Какво ще стане ако всички спрем да плащаме данъци едновременно?

@IvanKirov , казано накратко и ти с усмивка на уста си плащаш данъците? Като едно 98% от хората в тази държава, другите са държанки в държавната администрация, на които не им пука, не искат много, съответно не получават много, за нищо свършено. :)
Кой е казал, че с усмивка? С отвращение ги плащам, и се насочвам към сивата икономика. Администрацията се размножи като скакалците, Божието наказание към египтяните от Стария завет.
 
ДДС-то как точно ще спреш да го плащаш? Или акцизите за гориво например?

Спри да плащаш данъците, отиваш да живееш в гората да оцеляваш на мъхове, лишеи и горски боровинки и така. Или си намираш държава, която по-справедливо разпределя данъците ти според теб.

Разбира се, може да си останеш тук, да продължиш да мрънкаш и да си в сивата зона само с цел да си чист пред себе си, че понеже тебе те ебава държавата и ти ще я ебаваш нея. Разни хора, разни идеали. Имаше един юнак тук, който беше казал че не му пука от авторските права и ще тегли торенти, докато американците не ни пуснат безвизов достъп. Та, ако си търсиш оправдание пред съвестта, спокойно, няма ядове, ще се намери.
 
  • Like
Реакции: Sky
И аз това се чудех - как е възможно да се спре да се плаща ДДС, горивата също.
 
@$INeed$ впрочем се сетих да гледам нещо пак, но не намирам - имаше в youtube , дали не беше на антикорупционен фонд разследване, с една израелска фирма, където Пеевски накрая ги занулява в България и инвеститора си търсеше правата? Не мога да го намеря

пс: не е на АКФ, но видеото беше в youtube, към 40 минути , подобна схема като с осемте джуджета, но директно са играли със съдията, и и вземат всичко. @biaaro да не би да се сещаш за видеото?
Това беше с оная манекенката и Яне Янев, дето всички фирми над милион оборот се контролират и водят на отчет и в даден момент се одират с помощ на цялата държавна машина. За това се сещам.
 
Разбира се, може да си останеш тук, да продължиш да мрънкаш и да си в сивата зона само с цел да си чист пред себе си, че понеже тебе те ебава държавата и ти ще я ебаваш нея. Разни хора, разни идеали. Имаше един юнак тук, който беше казал че не му пука от авторските права и ще тегли торенти, докато американците не ни пуснат безвизов достъп. Та, ако си търсиш оправдание пред съвестта, спокойно, няма ядове, ще се намери.
Шегуваш ли се, каква съвест бе човек! Все едно да влязат взломаджии посред нощ в нас, и да ме гризе съвестта че не съм им казал де са парите.

Над 50 % дава един работник в частния бизнес, над половината отиват към данъци. Всички задължителни харчове са данък, вкл. ГО, акциз, такси и таксички като годишен техн. преглед и т.н. И на всичко отгоре продължават да ги вдигат. Съвсем прясно е с еко стикерите, ГТП се вдигна още покрай новите простотии.

За каква съвест говориш, то ДДС им е много! И 120% да направят данъка пак ще потъва по обръчите на Доган и Пеевски. Километър магистрала го докараха двойно на немските, плащаме повече от западняка за винетки, и ми приказваш за съвест.

Мисля варианти и ДДС как да не плащам. Храната започва да върви като разменна търговия, услугите също. Аз на тебе ти на мене, защото държавата се държи като паразит и само взема без да дава. Дори хляб не купувам вече.

Пробвай да искаш касова бележка в автосервиза, и после пробвай да влезеш втори път. Народът по естествен път се изолира от тия кърлежи! Ако внезапно спрем да издържаме паразитите (по заглавието на темата) - току виж станал един по-справедлив свят.
 
Според мен гладът е по-силен от съвестта, щом и алчността е по-силна. :) Съвестта не струва нищо, ако не е всеобща практика. Не върви едните да са съвестни, а другите да си правят паса. Когато някой му се подиграват в лицето, не често се приема добре. За жалост това хората да си правят услуги, да си разменят някакви неща, да заобикалят "търговията" в истинския смисъл на думата си е практика, къде по приятелски, къде с цел да изразят своето недоволство.

С две думи омагьосан кръг. Но лошото е, че засирането не идва от хората. Те и правата не могат да си потърсят, имат реално задължения. В интерес на истината ние плащаме държавата да съществува. Тя на практика нищо друго не я захранва освен данъците, акцизите, глобите, и ей такива. Сещам се за един много гаден пример мисля, че беше преди 1-2 години, как някаква селендури глобиха някаква бабка на улицата, че продавала ръчно направените си мартеници, защото нямала регистрация и касов апарат. Факт е, че правилата са за всички, ама човешкото тук тотално липсва. Тя милата едвам изкарала има няма 100 лева, те и сложили глоба от 500. Това още повече предизвиква отвращение и са станали идея още по-несимпатични.

Щом са принудили бабата да продава мартеници, които сама е направила на улицата в студени дни, значи някой друг нещо не си е свършил добре работата от държавния апарат. Като глобите за решетките в общите части, идва да те глобят пожарната, защото полицията не си върши работа. :)
 
продава мартеници, които сама е направила на улицата в студени дни, значи някой друг нещо не си е свършил добре работата от държавния апарат. Като глобите за решетките в общите части, идва да те глобят пожарната, защото полицията не си върши работа.
По едно време искаха да забраняват и глобяват за аларма, и за бронирани (блиндирани) врати.
Престъпният свят има много силно лоби. Данъкоплатецът на чийто гръб живеят и престъпникът и полицаят и корумпираният съдия - той данъкоплатецът няма лоби да го защитава.
За съжаление нещата отиват твърдо и прогресивно на зле. А това със сигурност не може да продължава до безкрай.
 
Не съм икономист, но съм чел и слушал основни неща за икономиката, по мое мнение ако всички в България спрем да плащаме данъци заедно да кажем от утре, много милионери ще измрънкат, защото данъците отиват към "наши хора", но и някаква част от тях било то и 30% - отива към плануваните неща, без които реално ще се върнем 50 години назад.
Данъците се използват за много полезни сфери като: отбрана, сигурност, образование, здравеопазване, пенсии, социални помощи, благоустройтво на околната среда, транспорт, селско стопанство и много други. Без които не можем да просперираме.
А какво ще стане ако корупцията падне под 10%? Според мен ще заприличаме на Швейцария.
 
Ето един отчет от министерството на финасите https://www.minfin.bg/bg/1407 . Преките данъци на физическите лица са сравнително малък % от Бюджета. ДДС - то и акцизите са по - сериозно перо. Тоест за да унищожим данъчната система трябва да спрем не само да плъщаме данъците си (всички едновремено) , и да спрем да консумираме- храна, цигари, алкохол, гориво (акцизните стоки), вода, ток и всякакъв вид услуги (ДДС). Накратко обратно в каменната ера. Не казвам, че няма как да се премахне държавата като посредник и данъците, но не е достътъчно да спрем да ги плащаме.
 
Ето един отчет от министерството на финасите https://www.minfin.bg/bg/1407 . Преките данъци на физическите лица са сравнително малък % от Бюджета. ДДС - то и акцизите са по - сериозно перо. Тоест за да унищожим данъчната система трябва да спрем не само да плъщаме данъците си (всички едновремено) , и да спрем да консумираме- храна, цигари, алкохол, гориво (акцизните стоки), вода, ток и всякакъв вид услуги (ДДС). Накратко обратно в каменната ера. Не казвам, че няма как да се премахне държавата като посредник и данъците, но не е достътъчно да спрем да ги плащаме.
Именно, защо да плащаме други данъци при положение че вече ги плащаме като живеем и консумираме стоки и услуги тук в БГ. единственото с което разбрах че данъчните държът плебеите в шах е желанието на всеки гражданин да има мпс това е първото нещо с което започва изнудването ако не платиш. и се чудя холандци и датчани ли са по тъпи че въртят колелета навсякаде или или ние сме по-умни че освен боклуците които ядем, си мислим че най милото ни е ламаринката с която да си пренасяме задника от точка а до точка б. като се замислите колко хора реално ползват колите се за пренос на стоки и багажи и колко само за да се возят. колелета, градски и междуградски транспорт и гарантирано ще станем и по-здрави, освен че няма да има с какво да изнудват плебейте.
 
Тоест за да унищожим данъчната система трябва да спрем не само да плъщаме данъците си (всички едновремено) , и да спрем да консумираме- храна, цигари, алкохол, гориво (акцизните стоки), вода, ток и всякакъв вид услуги (ДДС). Накратко обратно в каменната ера.
Надеждата ми е в криптото. Някак да се промъкне като разплащателно средство, ама извън контрола на банките. Да може да си купиш цигари и вода с него. Тогава ще премахнем паразита на държавата, и ще обменяме блага само с полезните членове на обществото. Паразитите ще бъдат оставени сами на себе си, да оцеляват както намерят за добре.
С кеша също може и се скатава, но лесно се правят ревизии, а данъчните кърлежи са най-силни при малките фирмички. Лукоил официално го изкараха на загуба, данъци не плаща, и данъчния не му стиска да влезе вътре. Паразитът атакува слабия организъм.
 
Данъците се използват за много полезни сфери като: отбрана, сигурност, образование, здравеопазване, пенсии, социални помощи, благоустройтво на околната среда, транспорт, селско стопанство и много други. Без които не можем да просперираме.
180 месечно си плащаш здравна осигуровка. Ако не платиш рекета после само анестезията ти е 1500 лева, ако не дай Боже!

Здравеопазването не се издържа от данъци, плащаш си като си здрав, плащаш и като си болен.
п.с. Пенсията също си я плащаш сам, под формата на 2 задължителни пенсионни стълба. Най-много пари ти прибират за пенсия, 3000 и нещо годишно. С надеждата да не доживееш да вземаш пенсия, в абсолютна стойност по-малка от субсидията за издръжка на бездомно куче. И много по-малка от издръжка на затворник.

Транспорта си го плащаш сам, след последните изригвания на Фандъкова билетчетата станаха по-скъпи от повечето европейски столици. Който е ходил знае.

Селско стопанство е в частния сектор, ТКЗС отдавна няма, ако сте пропуснали последните 30 години.

И кво остана? Половината ти пари отиват за социални помощи за безработни маргинали. Отиват за сигурност, каквато нямаш по забутаните села. По северозапада е ад, полицията пази най-вече да не дръзнеш да се защитиш.

Под "благоустройтво на околната среда" се визира безразборна сеч и износ на дървесина. Дори мебелните фабрики не са в България, да отворят някое друго работно място.

Остана отбрана и образование, от изброените от теб. Армията отдавна я нарязаха на скрап. Шапкарите мрънкат че вече не ги пенсионират на 40, и че няма асансьор до третия етаж на канцеларийката, където се налага да си замъкват телесата от време на време.
Образованието подготвя безработни. Дори с висше да излезеш на пазара после се налага да забравиш всичко, и да започнеш да учиш от нулата.
Данъците са като парламента. По-добре да ги няма.
 
Последно редактирано:
@IvanKirov
аз не казвам, че данъците са добро нещо, но без тях не може - поне не и на тоя етап. И да както казах от тях се краде доста, мисля, че се изразих достатъчно ясно в предното ми мнение, дори малък % от тях да отиват за нещо смислено пак е полза, но да не е правилно и за това казах че корупцията е реално лошото в цялата схема а не факта, че има данъци.
 
единственото с което разбрах че данъчните държът плебеите в шах е желанието на всеки гражданин да има мпс това е първото нещо с което започва изнудването ако не платиш. и се чудя холандци и датчани ли са по тъпи че въртят колелета навсякаде или или ние сме по-умни че освен боклуците които ядем, си мислим че най милото ни е ламаринката с която да си пренасяме задника от точка а до точка б. като се замислите колко хора реално ползват колите се за пренос на стоки и багажи и колко само за да се возят. колелета, градски и междуградски транспорт и гарантирано ще станем и по-здрави, освен че няма да има с какво да изнудват плебейте.
Пробвай с колело или автобус да си отидеш до село, особено пък с тая пандемия. 1 да има заразен и току разболял половината автобус. Разходите по МПС станаха сравними с тези на западния свят. МПС е необходимост, тия колелета в града ги разправяй на някой ерген самоубиец. В голям град с колело по центъра е по-опасно от бънджи скок. Ако погледнеш статистиката ще видиш, че е самата истина.
@IvanKirov
аз не казвам, че данъците са добро нещо, но без тях не може - поне не и на тоя етап. И да както казах от тях се краде доста, мисля, че се изразих достатъчно ясно в предното ми мнение, дори малък % от тях да отиват за нещо смислено пак е полза, но да не е правилно и за това казах че корупцията е реално лошото в цялата схема а не факта, че има данъци.
Съвсем без данъци не може. Върлата турска империя се е оправяла с данък десятък, и към неверниците джизие. 10 % са това, а в момента са около 55%, поне по мен като гледам. И Костадинов от партия Възраждане иска да вдига тия 10% почти двойно.
Не може до безкрай да товариш малкото останали в реалния сектор. Тупаш брашняния чувал, учиш магарето да не яде, колиш кокошката със златните яйца от алчност... Накрая знаеш как свършват тия притчи.
 
Последно редактирано:
На мен по-интересно ми е къде отиват всички пари за винетки, тол такси и глоби на КАТ. Никъде няма нищо регламентирано, никаква отчетност, а това да милиарди на година...

После Баце се хвали, че направил 100км магистрала за 12 г. С пари от ЕС...
 
На мен по-интересно ми е къде отиват всички пари за винетки, тол такси и глоби на КАТ. Никъде няма нищо регламентирано, никаква отчетност, а това да милиарди на година...

После Баце се хвали, че направил 100км магистрала за 12 г. С пари от ЕС...
У чекмеджето естествено, къде другаде :) Всъщност навсякъде другаде, ама не и за пътища.
 
Всеки ще буха в чекмеджето, и тия и следващите и по-следващите. Човешка природа е да си алчно мекотело. Кофти за хората.

Принципно ДДС, Акцизите и Корпоративния данък са големи пера, така де, който си плаща корпоративния, защото много големи такирати в обръча на властта са раздали вече рушветите, за да не плащат кой знае колко. Другите две пера, там малко понамаляш консумацията, свиване. Никой няма да умре от глад, но определено ще се усети.
 
Всеки ще буха в чекмеджето, и тия и следващите и по-следващите. Човешка природа е да си алчно мекотело. Кофти за хората.

Принципно ДДС, Акцизите и Корпоративния данък са големи пера, така де, който си плаща корпоративния, защото много големи такирати в обръча на властта са раздали вече рушветите, за да не плащат кой знае колко. Другите две пера, там малко понамаляш консумацията, свиване. Никой няма да умре от глад, но определено ще се усети.
Да де, навсякъде бутат в чекмеджета, ама имат пътища. След като ние нямаме, значи процента дето отива в чекмеджета е твърде голям.
 
Шегуваш ли се, каква съвест бе човек! Все едно да влязат взломаджии посред нощ в нас, и да ме гризе съвестта че не съм им казал де са парите.

Над 50 % дава един работник в частния бизнес, над половината отиват към данъци. Всички задължителни харчове са данък, вкл. ГО, акциз, такси и таксички като годишен техн. преглед и т.н. И на всичко отгоре продължават да ги вдигат. Съвсем прясно е с еко стикерите, ГТП се вдигна още покрай новите простотии.

За каква съвест говориш, то ДДС им е много! И 120% да направят данъка пак ще потъва по обръчите на Доган и Пеевски. Километър магистрала го докараха двойно на немските, плащаме повече от западняка за винетки, и ми приказваш за съвест.

Мисля варианти и ДДС как да не плащам. Храната започва да върви като разменна търговия, услугите също. Аз на тебе ти на мене, защото държавата се държи като паразит и само взема без да дава. Дори хляб не купувам вече.

Пробвай да искаш касова бележка в автосервиза, и после пробвай да влезеш втори път. Народът по естествен път се изолира от тия кърлежи! Ако внезапно спрем да издържаме паразитите (по заглавието на темата) - току виж станал един по-справедлив свят.
Така е!
 
Системата в която живеем, човешкия дух е подтиснат и поробен( в много отношения) имаме нужда от нова система, балансираща материалния и духовния ни свят- от прочетеното дотук виждам, че сме се запътили натам! Промяната е тук! Аз и Ти- индивидуално и заедно колентивно-можем да изградим нов свят. Както за това поколение, така и да положим основата за бъдещите деца на планетата. Правителствата и сегашната система си отиват-нищо не трае вечно, събуждането е факт. Много неща тепърва ще се осъзнаят и променят!
А две неща не могат да се скрият за дълго- Слънцето и Истината!
Прекрасен ден на всички ✨
 

Горе