Какъв хостинг ми трябва?

Хоствам 2-3 бг сайта но искам да се насоча към англоговоряща публика със слвдващите ми сайтове.
И се чудя какъв хост да си избера за да не бави в бг и извън бг. Вобще има ли такова животно?
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Хоствам 2-3 бг сайта но искам да се насоча към англоговоряща публика със слвдващите ми сайтове.
И се чудя какъв хост да си избера за да не бави в бг и извън бг. Вобще има ли такова животно?

Зависи от сайтовете, какво е натоварването и подобни. Със по-скъпите планове не би трябвало да имаш проблеми.
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

И се чудя какъв хост да си избера за да не бави в бг и извън бг. Вобще има ли такова животно?
Ако правиш сайтове за Щатите, погледни плана на хостбългария за сървър в Щатите, а и са евтини тарифите им.
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Идеалния вариант е сайт за съответната страна да е на сървър в съответната страна (някои хостинг компании предлагат избор от няколко сървъра в различни държави).

Ако сайта е предназначен за различни държави, то би трябвало да се хоства на сървър в страната, от която се очаква повече трафик. Ако например очакваш повече трафик към българската версия на сайта, по-добре да го хостваш в България.
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Аз също съм на мнение че трябва да си изясниш за коя страна се бориш и спрямо това да решиш. Също бих препоръчал да го хостнеш в страната от която очакваш максимум посещения , но все пак поогледай и прочети за чуждите хостинг провайдъри защото и там има добри и лоши. :)
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Еми по вашите думи май няма да се размина с един хост.
Един БГ един чужд май ще трябва.
Някой има ли наблюдения на сървърите в САЩ на GoDaddy?
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Проучи за Cloudflare(не мога да поствам линкове), доколкото знам ICN го предлагат безплатно и подобрява видимостта навсякъде
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

С Cloudflare може да подобриш времето за зареждане на сайта ,но чудеса не можеш да постигнеш! При Cloud-а хавата идва от там че страницата ти се зарежда от няколко места едновременно и в крайна сметка скъсяваш до някаква степен времето за зареждане обаче и те не са чудотворци. Освен това мисля че услугата е достъпна на какъвто и хостинг да си просто ще трябва да работиш през сайта на тази услуга, а не през cPanel както е при суперхостинг и както казва колегата явно и при ICN :)
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Да благодаря jorge. Cloudflare в най-разумното решение. Знаех за тази техноллогия но не знаех как се казва.
Разпитах в ICN. Доста добър съпорт имат и си ми обясниха и тестове даже ми дадоха. Има разлика от 5-6-7 Mbit/S което не е малко и до някъде спасява положението.
На 1 седмица кешира. Което ме устройва.
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Хора тествах сиида на сайтове на Go Daddy на американски сървър. средно 120 Mbit/S а тествам на ICN около 1 Mbit/S Суперхостинг 0.5 Mbit/S става въпрос само за америка тестовете
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

Здравейте, искам да ви питам за един БГ сайт който в момента е на безплатен хостинг.
Сайта се разви и достингна над 10 000 уникални потребители на ден,и съм решил да го преместя на платен хостинг.
Кой хостинг е най-доброто решение и на какъв план?
Благодаря!
 
От: Какъв хостинг ми трябва?

В зависимост от това с какви темпове се разраства трябва да избереш. Можеш да вземеш някакъв от по-скъпите планове споделени хостинги ,но ако сайта ти почне да товари много сървъра от хостинг провайдъра ще ти кажат да го преместиш на VPS или собствен сървър. Като цяло много зависи според мен и какъв точно ти е сайта де защото различните CMS-и товарят различно. А относно фирма до момента съм на Суперхостинг и не са ми правили проблем , като цяло в миналото съм ползвал и на NS1 услугите за 1 2 проекта, но са били по-малки , и също не съм имал проблем с тях обаче пък с последно време забелязвам че доста хора се оплакват от тях така че специално за фирма по-добре чуй повече мнения.
 

Горе