Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

darkenergy_

Active Member
Лаптоп с Windows 8.1. При отваряне на който и да е уебсайт, при сърфиране, се отварят разни допълнителни реклами, при кликване, където и да е. Можете ли да ми препоръчате софтуер за изчистване? Много е досадно....
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

Първо кажи с кой браузър работиш.
Вероятно с мозилата?
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

Мда, който и да е браузъра става въпрос са настанили се по някакъв начин плъгини, разширения, extensions или както там се наричат според браузъра. Проверяваш какви такива са ти активни и махаш съмнителните. Или както викат над мене - ресет. После си слагаш някой ад блокер (това пак е разширение, само че полезно) за да не се блазниш да натискаш по съмнителни реклами, аз бих предложил uBlock Origin.
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

Хванал е вирус, който инжектира огромни количества реклама във всички инсталирани браузъри. Преди време чистих такъв от компютъра на един познат. Не помня кое помогна, но мисля че беше Spybot - Search & Destroy.
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

На мен ми се лепвсше някаква програма в контрол панела направо dns unlocker. Трия я, чстя кеша на браузъра и бой.
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

Както се споменава по-горе, това е "добавка" към браузъра.
Затова и антивирусните не пищят.
Понякога SpyHunter трие boot.ini
Ресетване към първоначалните настройки, като така се махат всички добавки, а се запазват запомнените пароли и др.
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

Както се споменава по-горе, това е "добавка" към браузъра.
Затова и антивирусните не пищят.
Понякога SpyHunter трие boot.ini
Ресетване към първоначалните настройки, като така се махат всички добавки, а се запазват запомнените пароли и др.

Не е добавка (поне в повечето случаи). Ако беше добавка почистването и щеше да е елементарно.
Това е malware/gen вирус, които се регенерира. Ако премахнеш добавката, след рестарт на браузъра отново ти я слага. Самото "нещо" седи заредено в паметта и даже да го kill-неш отново се стартира, така, че премахването му изисква да си извън уиндоус... Отделно има варианции в които не добавка ти пуска рекламите, а ти ги пуска извън браузъра...

Успех!
 
От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

Лаптоп с Windows 8.1. При отваряне на който и да е уебсайт, при сърфиране, се отварят разни допълнителни реклами, при кликване, където и да е. Можете ли да ми препоръчате софтуер за изчистване? Много е досадно....

И аз имах такъв проблем преди време- бях теглила keylogger на лаптопа, освен това бях цъкала някакви други глупости из нета и резулата беше, че ми излизаха поп-ъпи, реклами и т. н. във всеки един сайт, който отворех. Накрая ми писна, изтрих keylogger-а, пуснах Аваст да сканира целия компютър за вируси, после инсталирах Malwarebytes (и проверявам всяка едно нещо, което тегля с него) и за допъление във всеки браузър имам Адблокер- хем не ти излизат реклами в youtube, хем няма и досадни поп-ъпи. Не знам дали съм била полезна, но това помогна при мен :)
 
От: От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

И аз имах такъв проблем преди време- бях теглила keylogger на лаптопа, освен това бях цъкала някакви други глупости из нета и резулата беше, че ми излизаха поп-ъпи, реклами и т. н. във всеки един сайт, който отворех. Накрая ми писна, изтрих keylogger-а, пуснах Аваст да сканира целия компютър за вируси, после инсталирах Malwarebytes (и проверявам всяка едно нещо, което тегля с него) и за допъление във всеки браузър имам Адблокер- хем не ти излизат реклами в youtube, хем няма и досадни поп-ъпи. Не знам дали съм била полезна, но това помогна при мен :)
Malwarebytes не е антивирус. Не виждам смиаъл да сканирашвсеки фаил с него
 
От: От: Как да блокирам изскачащите рекламни прозорци?

И аз имах такъв проблем преди време- бях теглила keylogger на лаптопа, освен това бях цъкала някакви други глупости из нета и резулата беше, че ми излизаха поп-ъпи, реклами и т. н. във всеки един сайт, който отворех. Накрая ми писна, изтрих keylogger-а, пуснах Аваст да сканира целия компютър за вируси, после инсталирах Malwarebytes (и проверявам всяка едно нещо, което тегля с него) и за допъление във всеки браузър имам Адблокер- хем не ти излизат реклами в youtube, хем няма и досадни поп-ъпи. Не знам дали съм била полезна, но това помогна при мен :)
Malwarebytes не е антивирус. Не виждам смисъл да сканираш всеки фаил с него
 

Горе