Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Говорейки за Миглена Кунева е редно да споменете, че тя беше един от малкото министри, които имаха поставена ясна и точна задача и тя е изпълни отлично.

Заслугата България в момента да е в Евросъюза е изцяло нейна.

Да, идеално я изпълни - унищожиха ни енергетиката и производството, а вчера-ония ден директно ни показаха, че ни смятат за подчовеци. Германия иска да въвежда визи за българи и румънци? Англичаните подеха кампания срещу нас и явно предпочитат пакистанци и индийци пред българи. Да не би влизането в ЕС да е свързано с нещо положително за държавата? Доходите ли се вдигнаха, сметките ли поевтиняха, по-малко хора ли емигрират, какви придобивки имаме за 6 години членство в ЕС?
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Да, идеално я изпълни - унищожиха ни енергетиката и производството, а вчера-ония ден директно ни показаха, че ни смятат за подчовеци. Германия иска да въвежда визи за българи и румънци? Англичаните подеха кампания срещу нас и явно предпочитат пакистанци и индийци пред българи. Да не би влизането в ЕС да е свързано с нещо положително за държавата? Доходите ли се вдигнаха, сметките ли поевтиняха, по-малко хора ли емигрират, какви придобивки имаме за 6 години членство в ЕС?


Сериозно ли задаваш този въпрос?


1. Ако не бяхме влезли в ЕС сега заплатите щяха да са 2-3 пъти по-ниски, а цените същите.
2. Благодарение на ЕС - инфраструктурата ни се подобрява - магистрали, метрото в София, ремонти на пътища.
3. Близо 70% от износа ни е за страни от ЕС. Ако не бяхме вътре - този износ нямаше да го има с всички последствия за безработицата.
4. Благодарение на влизането в ЕС и на онея "врътки" с външния дълг дето ги прави Велчев - в предкризисните години в България влизаха по 20 милиарда Евро външни инвестиции. Затова тогава заплатите вървяха нагоре, имаше пари в бюджета, пенсиите вървяха нагоре. Говоря най-вече за първата част от управлението на Станишев.
5. За сведение последните две години не можем да прескочим 2 милиарда - 1.9 мисля за 2011, а за 2012 още по-зле - 1.5 или нещо такова. Но ако не бяхме в ЕС и тях нямаше да има.
6. Ако не бяхме в ЕС имиграцията щеше да е още по-голяма. И сега нямаше да сме 7 милиона ми сигурно 5. От които реално работещите сигурно щяха да бъдат под половин милион.


Още да продължавам ли?
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Сериозно ли задаваш този въпрос?


1. Ако не бяхме влезли в ЕС сега заплатите щяха да са 2-3 пъти по-ниски, а цените същите.
2. Благодарение на ЕС - инфраструктурата ни се подобрява - магистрали, метрото в София, ремонти на пътища.
3. Близо 70% от износа ни е за страни от ЕС. Ако не бяхме вътре - този износ нямаше да го има с всички последствия за безработицата.
4. Благодарение на влизането в ЕС и на онея "врътки" с външния дълг дето ги прави Велчев - в предкризисните години в България влизаха по 20 милиарда Евро външни инвестиции. Затова тогава заплатите вървяха нагоре, имаше пари в бюджета, пенсиите вървяха нагоре. Говоря най-вече за първата част от управлението на Станишев.
5. За сведение последните две години не можем да прескочим 2 милиарда - 1.9 мисля за 2011, а за 2012 още по-зле - 1.5 или нещо такова. Но ако не бяхме в ЕС и тях нямаше да има.
6. Ако не бяхме в ЕС имиграцията щеше да е още по-голяма. И сега нямаше да сме 7 милиона ми сигурно 5. От които реално работещите сигурно щяха да бъдат под половин милион.


Още да продължавам ли?


Ми продължавай, че ми беше смотана нещо.... сега вече се хиля от сърце. Пусни още някоя шегичка, моля те.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Сериозно ли задаваш този въпрос?


1. Ако не бяхме влезли в ЕС сега заплатите щяха да са 2-3 пъти по-ниски, а цените същите.
2. Благодарение на ЕС - инфраструктурата ни се подобрява - магистрали, метрото в София, ремонти на пътища.
3. Близо 70% от износа ни е за страни от ЕС. Ако не бяхме вътре - този износ нямаше да го има с всички последствия за безработицата.
4. Благодарение на влизането в ЕС и на онея "врътки" с външния дълг дето ги прави Велчев - в предкризисните години в България влизаха по 20 милиарда Евро външни инвестиции. Затова тогава заплатите вървяха нагоре, имаше пари в бюджета, пенсиите вървяха нагоре. Говоря най-вече за първата част от управлението на Станишев.
5. За сведение последните две години не можем да прескочим 2 милиарда - 1.9 мисля за 2011, а за 2012 още по-зле - 1.5 или нещо такова. Но ако не бяхме в ЕС и тях нямаше да има.
6. Ако не бяхме в ЕС имиграцията щеше да е още по-голяма. И сега нямаше да сме 7 милиона ми сигурно 5. От които реално работещите сигурно щяха да бъдат под половин милион.


Още да продължавам ли?

1. Не съм забелязал заплатите да са мръднали кой знае колко от преди ЕС и сега.
2. Че ние си плащаме членски внос, ако не плащахме, нямаше ли да можем да си оправим инфраструктурата с тия пари?
3. А вътрешното потребление? Заляти сме с всякакви видове стоки от ЕС, което не унищожава ли местното производство?
4. За тия инвестиции ще плащат няколко поколения българи.

6. И къде щяха да имигрират тия хора, в Китай ли? Те така или иначе доста преди присъединяването ни към ЕС си работеха в Европата, просто след това стана много по-лесно и легално.

С няколко думи - ЕС не ни дава нищо и ни смята за втора ръка хора. Лидерите на ЕС нямат проблем да работят с мафиотите, които ни управляват. Да ти серем на Европата!
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

" преоблекъл се Илия, погледнал - пак в тия " ;)
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

За ЕС ние сме просто поредните КОНСУМАТОРИ
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Вие нещо статистика не ползвате ли?

България влиза в ЕС 2007 година.

Статистика във Укипедия за средната заплата - за съжалени е от 2008.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Средна_заплата

Януари 2008 средната заплата е 479 лв.
Март 2012 - 754 лв.

Ето още малко статистика, но тук е до 2011.

http://www.stat.bg/bg/indicator/401/

Януари 2000 - 202
Януари 2005 - 294
Януари 2007 - 382 - тука влизаме - за 7 години няма 2 пъти - 89% да бъдем точни

Януари 2011 - 663 лв.

Януари 2012 - 720 лв. -


Мисля, че се вижда от 2000 до 2007 когато влизаме (въпреки че договора за присъединяване е подписан 2005).

Та значи за 7 год. средната заплата нарастват от 202 лв до 382 лв. - 89% за 7 години.

От както влизаме 2007 до преди 1 година е 2012 януари е 720 лв - значи 88% но за 5 години.


Официална статистика.
 
Последно редактирано:
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

А каква е инфлацията за тоя период? Да не излезе, че тези увеличения не успявят да я занулят.

Сега, опитваш се да ме убедиш, че откакто сме влезли в ЕС сме забогатяли, така ли? Щото стотиците хиляди хора, които излязоха по улиците, май са на друго мнение.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Сега да вземеш и да прочетеш ПЧИ, кредитната експанзия ще видиш, адежба и от къде дойдоха тези неща...
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Ако исках да се бъзикам със статистиката можеше така да напиша.

Януари 2000 - 202 лв
Януари 2007 - 382 лв

Нарастване - 180 лв


Януари 2007 - 382 лв
Януари 2012 - 720 лв

Нарастване - 338 лв.


Т.е. преди за 7 години е нараснала със 180 лв. а после само за 5 години е нараснала с 338 лв.

Представяш ли си как се усилва ръста в абсолютни стойности. ;)
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Че ако не бяхме в ЕС мислиш ли, че нямаше да има инфлация?


Аз доколкото си спомням като дойде демокрацията 89 такава инфлация ни изпраскаха, че свят ни се зави.

И си мислехме, че това е върха на инфлацията обаче после нашия любимец Жан Виденов такава инфлация ни вкара, че 5 пъти повече свят ни се зави.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Между другото, не съм убеден, че трябва да сравняваш "средна заплата". По-скоро трябва да сравняваш минималната заплата, прага на бедност и прочее.


Нищо не мислим за ЕС, мислим, че нищо не спечелихме от влизането си в съюза и май ще е най-добре да го напуснем :)
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Инфлацията се поражда главно от поскъпването на храните и енергията на международните пазари.

Не добиваме газ, нито петрол. Така, че цената на енергията щеше да бъде пак същата.

Може би на тока леко по-ниска, щото някои ТЕЦове работят на БГ въглища.


И второ говорейки за храната, мислиш ли че БГ фермерите щяха да ти продават тон зърно за 100 лв, ако на международните пазари същото струва 300-400 лв за тон.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

А реакторите, които затвори Пръмовица, те с газ ли работят?
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

http://bg.wikipedia.org/wiki/Минимална_заплата

Ей ти статистика - сравнявай си я.

2000 год - 67 лв.
2007 год - 180 лв.

Нарастване за 7 год. - 113 лв.

2013 год. - 310 лв

Нарастване - 6 год. - 130 лв.


Пак расте по-бързо отколкото преди ЕС.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Да кажа нещо и аз за средната заплата - Ако аз взимам 3000, а двама безработни по 0 средно тримата взимаме по 1000 :). Гадното е, че солидарната ни система е намерила начин да го прави и на практика. И още нещо, ако има хиперинфлация хората в България ще станат по - богати. Ако имаме политика различна от Социалдемократическата - евроатлантическа - толерантна политика може и да излезем от блатато. Алтернатива на досегашното управление е или дикатаура (тоталитаризъм), или опратната страна на монетата либертарианизъм
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Случайно в коя държава живееш, ако смея да попитам?

Случайно да си прочел тези дни че вътрешното потребление на ток е намаляло, както и износа на ток сериозно намалява.


Случайно да ти светва ей тъй една лампичка че думата е енергийна ефективност и ток никой не харчи, а предпочита да си смени дограма и да си сложи изолация. А и тенденцията ще се задълбочава. А и не само у нас и при комшиите.

И сега щяхме да си имаме едни реактори дето щяхме да се чудим с кви пари да ги затваряме и обезопасяваме. А така поне ни дадоха. Пак сме на далавера както и да го гледаш.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

По втора точка за ЕС.

За сравнение през 2007 г. сме били нетен донор на Европейския съюз с 693 млн. евро. - тука Станишката управляваше и му бяха спрели парите.


За последните 6,5 години (след 1 януари 2005 г.) държавата ни е получила нетно 2,46 млрд. евро от Европейския съюз, като е получила бруто 5,56 млрд. евро, но е платила 3,11 млрд. евро.

Статистиката в към 30 юни 2011.



Както се вижда ако се усвояват парите - България е на сериозна далавера. За следващия програмен период до 2020 има още едни 15 милиарда за усвояване по разни програми.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

ХАХАХАХ, а защо бе джанъм Турция иска да строи 3 аец, а Румъния иска да увеличава своите ядрени мощности?

Ти колко хора познаваш, които са си сменили дограмата и не харчат ток?

Сега какво излиза, че Пръмова ни е направила услуга. :-o

Както се вижда ако се усвояват парите - България е на сериозна далавера. За следващия програмен период до 2020 има още едни 15 милиарда за усвояване по разни програми.
Участвала ли си в европейски проект за сериозна сума? Да ти кажа каква е схемата, поставят се условия, които нито една българска фирма не може да изпълни, за това нещата ги печелят чужди фирми, които си наемат подизпълнители български фирми - т.е. основната част от парите отива там, откъдето е дошла, а останалата част в ръцете на олигархията.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

3. А вътрешното потребление? Заляти сме с всякакви видове стоки от ЕС, което не унищожава ли местното производство?


А нашите производители не изнасят ли към ЕС?

По-горе бях посочил, че износа на България към ЕС съставлява над 60% (близо 65%) от общия ни износ.

Ако няма да внасяме от ЕС - няма и да изнасяме. А това не унищожава ли местни производители, които работят за износ към ЕС пазарите.


Всъщност най-големия ни дисбаланс е познайте с кой - с Русия. Не за друго ми щото внасяне петрол от там. Обаче не успяваме да изнесем толкова стока към тях, че да покрием.


С Германия имаме износ за мисля 2.2 милиарда и внос за 2.4 милиарда. Доста добра балансирана търговия с Германия с лек превес на вноса от Германия.
 

Горе