Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Забелязвам че сайтовете работят, обаче при пълвоначалния опит да заредя сайт който е бил на суперхостинг и ми вади грешка, след рефреш се оправя. Днес единия от сайтовете очаквах да има доста посещения заради платената реклама която съм засилил но уви парите текът но посещения няма.
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

наистина ме кефите какви тролове сте хах. сега първо когато те имаха проблем още не беше хакнат от днес е хакнат а и ми се струва че крият нещо защото когато стана ''проблема с доставчика'' на една приятелка и беше хакнат компа а цялата информация за финансовата и година 2013 изтрита и се беше побаркала затова питам кво става? нали сам борн и копам койни хахахах:beer:

Радвам се, че те кефим. Ти също ни забавляваш много. Никога не спирай и нека силата на НАТФИЗ бъде с теб през цялото време :)
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

наистина ме кефите какви тролове сте хах. сега първо когато те имаха проблем още не беше хакнат от днес е хакнат а и ми се струва че крият нещо защото когато стана ''проблема с доставчика'' на една приятелка и беше хакнат компа а цялата информация за финансовата и година 2013 изтрита и се беше побаркала затова питам кво става? нали сам борн и копам койни хахахах:beer:

Нека силата бъде с теб! :D :D НАЙ-НАКРАЯ ПЕТЪЧНА ТЕМА :d :d, по-точно добре, че е този типаж за да ни развсели малко, като старите петъчни теми. Интересно ми е какво още е хакнато на някой негов братовчет, сигурно телевизора са му хакнали след като са паднали суперхостинг :D :D
 
Кеф да гледаш хората търсят причината в другите. :)

На мен не ми работи телефона, Суперхостинг, ще ви помоля да ми оправите хостинга, за да ми се включи пак телефона. :) :) :) Недейте така хора, не давате добър пример. :)
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

:? Аз пък се чудя кво скочихте всички в защита на суперите? Те, ще си вземат неустойка от доставчика, и както се каза по-горе в темата стана ясно, че разчитат само на един такъв (и е логично, щом е паднал и всичко спря да работи), но надали някой който е губил пари от тази простотия ще му ги възвърнат или ще го обезщетят по какъвто и да е начин. Представете си голям сайт до тях движещ се с примерно 10-20 кинта в час за тези близо два часа проблемации какво щеше да губи. После кво? Ами извиняваме се, но пестим вече от всичко и за това.
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

:? Аз пък се чудя кво скочихте всички в защита на суперите? Те, ще си вземат неустойка от доставчика, и както се каза по-горе в темата стана ясно, че разчитат само на един такъв (и е логично, щом е паднал и всичко спря да работи), но надали някой който е губил пари от тази простотия ще му ги възвърнат или ще го обезщетят по какъвто и да е начин. Представете си голям сайт до тях движещ се с примерно 10-20 кинта в час за тези близо два часа проблемации какво щеше да губи. После кво? Ами извиняваме се, но пестим вече от всичко и за това.

Никой не ги защитава. Просто се опитваме да му обясним, че живее в огромна заблуда. Очевидно не си бил клиент на колокационен център и не си виждал договор с тях, защото говориш глупости. Няма неустойки :) нито Еволинк, нито Телепойнт, нито Ервонет... да не изброявам. А сайт който се движи с 10-20 лв в час, ще разполага със собствена инфраструктура, а няма да разчита на споделен хостинг или VPS.
 
Re: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

:? Аз пък се чудя кво скочихте всички в защита на суперите? Те, ще си вземат неустойка от доставчика, и както се каза по-горе в темата стана ясно, че разчитат само на един такъв (и е логично, щом е паднал и всичко спря да работи), но надали някой който е губил пари от тази простотия ще му ги възвърнат или ще го обезщетят по какъвто и да е начин. Представете си голям сайт до тях движещ се с примерно 10-20 кинта в час за тези близо два часа проблемации какво щеше да губи. После кво? Ами извиняваме се, но пестим вече от всичко и за това.
Ще загуби 15-32 лв. И кво?
 
От: Re: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Ако, те щипя по 15-32 лева на час (да не говорим и за другите им простотии за които тогава не се включиха и замълчаха) дали ще ти е приятно? А на клиентите ти дали ще им е гот, примерно да си вършат работата или там, каквато е насочеността на сайта?

Май, не си имал големи сайтове да видиш при един такъв проблем как ти се пали телефона!

П.П. Да не говорим, ако си с примерно 30-40 сайта при тях които ти правят още допълнително парички, как ще ти е.....

Ще загуби 15-32 лв. И кво?
 
Така като гледам Суперхостинг даже автономна система май нямат, така че нищо чудно, че са паднали при проблем с единствения им доставчик.
И част от рекламните твърдения на сайта им съответно са невярни.

Иначе за колегата по-горе дето го гонят извънземните... без коментар :)
 
От: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Ами не съм бил, но това не ги оправдава, а и що да не съм на нет сървър при тях примерно като съм доволен. Тогава нали пак от тях, завися, не разбирам от администриране, и съм решил да им поверя това в техните ръце, става гафа и готово.
Никой не ги защитава. Просто се опитваме да му обясним, че живее в огромна заблуда. Очевидно не си бил клиент на колокационен център и не си виждал договор с тях, защото говориш глупости. Няма неустойки :) нито Еволинк, нито Телепойнт, нито Ервонет... да не изброявам. А сайт който се движи с 10-20 лв в час, ще разполага със собствена инфраструктура, а няма да разчита на споделен хостинг или VPS.
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

И аз имам едни сайтове за оправяне, но не ми се чака да ми падне хоста, та сега се моля на кварталния ми ISP да гръмне някой суич. Не за друго, просто офиса им е на пет минути от нас и направо да отскоча с фактурата... crazy_mini.gif



пп: нямам сайтове при суперите
 
От: От: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Ами не съм бил, но това не ги оправдава, а и що да не съм на нет сървър при тях примерно като съм доволен. Тогава нали пак от тях, завися, не разбирам от администриране, и съм решил да им поверя това в техните ръце, става гафа и готово.

Аз пак ти казвам, че не оправдавам никого, а ти обяснявам, че говориш глупости.
 
От: От: От: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Ами, няма да споря с теб, но ми е интересно, ако този доставчик обслужва и банки, и други подобни какво става и дали няма да плащат неустойки.

Пък не вярвам да обслужва само частни клиенти + суперхостинг.

Аз пак ти казвам, че не оправдавам никого, а ти обяснявам, че говориш глупости.
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Реално ако искаме да имаме неустойки и да претендираме ца такива неустойки то би следвало да се подписва договор за предоставяне на хостинг услуга / такъв договор в случая са общите условия на суперхостинг / ако бяхме толкова големи и силни и всеки един срив ни струваше суми / не говоря за 20 - 50 лв / то ние щяхме да искаме качествени и гарантирани услуги. В случай че подпишем договор извън стандартния на хостинг доставчика тогава сумата определено няма да е 20лв на месец. Това че за няколко часа са паднали сайтовете не мисля че е болка за умиране.
 
Re: От: От: От: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Реално ако искаме да имаме неустойки и да претендираме ца такива неустойки то би следвало да се подписва договор за предоставяне на хостинг услуга / такъв договор в случая са общите условия на суперхостинг / ако бяхме толкова големи и силни и всеки един срив ни струваше суми / не говоря за 20 - 50 лв / то ние щяхме да искаме качествени и гарантирани услуги. В случай че подпишем договор извън стандартния на хостинг доставчика тогава сумата определено няма да е 20лв на месец. Това че за няколко часа са паднали сайтовете не мисля че е болка за умиране.



Договорите за неустойки при по ниския клас сървъри сработват едва след четвъртия / 8 мия час... като неустойката е допълнителни дни за всеки час... (еФтина) .Мисля че по едно време за финансови неустойки имаше допълнителна застраховка която се доплащаше в дацнетъра на iweb но я спряха струваше повече от самия сървър..., за 6 години само веднъж сме ги стигали тези часове като NL датацентъра с 18 000 юнита спейс рутерите cisco се флудеха сами (и им трябваше помощ и от cisco директно - около 12 часа)

За мишън критикал апликации освен че ползваш два доставчика за асинхронна мрежа, имаш дублирана всяка машина, в същото веме в друг датацентър на повече от 400 мили разстояние в реално време да се прави дупликация на базата данни и сайта... и става малка цифромания :)

Хостинг който прави пълна дупликация на сайта ви в реално време в ремоунт датацентър като разходи за Предприемач.ком би ми струвал между 8-12 пъти повече от това което плащаме сега, (бяхме за известно време с такъв сетъп - исках да се науча как се прави), това е без никаква печалба за мен и със доста вкаран админиски труд който си го правя за себе си не си го калкулирам и имам ноу-хау как да го направя по-евтино от стандартните технологии който ползват големите фирми...

за да ви предложи една фирма SLA със финансови неустойки за загуба на приход вградени в палана, най малкото което трябва да направи е да е на такъв сетъп... за да знае че ако падне датацентъра което се случва от време на време няма да плащат

Сметне си сегашния хостинг план по 8-12 като мимум колко би струвало и дали бихте го купили
 
От: Re: От: От: От: От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Сметне си сегашния хостинг план по 8-12 като мимум колко би струвало и дали бихте го купили

загубена кауза....
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Случват се такива неща.
Например в Италия, от събота та до днес, една от големите хостинг компании е даун от всякъде. На това отгоре не само че сайтовете не отварят, ами и мейлите не работят. Хората откачиха и не спират да им наливат... Намериха се веднага адвокати, които разчовъркаха договорите и намериха клауза, която позволява да се търси парична неустойка - естествено, трябва да се докаже, че наистина си загубил пари. Следя случката и гледам, че се организират даже в клас акшън и май компанията ще си изпати доста. Най-вече за неработещите по повече от 36 часа мейли. За хората, които работят чрез мейли - магазини, хотели, журналисти, липсата на мейл услугата е доказуемо носеща загуби.

:-o
 
От: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

явно при мен е станало съвпадение с падането на суперхостинг и мислех че е имало няква атака но сега разбрах вече кво е станало, програмиста вика че е имал някав шелл закачен и така е заразил сайта.ще оправи всичко наздравее :beer:
 
От: Re: Какво става със Superhosting.bg - не зарежда?

Така като гледам Суперхостинг даже автономна система май нямат, така че нищо чудно, че са паднали при проблем с единствения им доставчик.
И част от рекламните твърдения на сайта им съответно са невярни.

Колега, незнам как можа да напишеш толкова много грешни неща само в няколко изречения :-D

Суперхостинг имат автономна система, дори са си го написали на сайта за тези които се чудят и не могат да познаят имат ли аджеба Суперхостинг автономна система. От друга страна ако нямаха автономна система, часта с услугите/сървърите с ип-тата от другите доставчици (респективно които изпозват техния интернет) щеше да остане незасегната, ако проблема е бил само при единия доставчик както се твърди
 

Горе