Какво става с Google Webmaster Tools

Re: Какво става с Google

на много хора е така, всички се оплакват. ще му мине сигурно.
 
Re: Какво става с Google

Това е толко бъгаво нещо, че не знам за какво ли влизам там изобщо. Ей сеге се логнах да видя какво става - гледам на два сайта им свети, че не били верифицирани. Е как дева изведнъж станаха така като от година си е ок всичко?!? И двата си имаха таг <meta name="verify-v1" content="z9 ...., а сега трябваше да го сменя с новия им модел <meta name="google-site-verification" content="un ....

После кликнах на сайт маповете - имам на един сайт 10 rss feed-а сложени като сайт мап там. От 6 месеца всичко си работи, сега всичките светят в червено и пише следното:

Sitemap errors and warnings
Line | Status | Details
error.png
5 | URL not allowed | This url is not allowed for a Sitemap at this location.


Е какво по дяволите трябва да означава пък това?
 
От: Re: Какво става с Google

Вчера сутринта сайта ми беше с 0 индексирани. Сега гледам, че са индексирани същият брой старници както преди, но форума към сайта се е сринал до 0. Предполагам, че утре сутринта всичко ще е по старо му.
 
От: Какво става с Google

Запазете спокойствие. Аз завчера нали пуснах подобна тема тук. Явно моите индекси изчезнаха по-рано. Тази сутрин гледам, че всичко си е наред - там са си индексите, но това явно е някакъв проблем на гугъл, защото трафика от търсачката въобще не се промени в тези два дни в които беше объркам Gwt.
 
От: Какво става с Google

Мани го тоз GWT, напоследък е под всякаква критика. Нито връзки показва като хората, постоянни колебания в честотата на обхождане. Гугъл пък си индексира квот си иска... Изобщо нещата при мен хич не са розови. ;(
 
От: Какво става с Google Webmaster Tools

каде ли може найстина да разберем колко индексирани страници имаме

Пускаш 1 търсене за site:tvoq-sait.com и виждаш колко индексирани страници имаш всъщност.
 
От: Какво става с Google Webmaster Tools

В последно време и това не е един от най-коректните начини за проверка. През 3/4 часa индексираните страници се умножават по 5 и обратно. Поне при мен е така. Може би трябва да спра да проверявам :)
 
От: Какво става с Google Webmaster Tools

В последно време и това не е един от най-коректните начини за проверка. През 3/4 часa индексираните страници се умножават по 5 и обратно. Поне при мен е така. Може би трябва да спра да проверявам :)
Да, всъщност перидично сменя и дава данните от различни дейтацентрове май. В нормално състояние при site:mydomain.com през google.bg даваше да кажем 400000 резултата, а през google.com - 90000 резултата. От близо два месеца и на google.bg започва да дава 90000 резултата и на определен кратък период (който не мога да изчисля засега) пак ги разграничава. Т.е., проверката чрез google.com почти не зависи от този период и е с много близки резултати, а чрез регионалния google.bg варира от близо 5 пъти повече до резултата чрез google.com.
 

Горе