Какъв видеорегистратор за кола използвате?

workaholic

New Member
Препоръчайте ми нещо до 200 лева.
Ако може лични впечатления.
Дали само на мен ми се струва но нещата не отиват на добре с всеки изминал ден.
Вместо да се оправят нещата стават по зле.
Всеки си прави кво то си иска на пътя :(

НЕ може при ограничение да кажем извън градско от 90 км/ч едни карат с 60 други с 200 направо лудница. За градско да не споменавам там цирка е пълен не само от страна на водачите но и на пешеходците.
ДА не отричам пешеходците са с предимство на пешеходната пътека но не може аз да съм на 5 метра от пешеходната пътека и той да изкача без да се оглежда защото бил с предимство :mad: .
Не споменавам и зомбитата дето вървят и зяпат само телефона.
Де да беше само това цял ден мога да изброявам :D
 
Последно редактирано:
Виж на Xiaomi колко пари е. Помня че имаха, но цената не я знам. Добри китайци са, ще те изкара.

Иначе да. Преди седмица - две някакъв ме гони с колата си да ме бие, защото не тръгнах веднага на светофара ( тръгнах съвсем нормално, не съм се бавил ) и после защото карах само с 50 срещу следващия червен светофар. От смях забравих да му запиша номера :D Видимо беше на някакви силни наркотици човека.
 
Регистратора май само помага да се наслаждаваме на забавни моменти. Доколкото имам представа записите нямат доказателствена стойност. Някой беше споменал, че в Русия били много разпространени, та дали не и задължителни, и довели до положителни резултати.
А относно "нервните гоначи" наскоро имах среща с такъв. И аз не съм от бързаците в града и явно това го е провокирало. Привечер, реши да ми присветка и да ме притиска. Свирнах му и явно това го ядоса допълнително. На светофара спирам зад него а онзи изскокна от колата и се затърча към мен. Отворих вратата и излязох приклекнал зад нея. Това явно го окрили и видимо сви юмруци. На метър от мен внезапно се изправих. 30+ в ръста, 40+ в килограмите и метър бухалка/детска пластмасова ама в тъмното/. Това се оказаха разликите в мой плюс. За съжаление не бе достатъчно. Оказа се, че бяга невероятно бързо. Поне да беше запомнил накъде му е колата или да беше включил аварийни. Ама с времето ще се научи. Младо момче, дали имаше и 30.
 
А относно "нервните гоначи" наскоро имах среща с такъв. И аз не съм от бързаците в града и явно това го е провокирало. Привечер, реши да ми присветка и да ме притиска. Свирнах му и явно това го ядоса допълнително. На светофара спирам зад него а онзи изскокна от колата и се затърча към мен. Отворих вратата и излязох приклекнал зад нея. Това явно го окрили и видимо сви юмруци. На метър от мен внезапно се изправих. 30+ в ръста, 40+ в килограмите и метър бухалка/детска пластмасова ама в тъмното/. Това се оказаха разликите в мой плюс. За съжаление не бе достатъчно. Оказа се, че бяга невероятно бързо. Поне да беше запомнил накъде му е колата или да беше включил аварийни. Ама с времето ще се научи. Младо момче, дали имаше и 30.
Хахаха

Трябва да си взема един лютив спрей, струва ми се най-удачният вариант за такива ситуации. Бухалка / брадва са малко неудобни за носене в купето. А пък пистолет ( газов ) не бих искал да оставям в колата, особено като нямам гараж.
 
Едно китайче SJ4000 или SJ5000 - върши идеална работа с една 16ГБ карта. Включва се само като запалиш колата и после гасне само като я изгасиш.
Аз мойто го разкарах, защото кабелите ме дразнеха.
 
Препоръчайте ми нещо до 200 лева.
Ако може лични впечатления.
Дали само на мен ми се струва но нещата не отиват на добре с всеки изминал ден.
Вместо да се оправят нещата стават по зле.
Всеки си прави кво то си иска на пътя :(

НЕ може при ограничение да кажем извън градско от 90 км/ч едни карат с 60 други с 200 направо лудница. За градско да не споменавам там цирка е пълен не само от страна на водачите но и на пешеходците.
ДА не отричам пешеходците са с предимство на пешеходната пътека но не може аз да съм на 5 метра от пешеходната пътека и той да изкача без да се оглежда защото бил с предимство :mad: .
Не споменавам и зомбитата дето вървят и зяпат само телефона.
Де да беше само това цял ден мога да изброявам :D

Записа от такова устройство има нулева стойност и за застрахователите и за съда. Пробвай да го използваш като веществено доказателство и ще разбереш, че тия 200 лв си ги похарчил на вятъра.
 
То идеята е да го покажеш на патрулката като стане ПТП когато другия твърди, че ти си виновен. Аз така си спестих акт като ме засече един герой и почна да лъже че съм му влизал в лентата да го удрям.
 
То идеята е да го покажеш на патрулката като стане ПТП когато другия твърди, че ти си виновен. Аз така си спестих акт като ме засече един герой и почна да лъже че съм му влизал в лентата да го удрям.
А ако обжалва акта в съда и накарат патрула да представи доказателство, че той е виновен ?!?
 
Аз позвам някакъв Prestigio за към 150 лв. с предна и задна камера. 527dl мисля, че беше модела. Задната не струва, вижда се че има кола зад теб и толкова. Предната камера е ок, но само на светло. Ето един запис от него.
 
Аз позвам някакъв Prestigio за към 150 лв. с предна и задна камера. 527dl мисля, че беше модела. Задната не струва, вижда се че има кола зад теб и толкова. Предната камера е ок, но само на светло. Ето един запис от него.
Люлин сити :cool:
 
Регистратора май само помага да се наслаждаваме на забавни моменти.
За съжаление в нашата родина е така. Записите нямат много правна сила (поне не още).
Поради тази причина, от доста време се канех и сега ми остана време, направих един домейн с клонинг на Тубата. Платформата ще е точно с тази цел, всеки да качва такива случки и поне да има трибуна.
Като е пълно конфигурирана, ще я сложа в подписа. Нека, който има записи да сподели. Надявам се, резултата да не е "свикване" със статуквото, а по-скоро изграждане на нетърпимост.
 
Стига де. Бакшиша направо си беше културка . Пусна мигач преди завоя. Вярно, че можеше да не е от това платно ;)
Да, и аз като гледам клипа не изглежда опасна ситуация. Но това е защото камерата е широкоъгълна и обектите изглеждат по-далеч, отколкото са в действителност.
 
патрула да представи доказателство, че той е виновен ?!?
Патрула констатира вина и пише акт. Нищо не доказва.
Ти трябва да докажеш, че акта не е законен и ти си невинен, в случай че решиш да обжалваш.
 
Патрула констатира вина и пише акт. Нищо не доказва.
Ти трябва да докажеш, че акта не е законен и ти си невинен, в случай че решиш да обжалваш.
Обжалвал ли си АУАН някога, в съда имам предвид?
 
Не съм следил цените напоследък, но мисля че за 200лв. може да си вземеш не лошо устройство.
Преди години си бях взел най-евтиното китайче за служебната кола и като цяло вършеше това за което беше купено.
В момента съм с това нещо https://buy.getnexar.com/ и като цяло съм доволен, но причината да ги купя беше промоция която се изразяваше в това че като покараш малко и връщат цялата сума, та общо взето ми излезна без пари.
Ако трябва сега пак да купувам задължително пак ще е синхорнизация с мобилно у-во. Ако караш доста ще станеш свидетел на много ситуации кои комични кои не толкова и е значително по-удобно е да имаш всичко в тел-а и да може да го споделяш по соц. мрежи, месинджъри и тнт.
Също така ако се вписва в бюджета у-во с parking mode мисля че много добра идея.
 

Горе