Как влияят изходящите линкове на SEO-то

ZzZaPyr

Member
Има ли значение колко изходящи линкове имаш на сайта си и по какъв начин това влияе на оптимизацията ??
Пример имаме блогрол меню отляво-20 линка и под него блогдиректории - 20 линка. Освен че тези 20 линка дразнят посетитлите каква друга роля играят и негативно или позитивно е тяхното действие ?
 
Мисля че по уебмастър радио бях слушал или някаде съм го прочел (не си спомнян :oops: ) за един експеримен със сайт които няма съдържание а само около 80 изходящи линка.... На първият ъпдеит без поблеми получил пр 3ка на следващия паднал на 2ка но като цяло линковете не попречили на саита да получи пеиджранк.

в други източници се сочеше че не е много добре да имаш повече от 30 или 50 изхдящи линка на страница

В краина сметка ПР се разпределя / прехвърля / НАЛАЗВА :D по линковете така че е хубаво да насочиш колкото се може повече навъте отколкото навън.... обаче това не трябва да те притеснява да линкваш към страници които смяташ че ще са от полза за твоите посетители...


П.С. Не е хубаво да слагаш неща които дразнят посетителите....
 
coolice каза:
Мисля че по уебмастър радио бях слушал или някаде съм го прочел (не си спомнян :oops: ) за един експеримен със сайт които няма съдържание а само около 80 изходящи линка.... На първият ъпдеит без поблеми получил пр 3ка на следващия паднал на 2ка но като цяло линковете не попречили на саита да получи пеиджранк.

в други източници се сочеше че не е много добре да имаш повече от 30 или 50 изхдящи линка на страница

В краина сметка ПР се разпределя / прехвърля / НАЛАЗВА :D по линковете така че е хубаво да насочиш колкото се може повече навъте отколкото навън.... обаче това не трябва да те притеснява да линкваш към страници които смяташ че ще са от полза за твоите посетители...


П.С. Не е хубаво да слагаш неща които дразнят посетителите....
Благодаря :)
Знам че не е хубаво да се слагат дразнещи неща и за това ще гледам да го избегна. Линковете към директории ще са като "баннерчетата" на Webcountera и ще седят в фуутера на страницата така че да са почти незабележими ;)
 
Ако линк-овете са към уеб сайтове, които са контекстуално свързани с сферата на дейност на твоя уеб сайт и така има смусъл от тях, това не пречи. Дори могат да те намерят, докато търсят другия уеб сайт в дадена търсачка. Така, че е полезно по принцип, ако е смислено...
 
От броят на изходящите линкове зависи цената на тия линкове, които евентуално ще продаваш.
От тяхното качество пък зависи в каква 'група' (neighborhood) Google ще те вкара. Дето има една поговорка - покажи ми приятелите ти, за да покажа какъв си. Ако линкваш сайтове с пиратско съдържание, вируси, спамерски сайтове или нещо от сорта е много вероятно алгоритъмът след известно време да го изчисли и дори да те извади от листинга. От друга страна, линкове към утвърдени сайтове (Wikipedia, Google, Yahoo, както и лидерите във всяка една ниша) означават за Google, че ти се опитваш да бъдеш максимално информативен в своят сайт и не те притеснява дори да обадиш един линк към конкуренцията (което наистина си е похвално).

Т'ва е в общи линии, а тук има повече инфо относно линкове, директории, размяна и т.н.
 
Георги е прав. Според мен вече не се губи ранг при много изходящи връзки, а просто тежестта на връзките намалява.

Именно затова и заради спама блоговите системи примерно и по-големите сайтове слагат nofollow атрибути на връзките.

Аз примерно не бих разменил връзка със сайт, който има 80 изходящи връзки, дори да е с ранг 7. Без да си играя да го смятам ще се усетя, че ще получа много малък % от този ранг.
 
Това е така. Повечето прота държът само 10-20 слота за такива спонсор линк, които продават от висок PR. И разсейването на ранга става благодарение на много изходящи линка. Няма значение дали си от първите линк партьори или от последните - ако си там с още 100 такива изходящи линка. Затова при купуването на линк от PR6+ сайт е важно да видите колко слота е дал и ще даде за да не се изтеракати.

Повечето притежатели на такива сайтове предлагат не повече от 10 слота - това го гледам по повечето форуми, ставайки дума за линк продажби.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 

Горе