Как да вкарам генериран sitemap в сайт на Blogger

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте колеги,

генерирах sitemap с този инструмент xml-sitemaps.com за сайта ми на блогър... Проблемът е, че не знам как да го вкарам :)

Записах сайтмапа на харда под име sitemap.xml, но големия въпрос е как да го интегрирам в блогър.

Интересното е, че гугъл ми е индексирал статиите и категориите (нямам страници), но статиите ми не излизат по ключови думи никакви.

Сайтът преди беше на wordpress, а сега го преместих на блогър.

Та извинявам се за лирическото отклонение, основния ми въпрос е как да го вкарам този сайтмап в уебмастър тулс, като не ми позволява да записвам файлове от компютъра.

Предварително благодаря за отговорите по темата.
 
От: Как да вкарам генериран sitemap в сайт на Blogger

Просто влез в WMT, Add Sitemap, в полето след адреса на сайта вкарваш
Код:
atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500
, тест, ако няма грешки и си готов.
 
От: Как да вкарам генериран sitemap в сайт на Blogger

Не мисля, че това е правилния начин, въпреки, че не отчита грешки. Примерно сега тествах върху един блог, при 70 публикации, след теста показва, че ще изпрати само 26 за индексиране. Няма смисъл да си правиш експерименти, използвай кода, който съм дал - това е разширението за стандартния atom sitemap, който всеки използва при Blogger.
 
От: Как да вкарам генериран sitemap в сайт на Blogger

Да това е правилният начин, който dilyan_ostr предлага. Има само едно уточнение, че когато надхвърлиш 500 статии, трябва да добавиш същия код самоче с начало 501 и и край 1000.
 
От: Как да вкарам генериран sitemap в сайт на Blogger

А имам само още един въпрос в robots.txt какво да напиша вкарам като данни?

P.S.

Много странна работа като дам site:hhhh.info виждам, че дадени статии са индексирани обаче прерових целия SERP до последната страница и не ми излизат, а изписвам заглавията 1 към 1
 
От: Как да вкарам генериран sitemap в сайт на Blogger

За rbots.txt аз обикновено пиша това: User-agent: *
User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /

Sitemap: http://твоя сайт/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500

За другото пробвай да потърсиш с кавички, или пробвай някой инструмент, който показва класирането на сайт в серпа.
 

Горе