Какъв скенер да си взема?

k3i0ki

Guest
Здравейте, бихте ли ме посъветвали Какъв скенер до 150 лева, да си взема!
Ще ми е необходим за сканиране на книги за програмиране.
Тъй че бързината на сканиране не е толкова от значение, колкото качеството на разпознаване.
Благодаря ви предварително!
 
От: Какъв скенер да си взема?

Здравей, аз лично използвам един модел на HP-Deskjet F4280. По-точно това е принтер,скенер и копир в едно. Машината е много добра, сканирал съм книги и всичко се разчита на компютъра. Струваше ми не повече от стотина лева от Технополис. Хайде със здраве.
 
Последно редактирано:
От: Какъв скенер да си взема?

Освен това скенерите с принтер на HP работят под Линукс безпроблемно (под Убунту инсталацията на пакета става лесно).

Ако ползваш Windows може да купиш всеки скенер, който е на пазара - всички имат драйвери за Windows.

Ако си с Линукс виж тук и тук.

Недостатъка на скенерите с принтер "HP DeskJet" е, че скенерът е с Contact Image Sensor (CIS). За разлика от скенерите с Charge-coupled device (CCD), скенерите с CIS работят правилно само, ако обекта за сканиране е допрян плътно до стъклото на скенера. В противен случай изображението се получава размазано.
(В тази тема има примерни изображения.)
 
От: Какъв скенер да си взема?

По принцип в къщи имам устройство 3 в 1 canon mp170, но е на 5 години и ми се струва вече, че е издало багажа.
Много грешки прави, при разпознаването, на чист и ясен текст като се има предвид, че сканирам с fine reader 10.
За това реших, да си закупя само сканиращо устройство, тъй като, е по компактно, а и не ползвам принтер и ксерокс.
 
От: Какъв скенер да си взема?

Грешките при разпознаване на чист и ясен текст се правят от софтуера, а не от хардуера.

Възможно е да сканираш на твърде ниска разделителна способност (възможностите на твоя скенер са предостатъчни - само трябва да се направят правилните настройки).

Покажи нещо сканирано да видим дали наистина проблема е в скенера.
 
Последно редактирано:
От: Какъв скенер да си взема?

Не го записвай във формат .jpeg, защото се губи качество (в някои програми даже има отделна настройка в какъв формат да пътува изображението от скенера до компютъра, имал съм случай тази настройка да е .jpeg но да записвам файла в .png и ефекта е все едно записвам в .jpeg). По-добре да е в .png и не го качвай целия, а само малък участък (изрезка) от изображението.
 

Горе