Как да блокирам всички ИП-та от Китай

bobi98

Active Member
Набелязали са ми китайците един сайт и е постоянни атаки, опитват и през ssh да налучкат паролата.
Инсталирах fail2ban и ги блокира успешно, но логовете показват стотици постоянни атаки от различни ИП-та все китайски.
Има ли начин да се блокира изцяло достъпа от Китай чрез iptable или друг начин.
ВПС-а е KVM CentOS 6.4 сървър nginx
 
От: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

Актуален списък с китайските мрежи: http://www.ipdeny.com/ipblocks/data/countries/ch.zone
Обновено е на 15-Mar-2015 12:07 за последно.

И сега действаш с iptables ;), даже съм сигурен че ако потърсиш в Stack Overflow ще намериш готов код :).
 
От: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

Разгледай тук

ip2location.com/free/visitor-blocker

Съжалявам, но не мога да публикувам линкове.
 
От: От: От: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

Много по-елегантен начин е да ползваш ipset или geoip за iptables.

Мога да те погреба в елегантни начини, които да харчат по-малко ресурси и т.н. Айде не го хвърляй на дълбоко, че той може да се удави и в супата си докато яде. Това не ти е linux-bg, че да се ровиш на ниво кърнъл.
 
От: От: От: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

Мога да те погреба в елегантни начини, които да харчат по-малко ресурси и т.н. Айде не го хвърляй на дълбоко, че той може да се удави и в супата си докато яде. Това не ти е linux-bg, че да се ровиш на ниво кърнъл.

Съкън недей;) Живей ми се още.

От мнооого време вече не е необходимо да ровиш ядрото за да си сложиш ipset или geoip.
 
От: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

Лоши китайци, как те атакуват хаха
 
ако имаш CSF firewall може да блокираш държава като и добавиш кода (CN) то ще си дръпне листи от макс маинд

макар че секщрщти експертите казват че смяна на порта не е секюрити може просто да го смениш да не работи на 22
 
От: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

Що не пробваш с някоя онлайн гео датабаза. Това може и да ти свърши работа - http://www.geoplugin.net/json.gp?ip= Дърпаш джейсона и ако държата е Китай ги пренасочвай другаде.
 
От: Re: Как да блокирам всички ИП-та от Китай

ако имаш CSF firewall може да блокираш държава като и добавиш кода (CN) то ще си дръпне листи от макс маинд

макар че секщрщти експертите казват че смяна на порта не е секюрити може просто да го смениш да не работи на 22

Да, това е супер лесен вариант :D
 

Горе