Как да банна спамър във Фейсбук?

spy

Active Member
Напоследък са се появили едни гадове във Фейса и спамят здраво коментарите. Лошото е, че Ф. дават само опция за изтриване на коментара, а когато има нацвъкани 100 такива админа става луд.

Хелп!
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Къде това? В страница ако е има опция за ремув и бан.
Дай флаг и после дай репорт, избери спам и долу чекбокс да го баннеш
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

В страница на бизнес е. Бях направил един конкурс и имаше доста мнения ... стотици. Когато пуснат коментар има само опция да се изтрие коментара, а спамърите са търпеливи и нацвъкват коментари наред... И се появяват на тъплпи мръсниците :)
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

В страница на бизнес е. Бях направил един конкурс и имаше доста мнения ... стотици. Когато пуснат коментар има само опция да се изтрие коментара, а спамърите са търпеливи и нацвъкват коментари наред... И се появяват на тъплпи мръсниците :)
Не го трий, флагване, после избираш репорт и после репортваш спам и чекваш опцията за бан на потребителя. Няколко десетки са изгорели при мен вече :)
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Това го практикувам успешно :) Дори маркирам и им трие всичкия шит наведнъж. Но това работи само когато са пуснали мнение. Гадовете обаче пускат коментар, а коментара не може да се флагва.

Ето това е случая. Попъпа се показва когато триеш коментар и няма други опции освен 'Изтрий' и 'Отмяна':

fb_spam.png
 
Последно редактирано:
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Нещо си в грешка или аз ползвам друг фейцбук :)
Кажи като го видиш, за да махна файла.
 
Последно редактирано:
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Май наистина ползваме различни фейсбуци

Ето това е случая при мен - има само кръстче да трия :
fb_spam2.png
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Странно, освен това нямаш и post insights. Да не е направена като just for the fun или по някакъв друг начин страницата?
При мен го има на всичките ми поне от 1 месец...
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Да не би да влизаш с потребител който не е администратор на страницата?
При мен "flag" го има в страница която е "Just for fun" и си работи доста коректно.
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Направена е като страница на бизнес
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Влизам като администратор. Виж скрийншота - имам възможност да трия коментари. Когато е пост, а не коментар си имам и опция за докладване и маркиране да ми изтрие всичко от този потребител + бан форевър.
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Намерих го!

За да блокирате досадник във Фейсбук:

1. Отивате на Настройки / Настройки на сигурността

fb_ban1.png

2. Скролнете до края на страницата и кликнете "Редактиране на моите списъци"
fb_ban2.png

3. Въведете името и го блокирайте. Това ще изтрие и всичкия спам, който навлека е оставил по страниците ви
fb_ban3.png
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Това го практикувам успешно :) Дори маркирам и им трие всичкия шит наведнъж. Но това работи само когато са пуснали мнение. Гадовете обаче пускат коментар, а коментара не може да се флагва.

Ето това е случая. Попъпа се показва когато триеш коментар и няма други опции освен 'Изтрий' и 'Отмяна':

fb_spam.png


Като отидеш на някоя снимка.. натисни F5 (Refresh) и ще ти се появи "Сигнализирай" и нататък ivo.apostolov е обяснил :)
 
От: Как да банна спамър във Фейсбук?

Най-изненадващо линка от поста на Иво се появи и при мен. Явно в провинцията нещата идват със закъснение :)
 

Горе