Какъв монитор да си купя?

rak

Active Member
Може ли да ми препоръчате хубав и не особено скъп монитор, че нямам идея какъв да взема - време е за предколедна смяна на хардуера :)
 
От: Какъв монитор да си купя?

Samsung SyncMaster 931 BW
 
От: Какъв монитор да си купя?

Samsung SyncMaster 931 BW

НИКОГА САМСУНГ !!!!

мониторите са еднакви на цена всички марки имат ниски средни и високи класове и цени ...
избери си каквото ти хареса на дизайн :) все едно и също е ...
самсунг много понижиха качеството за българия за да могат да имат голяма печалба и ниски цени доставчиците
и гаранцията им е ужасяваща
аз лично бих казал филипс
но каквото и да вземеш все тая :) разликите саминимални
 
От: Какъв монитор да си купя?

Аз имам един Philips 220XW - 22 инчов. Взех го преди 2 години, беше към 600 лева, сега сигурно са паднали цените. Много съм доволен от него. Иначе Самсунг и аз нещо не ги харесвам много, както и LG.
 
От: Какъв монитор да си купя?

Ок, ще гледам по магазините. В нета видях един Филипс на цена 199 лв, 19 инчов. Доста ми хареса.Размер на екрана: 19 инча, Формат на картината: 16:10, Резолюция на екрана: 1440 x 900, Свързване тип: VGA (D-sub), Време за реакция: 5 ms, Яркост: 300 cd/m2, Статичен контраст: 1000:1, Динамичен контраст: 10000:1
Не ми са много ясни тези параметри, ако може малко коментар по тях.
 
От: Какъв монитор да си купя?

и аз съм с филипс 22 доволен съм
параметрите ги зарежи
пишат си каквото посикат
гледаш и който ти хареса визуално и като картина и като дизайн него вземай
 
От: Какъв монитор да си купя?

и аз съм с филипс 22 доволен съм
параметрите ги зарежи
пишат си каквото посикат
гледаш и който ти хареса визуално и като картина и като дизайн него вземай
Май така ще стане.
 
От: Какъв монитор да си купя?

колкото по малко е времето за реакция толкова по добре 5ms е добре и най-много 7ms. Не съм чувал за статичен контраст но знам че контраста не трябва да е под 8000:1 всичко друго е ти хареса на място каква картина вади и т.н и аз препоръчвам LG
моя е LG Flatron L1942S демек 19 инча и е супер
 
От: Какъв монитор да си купя?

В понеделник тръгвам по магазините. Да видим какво ще излезе.
 
От: Какъв монитор да си купя?

И аз съм с филипс 200WS. Пушка е.
 
От: Какъв монитор да си купя?

Може ли да ми препоръчате хубав и не особено скъп монитор, че нямам идея какъв да взема - време е за предколедна смяна на хардуера :)

Аз си взех Hanns-G . Китайски са, обаче явно са качествени. Преди година и половина го взех, когато всички 17-ки бяха по 300, и нагоре, а тоя е 19 инчов и беше 337 лева в едно забутано магазинче. Има 3 години гаранция и 15 дена, в които, ако ти изгори дори един пиксел ти го заменят с нов. Hanns-G HQ191D е модела. Много съм доволен - има си и стерео говорители даже :) Има и DVI вход. Сега едва ли ще го намериш някъде, но марката изглежда добра ;]
p.s
преди това бях с един Dell, втора ръка. Беше 2000 произведен, изпатка януари-февруари 2008. Ама даже и втора ръка, и трета, и пета - Dell са си Dell (т.е цените са доста високи :D)
 
Последно редактирано:
От: От: Какъв монитор да си купя?

Аз си взех Hanns-G . Китайски са, обаче явно са качествени. Преди година и половина го взех, когато всички 17-ки бяха по 300, и нагоре, а тоя е 19 инчов и беше 337 лева в едно забутано магазинче. Има 3 години гаранция и 15 дена, в които, ако ти изгори дори един пиксел ти го заменят с нов. Hanns-G HQ191D е модела. Много съм доволен - има си и стерео говорители даже :) Има и DVI вход. Сега едва ли ще го намериш някъде, но марката изглежда добра ;]
p.s
преди това бях с един Dell, втора ръка. Беше 2000 произведен, изпатка януари-февруари 2008. Ама даже и втора ръка, и трета, и пета - Dell са си Dell (т.е цените са доста високи :D)

И аз съм с Dell вече 3-та година купих го втора ръка за да взема по арна конфигурация и все още нямам проблем с него и едва ли ще имам
не съм гледал скоро цените им но сигурно са скъпи.
rak като тръгнеш по-магазините не се заблуждавай какво ти дрънкат продавачите.
Квото си харесаш това си вземи.
 
От: Какъв монитор да си купя?

Благодаря момчета, още не съм тръгнала, но днес малко ще се поогледам. На продавачите изобщо не им вярвам, но тоя път който нещастник се случи, ще му взема здравето - ще го накарам да ми го включи и да го пробвам на място.
 
От: Какъв монитор да си купя?

Задължитено тест на място:

Караш ги да ти пуснат син, бял и черен цвят на монитора - ако има дори един пиксел, който е изгорял веднага ще си проличи - ще бъде в различен цвят от другите => жест и минаваме нататък.

Молиш ги да ти пуснат един текстов файл, да видиш дали ще ти се преуморяват очите. Ако да - разчовъркай малко настройките за контраст и яркост. Ако няма особена промяна в дразненето => жест и минавме нататък.

Когато вече си купила избраното мониторче, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се увери, че всички кабели, които трябва да са в кашона са там! Понякога продавачите си позволяват да вадят кабелите за кви ли не щуротии и после не ги връщат обратно, където им е мястото.

малко офф - По принцип всички видове панели стават за игри и офис работа, но аз съм 6 години с CRT вкъщи и знам какво значи качествена картина и честно казано дори на ЛЦД-тата в даскало повече ме болят очите, отколкото на CRT-то вкъщи, но моят случай си е мой случай. :)
 
От: Какъв монитор да си купя?

Задължитено тест на място:

Караш ги да ти пуснат син, бял и черен цвят на монитора - ако има дори един пиксел, който е изгорял веднага ще си проличи - ще бъде в различен цвят от другите => жест и минаваме нататък.

Молиш ги да ти пуснат един текстов файл, да видиш дали ще ти се преуморяват очите. Ако да - разчовъркай малко настройките за контраст и яркост. Ако няма особена промяна в дразненето => жест и минавме нататък.

Когато вече си купила избраното мониторче, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се увери, че всички кабели, които трябва да са в кашона са там! Понякога продавачите си позволяват да вадят кабелите за кви ли не щуротии и после не ги връщат обратно, където им е мястото.

малко офф - По принцип всички видове панели стават за игри и офис работа, но аз съм 6 години с CRT вкъщи и знам какво значи качествена картина и честно казано дори на ЛЦД-тата в даскало повече ме болят очите, отколкото на CRT-то вкъщи, но моят случай си е мой случай. :)
Много изчерпателно. Това пък изобщо не го знаех, как се тества монитор в магазин. Днес се завъртях из техномаркет, всичките монитори - правоъгълни и широки. Не пробвах нищо, само гледах марки и цени. Още не съм обиколила всички магазини.
 
От: Какъв монитор да си купя?

За мен пък монитор по-малък от 22 инча не става. От както си взех такъв и свикнах с него, всички по-малки ми се виждат много неудобни.
 

Горе