Какво ще стане ако всички спрем да плащаме данъци едновременно?

bentos

Active Member
според мен нищо. само ще спестим едни пари, какво мислите вие?
 
Нема как да стане тва едновременно, щото има 1001 агентури дето следят ако има тенденция към тва, то поне да не стане едновременно :D
Иначе - нищо! :) те пароците са напечатани в излишък даже :D:D:D
 
По принцип е редно да е така, защото данъците ни не отиват там където трябва, за да получим качествена среда за живот. Като начало дебелите депутати и всички лентяй в администрацията ще умрат от глад. Но преди това ще си строшат краката от проверки, за да проверят защо не се плаща. Държавната хазна е една бездънна яма, в която парите на такива като нас поръват безцелно. Ето например тази година ще отидат минимум 150 милиона за избори, защото са олигофрени. Отиваш на лекар, след като си си платил данъка и осигуровки, и ти казват дай още 50 лева за прегледа. Хващаш да караш колата си, падаш от дупка в дупка. Решаваш да запишеш детето си на детска, няма места - давай за частна. Държатява се дъни, плаща данъкоплатците. И така до безкрай.

:)
 
По принцип е редно да е така, защото данъците ни не отиват там където трябва, за да получим качествена среда за живот. Като начало дебелите депутати и всички лентяй в администрацията ще умрат от глад. Но преди това ще си строшат краката от проверки, за да проверят защо не се плаща. Държавната хазна е една бездънна яма, в която парите на такива като нас поръват безцелно. Ето например тази година ще отидат минимум 150 милиона за избори, защото са олигофрени. Отиваш на лекар, след като си си платил данъка и осигуровки, и ти казват дай още 50 лева за прегледа. Хващаш да караш колата си, падаш от дупка в дупка. Решаваш да запишеш детето си на детска, няма места - давай за частна. Държатява се дъни, плаща данъкоплатците. И така до безкрай.

:)

Дай пример, работещ , с някоя страна, където е по-различно, и да стане дискусия. Не се заяждам, просто от любопитство.
 
Дай пример, работещ , с някоя страна, където е по-различно, и да стане дискусия. Не се заяждам, просто от любопитство.
Германия, САЩ, дори и в Румъния вече е по-поносимо. Знам, че не се заяждаш, и е добре да стане интересно. Имаме си и малки плюсове, но яко бледнеят пред това, за което по принцип трябва да получаваме за данъците си. И къде по света има толкова раздута и безполезна администрация като нашата държавна? Ел. Правителството го чакаме може би да е факт като американците заживеят на Марс. :)

Факт е, че един човек плаща данъците си с погнус единствено и само, когато вижда в реалността как му ги харчат, какво получава с трудно и честно изкараните си пари. Аз съм твърдо за плащането на данък, не ме разбирайте погрешно. Просто наистина като повечето хора знам, че не са харчени и управлявани тия пари правилно. Ако ти липсват още примери към думите ми, поразрови се в интернет как протече последното миене на столицата ни, за което едни фирми са взели няколко милиона от общинските пари, разбирай парите на данъкоплатците. ;)
 
То не че и сега всички са се разплащали. Ще си станем анархия, вече официално. Или ще дадат платените до момента на едни яки момчета, дето ще те накарат да продължиш да си ги плащаш :)
 
Германия, САЩ, дори и в Румъния вече е по-поносимо. Знам, че не се заяждаш, и е добре да стане интересно. Имаме си и малки плюсове, но яко бледнеят пред това, за което по принцип трябва да получаваме за данъците си. И къде по света има толкова раздута и безполезна администрация като нашата държавна? Ел. Правителството го чакаме може би да е факт като американците заживеят на Марс. :)

Факт е, че един човек плаща данъците си с погнус единствено и само, когато вижда в реалността как му ги харчат, какво получава с трудно и честно изкараните си пари. Аз съм твърдо за плащането на данък, не ме разбирайте погрешно. Просто наистина като повечето хора знам, че не са харчени и управлявани тия пари правилно. Ако ти липсват още примери към думите ми, поразрови се в интернет как протече последното миене на столицата ни, за което едни фирми са взели няколко милиона от общинските пари, разбирай парите на данъкоплатците. ;)
Данъците за фирми при нас не са ли най-добре, поне що годе добре спрямо повечето страни в ЕС?
 
Данъците за фирми при нас не са ли най-добре, поне що годе добре спрямо повечето страни в ЕС?
То това се компенсира от голямата корупция и бюрокращина, която те връща много назад. Да не говорим за всичките закони, които приемат с цел да те спънат в нещо или да накарат други бизнеси на техни хора да препечелят от теб, защото много си дръпнал, та да не ти стане много. И какво общо имат корпоративните данъци, като ако решиш утре си офшор? :)
 
То това се компенсира от голямата корупция и бюрокращина, която те връща много назад. Да не говорим за всичките закони, които приемат с цел да те спънат в нещо или да накарат други бизнеси на техни хора да препечелят от теб, защото много си дръпнал, та да не ти стане много. И какво общо имат корпоративните данъци, като ако решиш утре си офшор? :)
Мда, не ми се изкаше да дописвам нещата, които каза в началото, другите неща, които споменават е несигурността, но то с тея гербери, дето бяха на власт толкова време, нормално.
 
@$INeed$ впрочем се сетих да гледам нещо пак, но не намирам - имаше в youtube , дали не беше на антикорупционен фонд разследване, с една израелска фирма, където Пеевски накрая ги занулява в България и инвеститора си търсеше правата? Не мога да го намеря

пс: не е на АКФ, но видеото беше в youtube, към 40 минути , подобна схема като с осемте джуджета, но директно са играли със съдията, и и вземат всичко. @biaaro да не би да се сещаш за видеото?
 
Последно редактирано:
Мда, не ми се изкаше да дописвам нещата, които каза в началото, другите неща, които споменават е несигурността, но то с тея гербери, дето бяха на власт толкова време, нормално.
Да. Ако се поогледаме веднага ще ни светне лампата, че нещо не е наред заради толкова много заобикалящи ни чуждестранни инвеститори, които предпочитат други държави, въпреки нашите ниски данъци и евтина работна ръка. Защо ли? С една дума - корупция и забатачена история с уреждането на всичко.

Най-големите вериги не си плащат данъците тук. Защо ли? Защото са намерили вратички, не са родни бизнеси и най-вече защото някой си е взел комисионната, за да им се случват така нещата.

За жалост не мога да се сетя за този клип. Дори мисля, че не съм го засичал никъде. Но най-вероятно ще е в някой социален профил някъде. Слагам за фейсбук. Може би с някой хаштаг ще изскочи. ;)
 
Да. Ако се поогледаме веднага ще ни светне лампата, че нещо не е наред заради толкова много заобикалящи ни чуждестранни инвеститори, които предпочитат други държави, въпреки нашите ниски данъци и евтина работна ръка. Защо ли? С една дума - корупция и забатачена история с уреждането на всичко.

Най-големите вериги не си плащат данъците тук. Защо ли? Защото са намерили вратички, не са родни бизнеси и най-вече защото някой си е взел комисионната, за да им се случват така нещата.

За жалост не мога да се сетя за този клип. Дори мисля, че не съм го засичал никъде. Но най-вероятно ще е в някой социален профил някъде. Слагам за фейсбук. Може би с някой хаштаг ще изскочи. ;)


Намерих го!, Беше от Бивол, сега се сетих


Да. Ако се поогледаме веднага ще ни светне лампата, че нещо не е наред заради толкова много заобикалящи ни чуждестранни инвеститори, които предпочитат други държави, въпреки нашите ниски данъци и евтина работна ръка. Защо ли? С една дума - корупция и забатачена история с уреждането на всичко.

Най-големите вериги не си плащат данъците тук. Защо ли? Защото са намерили вратички, не са родни бизнеси и най-вече защото някой си е взел комисионната, за да им се случват така нещата.

За жалост не мога да се сетя за този клип. Дори мисля, че не съм го засичал никъде. Но най-вероятно ще е в някой социален профил някъде. Слагам за фейсбук. Може би с някой хаштаг ще изскочи. ;)
Намерих го!, Беше от Бивол, сега се сетих


 
Няма такова нещо, като няма да плащам нищо. Все нещо на някой ще плащаш. Друг е въпроса дали на държавата, на чужда държава или на батковци с пушки. То плащането ни е толкоз, колкото и ползата ни. 20 лв здравни на месец, 250 лв на година и чудеса в мозъчната хирургия няма как да чакаш. С пътищата е същото. 4 млн шофьори по 100 лв не са много пари.
 
Няма такова нещо, като няма да плащам нищо. Все нещо на някой ще плащаш. Друг е въпроса дали на държавата, на чужда държава или на батковци с пушки. То плащането ни е толкоз, колкото и ползата ни. 20 лв здравни на месец, 250 лв на година и чудеса в мозъчната хирургия няма как да чакаш. С пътищата е същото. 4 млн шофьори по 100 лв не са много пари.
Лесно може. Всички си вадят спестявания, излизат на борсата, спират да ползват всичко свързано с държавните администрации и гледай сеир. То пък и една борса, тихомълком преди пандемията са свалили от 80% на 60% обезщетението (още една причина да не плащаш данък). Но както и да, българина си тегли чертата накрая и решава колко пари ще и "спести", за да си покрие загубите. Хваща борса и отива да бачка за да му дават на ръка. :)

А в случая на @desoe , още не е минал през сервиза, за да прецени и той какво що. :)

Както писах и в първите си постове, българина е пресметлив. Това с комбинация с нямане е доста опасна комбинация, когато нещата опрат да дава. Не сме като гърците и евреите, но пак добре ни се получава. :) И чука един убавец мамин да си платиш данъка....а преди това си потрошил колата в някоя дупка, личния лекар ти е искал още 20 кинта за прегледа (с пълни осигуровки), бият лекарство на кучето ти, защото не са вдигнали боклука и се е разнесъл до парка, в който го извеждаш, искат от училището на детето ти 200 кинта, за учебници, които уж трябва да се подсигурени, кажат му да търси частна детска, защото няма места в общинските. И в един момент този човек си казва "Абе, аз балък ли съм?" и следва една тъжна и дълга история на това как сивия сектор няма да умре. :)
 
Последно редактирано:
... 20 лв здравни на месец, 250 лв на година и чудеса в мозъчната хирургия няма как да чакаш. С пътищата е същото. 4 млн шофьори по 100 лв не са много пари.
20 на месец ако си безработен. Ако си добре платен - ей ти примерна бележка,
2 ХИЛЯДИ лева годишно плащаш ако не боледуваш. 3600 лева за пенсии, и повечето мъже около мене умират малко след като се пенсионират.
Цял живот плащаш зарад почти милион човека на държавната софра. После като се почупиш си легло до легло с тоя безработния, той давал по 22 лева ти си давал по 180 месечно за здраве, и сте равни в мизерията. Дори храната не стига, не те пускат навън заради пандемията, и за капак един имплант е нещо от рода на 2 бона. Правят пътека до леглото да предупреждават че докато не си платиш осигуровките няма да те лекуват, ако щеш умирай! Лично преживяно.
Винетките ни са по-скъпи от Швейцария, с едни 30 % горница. Те с тия по-малко пари, при техните заплати, успяват да поддържат пътища с истинска зима в алпийски условия.
Ние тука караме в лунен пейзаж. Има едно шосе до границата, изкрадили са отводнителните шахти, отдясно чакат ТИРовете, вляво те дебне еднометрова яма, на всеки 50 метра. Десетилетие вече няма кой да ги поправи.
 
@IvanKirov , казано накратко и ти с усмивка на уста си плащаш данъците? Като едно 98% от хората в тази държава, другите са държанки в държавната администрация, на които не им пука, не искат много, съответно не получават много, за нищо свършено. :)
 

Горе