Как да блокирам mirror сайтове?

GeorgeG

Active Member
Има ли начин с PHP или .htaccess да блокирам сайтове, които ми дублират сайта, пробвах с
Order Deny,Allow
Deny from (IP адрес)

Но блокира само картинки и скриптове, не и съдържанието.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

За съжаление няма. Пусках подобна тема, как напълно дублиран сайт влияе върху сео оптимизацията. Колегите ми препоръчаха веднага след споделяне на съдържание в сайта да го споделям в g+. Може също да се докладва на Гошо за авторско право, но при мен тази опция не съществува ...
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Да тва ясно, те и няма как да излизат преди мен, но като цяло явно ще трява да ги рипортвам в гугъл и вече на хостовете им.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Не могат да излязат преди теб, но има голяма вероятност да загубиш някакви позиции в резултатите от търсенето. Аз все още не съм намерил решение на този проблем.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Загубих вече, не много, но се усеща. В момента пиша на хостинг доставчиците им и ако до една седмица няма резултат, ще се свържа с адвокат, щото са си загуби. До колкото четох по форумите, би трбявало тва да ги сплаши и да свалят тия сайтове.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Те всъщност изцяло те копират или те пускат във ифрейм ?
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Изцяло го копират през някво reverse proxy според хостинг компанията, според мен е някъв бот, щото ако променя нещо по моя сайт, се променя и по техния, но някви неща са си ги сменили ръчно, като копирайта във футъра, линкове и т.н.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

@GeorgeG виж си логовете и блокирай "доброжелателя".
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Те са тъкмо трима, двата ги блокирах, но третия явно ползва проксита. Писал съм на хостинга му, дано да го спрат скоро.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

Пуснах пост в reddit по темата, има вече няколко интересни отговора, за който му е любопитно - цък. Иначе ISP-то им ми писа, че ако няма контра оплакване от тях, а то няма как да има, ще им свалят сайта до 24 часа, което е добре.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

ъпдейт от днес - и двата мирора са ги свалили хостинг провйдърите им. Извода - пускате DMCA оплакване в хостинга компанията, като споменавате, че ако не предпремат те нещо, ще топърсите помощ от адвокат и те се оправят.
 
От: Как да блокирам mirror сайтове?

ъпдейт от днес - и двата мирора са ги свалили хостинг провйдърите им. Извода - пускате DMCA оплакване в хостинга компанията, като споменавате, че ако не предпремат те нещо, ще топърсите помощ от адвокат и те се оправят.


Стискай палци да не минат на офшор хостинг, че тогава става кофти.. :)
 

Горе