Как да блокирам IP адрес

silvia85

New Member
Здравейте,
тък като не съм много веща искам да попитам някои неща.

Малко предистория
Интернета ми, е от БТК. Когато отворя 5 сайта и спира. След дълго ровене в изнтернет разбрах, че има ограничение в конекциите. Свалих си някаква програма "CurrPorts" която ми показва връзките с интернет и забелязвам, че има много отворени конекции към ИП-та, които след проверка в интернет, се оказа, че са на Гугъл.

Ето и въпроса:
Има ли, нчкаква програма, в която да въведа ИП-тата и да забрани на компютъра ми да прави връзка с тях. Четох в интернет за някакъв хост файл, намерих го, той май не е точно за това.


Благодаря предварително на отзовалите се.
 
От: Как да блокирам IP адрес

хостс файла няма да ти помогне, пробвай с някакъв firewall. Повечето имат такава функция за блокване на ИПта.
Ама това ограничение 5 IP-та ми се струва супер смешно.... що не звъннеш на БТК първо да говориш с тях?
 
От: Как да блокирам IP адрес

И аз съм на БТК, но не ми се е случвало такова нещо.
Всъщност на единия компютър ми прекъсваше ..обаче изобщо не си и помислих, че е заради 5 отворени страници :)
Виж настройките.. IP остави автоматично , но сложи DNS-те..

п.п. Ако не се оправи, звъни им ..
 
Последно редактирано:
От: Как да блокирам IP адрес

Здравейте,
5 сайта са много повече конекции от 5. Реално дори един сайт може да ти отвори 200 конекции. Пробвах с Firewall Zone Alarm, уж е най-добрият сред безплатните, но няма функция за блокиране на IP адреси. Не ми се експериментира с десетки инсталции на firewall, най-вероятно ще прецакам целият windows.

Ади, пробвала ли си до сега да отвориш 5 сайта от един таб в лентата с отметките? Аз съм си групирала сайтовете по 5 и давам направо "отвори всички в нов таб". Така след отварянето им, немога да отворя нищо друго. Пинг до адресите си има, просто не се отварят сайтовете.

Какви DNS сървъри си посочила ти? Моите са си автоматичните, но не мисля, че това ще промени положението с конекциите.
 
От: Как да блокирам IP адрес

DNS да не са автоматично, чекни другото ..212.39.90.42 и 212.39.90.43

ще пробвам ама нета не ми е спирал скоро изобщо ...
ей сега отворих 10 сайта наведнъж.. няма проблем с конекциите при мен
 
Последно редактирано:
От: Как да блокирам IP адрес

IP-та на гугъл казваш... деактивирай всички тулбарчета, джиджавки и т.н. простотийки на гугъл, които си инсталирала.

Ако е от ДНС-ите, по-добре използвай тези на OpenDNS: 208.67.222.222 и 208.67.220.220
 
От: Как да блокирам IP адрес

Тури един Wireshark да гледаш кое какво как в реално време.
 
От: Как да блокирам IP адрес

IP-та на гугъл казваш... деактивирай всички тулбарчета, джиджавки и т.н. простотийки на гугъл, които си инсталирала.

Ако е от ДНС-ите, по-добре използвай тези на OpenDNS: 208.67.222.222 и 208.67.220.220

Махнала съм тулбара на Гугъл, но пък за сметка на това имам стартиран процес GoogleUpdate. Имам и YahooAUService. Като се замисля, DNS сървърите какво общо имат? Нали те, казват само кой домейн към кое IP води?

Тури един Wireshark да гледаш кое какво как в реално време.

Свалих я, гледах я половин час и нищо не разбрах. Твърде сложна е за мен тази програма.
 
От: Как да блокирам IP адрес

Интернета ми, е от БТК. Когато отворя 5 сайта и спира.


... а как тръгва ?
 
Последно редактирано:
От: Как да блокирам IP адрес

Имах предвид дали се налага да рестартираш модем , компютър.. че да се оправи .
Ако не , едва ли е от DNS настройките наистина. Дано да се намери решението..
 
От: Как да блокирам IP адрес

След дълго ровене в изнтернет разбрах, че има ограничение в конекциите.
Чудя се.. първо как установи че имаш ограничение на конекциите..?
Това че отваряш 5 сайта и след това "спира" всичко друго може и да е но не и ограничение на конекциите..
Какво е положението в Event Viewer,някакви забелжки (с жълто) за tcp limit? - control panel/administrative tools/Event Viewer
ако си с windows xp има ограничение на конекциите но това се оправя лесно с патчване на tcpip.sys .а и това ограничение е очевадно когато теглиш с торенти. utorrent,bitcomet etc.
И последно..кои е актуалния проблем...да махнеш ограничението на конекциите или да блокираш ип адрес?
 
  • Like
Реакции: adi
От: Как да блокирам IP адрес

Чудя се.. първо как установи че имаш ограничение на конекциите..?
1. Споменах как, ровене в интернет. Това ми се стори най-удачно. Какво друго може да е ?
Какво е положението в Event Viewer,някакви забелжки (с жълто) за tcp limit? - control panel/administrative tools/Event Viewer
Ааа, това не го схванах много много, но ето какво ми дава:
Event Type: Warning
Event Source: Tcpip
Event Category: None
Event ID: 4226
Date: 18.6.2010 г.
Time: 12:11:20
User: N/A
Computer: SERVER
Description:
TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Data:
0000: 00 00 00 00 01 00 54 00 ......T.
0008: 00 00 00 00 82 10 00 80 ....‚..€
0010: 01 00 00 00 00 00 00 00 ........
0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
ако си с windows xp има ограничение на конекциите но това се оправя лесно с патчване на tcpip.sys .а и това ограничение е очевадно когато теглиш с торенти. utorrent,bitcomet etc.
Определено не тегля торенти.

И последно..кои е актуалния проблем...да махнеш ограничението на конекциите или да блокираш ип адрес?
Всяко едно от двете ми върши работа, поне така мисля.
 
От: Как да блокирам IP адрес

Значи свали си http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897437.aspx TCPVIEW . Показва ти не само какви отворени конекции имаш но и коя програма ги прави . Бях на БТК преди известно време и съм отварял по 10 таба на различни сайтове през Мозилата и е нямало никакъв проблем .
 

Горе