Как го правите?

Cromwell

Member
Няколко дена се рових из форума и попадайки на интересни коментари се зачудих как го постигате. Например как създавате сайт, който веднага да достигне до 5000 виждания на ден, идващи само от търсачката на Гугъл, и печелейки около 15-20 евро на ден от АдСенс?

Питам ви, понеже имам някакви познания за SEO и съм пускал сайт с 50 авторски статии, които са дълги между 600 - 3000 думи. Трафикът, който успях да привлека е около 20 души дневно, като самите ми статии веднага бяха отмъкнати от БЛИЦ, БРАДВА и т.н.т. Въпреки, че моите статии бяха оригинални, търсачката ги изхвърли назад, а класира копията от мене на другите сайтове на предни места.

В същото време съм правил сайт, който има средни дневни посещения около 100 000 души, като 4000-5000 идват от търсачката. Обаче говоря за сайт, който е цитиран с активен линк в Руская Газета, Комсомолская Правда и почти всички големи руски издания, както и в британския Индипендънт. Преди да бъде сайтът цитиран при тях, посещенията от търсачката на Гугъл бяха 500-600 на ден.

Следователно на мене ми е интересно как нов сайт може да докара 5000 дневни посещения само от търсачката на Гугъл?
 
1. Има CopyScape за тази работа + DMCA протекция
2. Нали знаеш, че SEO-то дефакто е намиране на подходящи ключови думи? После става рутина какво да правиш, стига да не искаш да се класираш по news в US, разбира се.
3.Като не си опитен направи 15 сайта, които да ти носят по 1 евро на ден, а не 1, който да ти носи 15
4. Нишата с новините е крайно пренаселена и за да пробиеш ти трябват много средства. Не ти я препоръчвам.

Нов сайт с 5000 само от гугъл..колко нов? Трябва да знаеш, че има и blackhat, и whitehat SEO. При първото шанса да се направят заветните 5,000 дневни бързо е по-голям. Но така наизуст да ти говоря как става - няма смисъл.

Взимаш един сайт, проучваш по кои думи се класира и ги проверяваш в туул като ferzy.com. Там се изписва приблизителна стойност на посещенията, които взима всяка една от ТОП позициите и ти става ясно кои са техните приоритетни ключови думи. За 1 месец до 2 може да си на първа страница по която и да е непренаселена ключова дума. И не забравяй, че новинарските сайтове не разчитат толкова на Гугъл, колкото на социалните мрежи - провери колко сигнала има към въпросните сайтове и ще ти стане ясно.



Поздрави,
 
Благодаря за отговора :)

Знам какво е blackhat, и whitehat SEO, първото го използвам най-вече.
 
е как пък правиш така че сайтът ти да е цитиран от тези руски сайтове
 
Четох някъде из форума за един, който ще прави сайт и пита при 5000 посещения от Гугъла, колко пари с АдСенс ще прави. А сайтът, който го цитираха големите руски сайтове вече не е мой, но тогава стана заради една статия, която я използваха за руската си пропаганда
 
ми да кажат тези, които го правят, ако тук има такива.
в моята ниша има 3, 4 сайта , дето обират целия трафик.
каквот и да напиша в гугъл като търсене , все те излизат най отгоре.
Аз обирам трохите, но малко по малко и аз се намествам.
успех на всички
 
Дося, каквото успях да разбера е, че май май уникалността не е много на почит. Мога да ти дам за пример един новинарски сайт, който няма и грам уникална статия, а препечатва статии на популярни сайтове и го класират обикновено на първа страница.
 
От опита, който имам с новинарските сайтове знам, че се получава един парадокс. Ако имаш сайт с оригинални статии и по логика Гугъл трябва да го класира сайта ти на предни позиции. Все пак ти си оригиналът. Гугъл обаче само казва, че гледа оригинала, в действителност обаче основен фактор при него е трафикът генериран към дадена статия. Така сайтовете дето са откраднали статията от тебе и разчитащи на Фейсбук трафик се класират на предни позиции, а твоят сайт го класират на края. Това е положението според това, което съм разбрал.
 
е как пък правиш така че сайтът ти да е цитиран от тези руски сайтове

А сайтът, който го цитираха големите руски сайтове вече не е мой, но тогава стана заради една статия, която я използваха за руската си пропаганда

Това за линковете от руските сайтове доста често се случва случайно, когато сайта ти е добър и се класира в Яндекс и Гугъл го намират, или пък било то чрез социалните мрежи. При линковете от руски сайтове забелязах нещо интересно - без да ги моля, те коректно си сложиха линк към моя сайт и го писаха като източник на статията. Такова коректно поведение все още много рядко може да видя у нас.
 
Ей го пак компетентния...Адаш, ти повече от 2 изречения със смислова връзка между тях можеш ли да формулираш или твоят патент са постовете от 1 изречение?
Четейки твоите псевдостатии откривам повече от две изречения но пак без смислова връзка. Твоят патент какво е, нискокачесвено съдържание с обем на роман? Кога папагали като теб ще се научат каква е разликата между content writing и copy writing.... в чисто маркетингов аспект.
 
Четейки твоите псевдостатии откривам повече от две изречения но пак без смислова връзка. Твоят патент какво е, нискокачесвено съдържание с обем на роман? Кога папагали като теб ще се научат каква е разликата между content writing и copy writing.... в чисто маркетингов аспект.
Кажи ми честно, прочете ли въпросната статия? Ниско качество наричаш нещо, което наистина е полезно за някого, тъй като това би трябвало да е основната цел на всеки текст?! Ако посочиш кое в статията я прави недостойна - добре, ще решим спора окончателно. А през това време отивай да фалираш хостинг компании, грижейки се server response time да бъде 4 секунди. За малко да забравя и изключително професионалното отношение към клиентите, доказано с изнасяне на кореспонденция по форумите.

ПП: Научи се да пишеш преди да критикуваш стил на писане. Изглеждаш жалко.

ПП2: Само като видя подпис с толкова мъдър цитат, пльокнат с цел да покажем колко сме извисени и основно - че знаем английски ми става ясно с какъв човек си имам работа.

ПП3: Покажи ми текст, който според теб е полезен, не е с ниско качество и не е с дължина на роман. Между другото, вика му се "ферман", за да звучим точно, тъй като в романа има сюжет, има герои, etc.

Айде сега да те видим как ще се скриеш/деликатно ще избягаш от темата :D
 
Четейки твоите псевдостатии откривам повече от две изречения но пак без смислова връзка. Твоят патент какво е, нискокачесвено съдържание с обем на роман? Кога папагали като теб ще се научат каква е разликата между content writing и copy writing.... в чисто маркетингов аспект.

Е-е-е, @s1yf0x , не говори така, човека такива промоции е предложил във Фейса, ама пък как му сипват:)...... не е истина.
 
По-тъпо парче в предприемача от кроса може да е само ония дебил с видеата, Кирчо Йовов със webselo-то. Други не могат да му се конкурират на тоя абсолютен дебил, но поне онзи е упорит като конска муха, все се бута някъде, а нашия крос два лева не е изкарал, но като го слушаш прави милионите и вече е SEO експерт, че и от контент разбира, мани...

Кроса си живее в собствена вселена, където той е цар и господар и тарикат. Няма да забравя преди време като му писах по скайп за статиите как ми обясни, че не бил правил никакво SEO досега, а след седмица в предприемач се обясняваше на хората как от години се занимавал с това и изкарвал лудите пари. Тоя е абсолютен дебил, добре че никой не му се връзва от форума, нито на услугите му, нито на глупостите, които пише по темите.
 
Последно редактирано:
Е-е-е, @s1yf0x , не говори така, човека такива промоции е предложил във Фейса, ама пък как му сипват:)...... не е истина.
Той се скри...остави го, че е безработен сега, сигурно са му спряли интернета съседите, от които е крал.

Римайнд, ти си изключително голям простак. Такъв като тебе не се е раждал в близките 1000 години и се надявам да не се роди никога повече. Дали са луди пари - не знам и н смятам да го коментарим, ти нали си голям оптимизатор, какво се грижиш за мене? Завистта ще те изяде, казвам ти..седни на сянка, че ще се докараш до лудница.
 
ти..седни на сянка, че ще се докараш до лудница.
Ти отдавна си се докарал до раздвоение на личността с тези фантазии. Човека с много бизнеси, дето се бута навсякъде за жълти стотинки :D
 
Ти отдавна си се докарал до раздвоение на личността с тези фантазии. Човека с много бизнеси, дето се бута навсякъде за жълти стотинки :D
Очакват се още един или двама форумни тролове, за да стане идилията пълна ;)
 

Горе