Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

tanipo

Well-Known Member
Чудя се какъв да взема, някой има ли поглед на тия неща? Дали само модела в уайфай или този с безплатния 3Г, чудя се за какво да давам пари в повече в смисъл че това 3Г не знам къде и за какво ще го ползвам - ако беше на лаптоп ок ама киндъла до вземам да чета книги не да сърфирам из нета...
 
1 въпрос имаш ли 3г на телефона ?

2. искаш ли да плащаш за едно / още едно 3г на трите най скъпи мобилни оператори в ервопа ?


Ако отговара на едно е ДА винаги може да си вържеш телефона с киндъла като си дръпнеш апликеишън за хотспот ....


2 ти си го решаваш
 
От: Re: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Ами в сайта на амазон пише че 3Г то на киндъла е безплатно. Аз за това се чудя. Щото ми струва някакви си 35 лв повече защото ще си купя киндъла за 139 долара с рекламите този ( намален от 189 щото е с реклами ). Бтв ако има някой амазон афф. да казва да направим врътката.
 
От: Re: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Ами в сайта на амазон пише че 3Г то на киндъла е безплатно. Аз за това се чудя. Щото ми струва някакви си 35 лв повече защото ще си купя киндъла за 139 долара с рекламите този ( намален от 189 щото е с реклами ). Бтв ако има някой амазон афф. да казва да направим врътката.

Правилно си разбрал/а. 3G-то на киндъла е безплатно и работи почти в целия бял свят. Нямам киндъл но от скоро имам таблет който е само с WiFi и това много ме дразни. 3G-то определено си заслужава особено при киндъла.
Един съвет обаче. Преди таблета мислех и аз да си взема киндъл. Причината е, че адски мразя да чета на компютър. Очите ми стават на гъз след 2та страница. Реших да пробвам как е таблета за четене и от тогава не мога да се спра. Да не кажа голяма приказка но май основно за това го ползвам (знам срамота е ама какво да правя обичам да чета). Нагласил съм го фона да е черен буквите бели, чете се уникално както през деня така и вечер в леглото НА ТЪМНО. Това с киндъл не можеш да го направиш освен ако не четеш на лампа защото няма екрана подсветка. Нямам никакъв проблем с очите и спокойно изчитам стотина страници в пълен мрак и не мога да се спра. Четох си перфектно и на плажа където светлина в изобилие. Знам, че цената е различна но определено си заслужава. Таблета е с андроид, апликации бол, книги в читанката също. Сори, че звучи като пропаганда но не се опитвам да ти променя плановете. Просто споделям моя опит защото до скоро бях в същата позиция на човек, който се чуди да си купи ли киндъл.
Дано да съм бил полезен.
 
От: Re: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Определено ще е с 3Г , то разликата в цената не е голяма, на мен ще ми излезе 139 долара само. Ще има някакви там реклами - иначе цената е 189 без реклами, ама все тая. Та искам киндъл а не таблет заради това че искам да видя каква е новата технология и-инк и освен това ме блазни това че батерията издържа месеци. А за светлината си прав - но има и лампи за киндъл .
 
От: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Аз лично за мен си реших да е без 3Г , чакам тия дни да пристигне.
Не виждам смисъл поне за мен от 3Г-то
Приготвил съм вече книгите, които ще си кача.
 
От: Re: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Ми ок ама разликата в цената е 25 долара. Ако за тия 25 долара получа безплатен интернет и го ползвам дори само един път при нужда то си струва. На теб какъв ти е довода без 3Г?
 
чакаи малко аз доколкот четох преди 3G то е безплатно само за борузване на книгите в амазон Whispernet при активен профил с въведена кредитна карта, ако броузваш друго съдържание таксува картата ... като знам бг операторите какви са красавци най-вероятно ще го таксуват усроиството като чужденец ползващ инернета в роуминг разбираи цифромания може и да са променили нещо щото е от преди nqkolko месеца това което съм чел знам ли....

сега като погледнах на исата на амазон маи е само Whispernet и википедиа беплзтно и няма достъп до браузърите ... тук съвсем ме няма само съ преглеждал от любопитство
 
От: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Къде ги четеш тия неща? Дай някакъв линк. Ако е така, пак играят номерца тия капиталисти :).
 
От: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Ами някъде на Амазон на странцата. 3Г 100% е безплатно само за да ровиш и сваляш книги от Амазона.
За това ти казах, свалих си торента с книгите от читанка, около 12 000 текста, филтрирал съм ги според интереса ми, че киндъла събира около 3000.
Поне на мен 3Г не ми трябва, ако ти се дават още 40 кинта, си вземи с 3г.
По добре с разликата да си вземеш един хубав калъф, че те си се продават отделно.
 
От: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Споко, 3Г-то си бачка перфектно в Бг. Имам такъв - всички сайтове се отварят. В др. държави обаче 3Г-то е резнато само до Киндъл Сторе и Уики-то. Обаче 3Г модела за 139$ няма как да си го вземеш, защото няма международна доставка, а се шипва само до Щатите. Е, ако имаш познат който да ти го вземе и донесе - така става, иначе не. Иначе за въпроса таблет/четец - тука има едно интересно сравнение: http://www.reader.bg/useful/item/218.html
 
От: Re: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

Правилно си разбрал/а. 3G-то на киндъла е безплатно и работи почти в целия бял свят. Нямам киндъл но от скоро имам таблет който е само с WiFi и това много ме дразни. 3G-то определено си заслужава особено при киндъла.
Един съвет обаче. Преди таблета мислех и аз да си взема киндъл. Причината е, че адски мразя да чета на компютър. Очите ми стават на гъз след 2та страница. Реших да пробвам как е таблета за четене и от тогава не мога да се спра. Да не кажа голяма приказка но май основно за това го ползвам (знам срамота е ама какво да правя обичам да чета). Нагласил съм го фона да е черен буквите бели, чете се уникално както през деня така и вечер в леглото НА ТЪМНО. Това с киндъл не можеш да го направиш освен ако не четеш на лампа защото няма екрана подсветка. Нямам никакъв проблем с очите и спокойно изчитам стотина страници в пълен мрак и не мога да се спра. Четох си перфектно и на плажа където светлина в изобилие. Знам, че цената е различна но определено си заслужава. Таблета е с андроид, апликации бол, книги в читанката също. Сори, че звучи като пропаганда но не се опитвам да ти променя плановете. Просто споделям моя опит защото до скоро бях в същата позиция на човек, който се чуди да си купи ли киндъл.
Дано да съм бил полезен.
Би ли споделил линк с таблета, който ползваш, че чак и аз се запалих.
 
От: Какъв киндъл да си взема с 3Г или без ?

То принципно Kindle-a не е и много много за браузване в нета, доколкото си спомням браузъра му беше в секцията experimental и определено сърфирането с него не беше приятно. Хубавото е, че може да си четеш и на плажа като има слънче, обратното е на тъмно, но не казвам нещо ново. Скоро време нищо чудно да съчетаят таблетите с електронните четци, четох някъде че Apple са патентовали технология като екрана на Kindle, та нищо чудно някой от новите Ipad-и да е хем таблет хем и четец за книги, може и да бъркам де, така си ги представям нещата.
П.п линкче
 
Последно редактирано:

Горе