Re: Какво се с случва с DirectHost

Без да коментирам хостинга ще ти кажа за ДДС-то, че грешиш. Длъжен си да го платиш. Ако всемаш ф-ра от ЕС като фирма регистрирана по ДДС, то те ти я издават без ДДС. По закон към нея пускаш протокол за самоначисляване на ДДС по ставките в БГ или която европейска държава си с VAT регистрация. И ако си с ДДС регистрация в БГ имай предвид, че по закон срока за този протокол е 15 дни след дата на издаване на ф-рата. Провери си го внимателно това, ако не ми вярваш, защото подлежи на санкция неиздаването и неначисляването на ДДС към подобна ф-ра.

За това се грижи счетоводителката, тя си ги подава ВИЕС декларациите, както си му е реда. Иначе директно на WHMCS Limited ДДС не плащаме, т.е. те ни издават фактура с 0% ДДС на основание ДДС номера ни.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Избора на хостинг е изцяло ваш. Може да се сърдите на себе си, като не сте избрали добър хостинг. Вземете си backup-ите и се изнасяйте ("На който не му понася - да се изнася" нали така беше поговорката?). Абе да сте живи и здрави, а останалото ще се подреди / ще го подредите! :)
@NullByte тъкмо ми направи добро впечатление, ама такава намеса като физическо лице не ми допада. Не ти е работа на тебе какъв е лиценза на конкуренцията, а на потребителите на хостинг фирмата. Гледай себе си. Просто анти-реклама си правиш.
Аз например такава груба намеса от страна на Джъмп не съм видял и ето затова ще ме спечелят като клиент! :)
И да се върнем към темата - изнесете се от този хостинг и след 3-4 месеца той ще потъне в тъмнината.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Май пак има проблем с тях. Миналата седмица също нещо се беше омазало, на домейна ми излизаше друг сайт, нямах възможност да проверя какво става и в следващите 2 часа не знам как не полудях, само си спомням, че махнах ДНС-ите на домейна, че да не соча към друг сайт, като погледнах отново след 2 часа поне всичко бее ок. Сега пак в wp ме пуска камо в индеска и админ панела. Отделно от бая време като си браузвам и ми дава понякога Интернал сървър ерор и трябва да рефрешвам. Сега пък на всяка страница различна от индекса става и не се оправя. В админ панела на хостинга не ме пуска. Получих имейл за някакъв бакъп. Много лошо. Май ще се местя. Аз съм на план от безплатните от успей с нас, ама за тези които плащат много неприятно... Че и в момента трябва да имам трафик, че има събитие което търсят хората ама...
 

Горе