Как да докарам повече трафик на сайта си?

dimitarang

New Member
Здравейте,скоро пуснах един сайт преди 5 дни.Идеята ми е да продавам продукти от кликбанк.Нишата,която избрах е добра,ключовите думи също,но все още никой не е купил нищо и никой не е кликнал нито веднъж на адсенс рекламите.Как да ги накарам да цъкат :)Опитах се да се регистрирам и в Neverblue,clickbooth,но ми отхвърлиха апликейшъна.Та може ли някой да ми даде акаунт от neverblue разбира се срещу заплащане или кажете поне как да ме приемат в тяхната мрежа?
 
От: Как да докарам повече трафик на сайта си?

Здравейте,скоро пуснах един сайт преди 5 дни.Идеята ми е да продавам продукти от кликбанк.Нишата,която избрах е добра,ключовите думи също,но все още никой не е купил нищо и никой не е кликнал нито веднъж на адсенс рекламите.Как да ги накарам да цъкат :)Опитах се да се регистрирам и в Neverblue,clickbooth,но ми отхвърлиха апликейшъна.Та може ли някой да ми даде акаунт от neverblue разбира се срещу заплащане или кажете поне как да ме приемат в тяхната мрежа?

По-добре е да оставиш само един метод за монетизиране. За 5 дена едва ли си получил някакъв реален трафик, за да се притесняваш, че никой не е кликнал на рекламите ти. Трябва да тестваш различно разположение на рекламите за да прецениш къде ще имаш на-висок CTR. Естествено, за да можеш да си направиш правилни изводи трябва да имаш достатъчно трафик. Прочети повече за сео оптимизация или PPC.

В Neverblue и Clickbooth, както и при повечето от останалите CPA мрежи за да ти одобрят акаунта трябва да им се обадиш по телефона (или те на теб). Предполагам, че продаването на акаунти е против правилата им.

Нещата не стават от днес за утре. Зареди се с търпение и продължавай да четеш.

Успех!
 
От: Как да докарам повече трафик на сайта си?

Благодаря за подробният отговор.Наистина сега навлизам в афилиейт маркетинга и има неща,които въобще не са ми още ясни.Днес ми пратиха e-mail от подобен на моят сайт със същите keywords в заглавието и ме офертираха да сложа техен линк в robots.txt съответно те ще направят същото и за мен.За какво става въпрос,какъв е този файл robots.txt и ако сложа техен линк няма ли да пренасоча част от трафика към техният сайт?А относно neverblue i clickbooth никой не ми се обади,просто пратиха e-mail с отказ,а в апликейшъна беше упоменато,че ще получа обаждане,чаках,но никой не звънна и накрая ме отхвърлиха.Кои са най-добрите афилиейт мрежи,които вие използвате?
 
От: Как да докарам повече трафик на сайта си?

Предназначението на файла robots.txt е да указва на претърсващите програми (ботове, кролери, спайдъри), какво да претърсват и индексират и какво не. Най-често се използва за насочване на ботовете на търсачките. Затова наличието на на файл robots.txt в един уеб сайт се счита за част от правилно проведената оптимизацията за търсачки (SEO). Google дори препоръчва наличието на такъв файл в уеб сайта ви като част от препоръчителните си правила.
User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /images/
Disallow: /tmp/
Disallow: /private/
Google игнорира robots.txt и индексира съдържаниеto.
 

Горе