Как да заблудя сайта..?

Force

Active Member
Здравейте. Случая е следния: има един търговец във свтовноизвестен сайт за обяви, който си е ограничил поръчките за Клиенти от България. Тоест като някой тръгне да поръча негов продукт и системата не дава да се плаща под твърдението "This product is sold out or the seller discontinued selling this product." Най-вероятно системата засича и блокира българските айпита. Скоро накарах един приятел от Белгия да поръча от същия търговец и като адрес за доставка да посочи адреса ми в България. Поръчания продукт беше доставен в много кратък срок и съм доволен. Обаче не мога да тормозя това момче всеки ден да ми прави нови поръчки, а и не ми е изгодно да ходя до Румъния или Гърция, само за да мога да поръчвам.

Има ли някакъв начин моят IP адрес да се показва като чуждестранен и системата да ми разреши да платя? Както става ясно горе, продавача може да доставя до България, но избягва да работи с Българи и затова е блокирал плащания от нас.

П.П. Честа практика е, поръчващите от нашата мила родина да гледат да минат тънко и да отварят диспути, след като са получили стоката, с оправданието, че не им е било доставено нищо и затова си искат парите обратно. Логично е търговците да не искат да продават на такива хора.
 
От: Как да заблудя сайта..?

А като започнат поръчки до България, както ти каза "всеки ден" няма ли да се усети?
Един вид се получава, че човека не иска да бачка с хора, които ще го измамят и ние се чудим пак как да го нагласим.
 
От: Как да заблудя сайта..?

А като започнат поръчки до България, както ти каза "всеки ден" няма ли да се усети?
Един вид се получава, че човека не иска да бачка с хора, които ще го измамят и ние се чудим пак как да го нагласим.

Ако си плаща предварително за поръчките, какъв е проблемът? :shock:
 
От: Как да заблудя сайта..?

Оставяме на страна принципния въпрос, че човекът е отказал да работи с българи (вероятно вече парен), а ние пак се чудим как да го излъжем, което затвърждава тезата на продавача, че с БГ човешки бизнес не може да се прави...

Аз не съм чувал някой да си поръча нещо от ибей (например) и да плати после... Т.е. плаща си предварително. Ама въпроса идва с refund-a, когато гащите са вече кафеви.
 
От: Как да заблудя сайта..?

Това с прокситата "умря", не го подвеждайте.
Инсталирай си един VPN

За 1 не съм съгласен!Личен опит.
И да има много безплатни VPN-и. /fvpn.com/ - сигурен не се четат логове(поне не знам да сме чели логове :). )
 

Горе