Как ви примамват да си дадете личните данни за да ви спамят по телефона и онлайн

happyslacker

New Member
Гледам в пощенската кутия - възможност безплатно да участваш в томбола. Трябва само да си дадеш личните данни и да се съгласиш с общите условията. И най-долу в общите условия какво четем:

Промоцията се провежда при спазване на изискванията на Закона за защита личните данни. С предоставянето на своите лични данни, Участникът в Промоцията се съгласява неговите лични данни да бъдат обработвани от Организатора в качеството му на администратор на лични данни за целите на настоящата и бъдещи промоции, както и с цел търговска информация, маркетинг и реклама и тези данни да бъдат предоставяни и разкривани от Организатора на други администратори на лични данни за целите на маркетинга и рекламата, на територията на Република България, при спазване на разпоредбите на Закона за защита на личните данни.
Чрез предоставянето на своите лични данни, Участниците в Промоцията се съгласяват да получават известия от Организатора (чрез имейл, телефон и други начини за кореспонденция) за провежданите от него бъдещи промоции, информация за продуктите, които предлага, както и всякаква друга информация свързана с маркетинга и рекламата на Организатора.

Код:
https://maxcredit.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%B1.html

Който е нагъл може да си направи импулсен телефон и с него да се регистрира.
 
От: Как ви примамват да си дадете личните данни за да ви спамят по телефона и онлайн

На мен веднъж ми звъннаха по телефона от някаква фирма да си дам мейла, за да ми пратят еднократна оферта. Съгласих се, но от тогава почнаха всеки ден да ме заливат с куп глупости. Естествено, добавих ги в спам, но от тогава никога не си давам мейла :)
 

Горе