Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

toniintro

Active Member
Здравейте колеги,
В последно време всеки ден минават повечето ми сайтове през тази идиотия по 1000 пъти. Явно не е само 1 човек и трупам някакви посещения с 100% отпадане. Имате ли идея как мога да забраня достъпа до блоговете от този сайт. Мисле нещо от сорта в робот.тхт да го забраня, като бот, но не знам дали ще стане. Или някакъв мета таг да добавя?
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Можеш директно да си премахнеш сайтовете през техния - http://semalt.com/project_crawler.php

Алтернативата е ако ползваш google analytics да добавиш филтър за този сайт, но понеже така или иначе филтъра няма да има значение за досегашните статистики, първият вариант е по-удачен.
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

И през моите минава постоянно всеки ден.
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

О, да. Тамън да си помисля, че е някой клиент, а то тъпия бот...
 
От: Re: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

виж му ипадреса и го забрани в хтаксес

Лошото е, че говедото ползва няколко IP адреса и не можещ да ги хванеш всичките. Другият проблем е, че в blogger нямаш достъп до хтаксес.
Ще пробвам по начина, който казва JetStorm. Дано да стане, че ме побърква.
 
От: От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

^^ Човекът ви е дал линк.

Точно това казвам. Ще пробвам този вариант. По-ясно няма как да го напиша!
 
може да ги блокнете по реферер в хтаксес

logorrhoea.net/2014/01/how-to-block-semalt-com-referrer-traffic-using-htaccess/

по надолу има пълен код за блок ... както и да ги редиректнете към тях самите ;)
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Днес намерих едно обяснение по въпроса. Според него трябва да се копира точно под <head> тага този код:

Код:
<script type='text/javascript'>
var block = ['url1', 'url2'];
for (var b = block.length; b--;) {
    if (document.referrer.match(block[b]))
        window.location = "http://google.com/";
}
</script>

Вместо url1 и url2 се добавя адреса на сайта, който искаме да блокираме.
Трябва да е точно под точно под <head> за да може браучъра да чете първо него.
Понеже кодирането не ми е сила, искам да питам според вас, дали това нещо ще проработи?
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Ще работи, ако клиента, който отваря сайта поддържа JavaScript. Съответно, понеже semalt се появява в google analytics, който отчита посещенията само на клиенти с включен JavaScript би трябвало да работи и за него.
В най-лошия случай може да трябва да се тунингова regex-а, но това лесно ще го разбереш след тестване на кода.

btw, няма ли резултат от онзи техният линк? Уж пишеха, че на 30-ина минути си обновявали базата. Май ще е хубаво да го тествам и аз накрая.
 
Последно редактирано:
с хаксес даже може да сте гаднички колкото по настоятелно се опитват да ви отварят сайта толкова по настоятелно ги пращате наобратно да си отварят техния си ...
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Лошото на .htaccess е, че допълнително товари машината и ако човек е на собствен VPS или dedicated server му яде от ресурсите... вярно, не са големи процентите, но ако има много трафик си се усеща.
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Лошото на .htaccess е, че допълнително товари машината и ако човек е на собствен VPS или dedicated server му яде от ресурсите... вярно, не са големи процентите, но ако има много трафик си се усеща.
Точно човек, когато е на собствен VPS или dedicated server нищо не му пречи това да го вкара в конфига на виртуалния хост, а не в .htaccess.
И не яде апачито .htaccess-а, а постоянното извикване на getcwd() или както там беше функцията, а това съответно може да го забраниш с AllowOverride none
 
От: От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Ще работи, ако клиента, който отваря сайта поддържа JavaScript. Съответно, понеже semalt се появява в google analytics, който има отчита посещенията само на клиенти с включен JavaScript би трябвало да работи и за него.
В най-лошия случай може да трябва да се тунингова regex-а, но това лесно ще го разбереш след тестване на кода.

btw, няма ли резултат от онзи техният линк? Уж пишеха, че на 30-ина минути си обновявали базата. Май ще е хубаво да го тествам и аз накрая.

Изчаквам да видя резултата. Въпроса е, че са много такива лайняни ботове и, ако има вариант да ги спреш на куп, ше е идеално. Варианта с .htaccess е най-добър, но хора, темата е в раздел блогспот и блогър. В тази платформа нямаш достъп до .htaccess. Това е един от основните и недостатъци.
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http(s)?://(www\.)?semalt.com.*$ [NC]
RewriteRule .* google.com [L]

Това в htacces-a ли да го тикна, че и мен ме налази тая гад.
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Скаран съм с английския и не мога да разбера каква функция изпълнява този semalt.com, но съдейки по коментарите, не е оферта за онлайн магазин?
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

Ако си на VPS блокираш IP-тo директно с Iptables. Пише се в терминала:

iptables -A INPUT -s IP-ADDRESS -j DROP

На мястото на IP-ADDRESS се пише IP адресът, който искате да блокирате.
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

И аз да додох заявка от техния сайт, пък да видим дали ще подейства. Че само ми генерира посещения... да си мисля, че имам посетители на сайта, а то нямало :D
 
От: Как да забраня тая гадост - semalt.semalt.com

И аз да додох заявка от техния сайт, пък да видим дали ще подейства. Че само ми генерира посещения... да си мисля, че имам посетители на сайта, а то нямало :D

Дадох заявка за няколко сайта и продължават да имат посещения. Единственото подобрение е, че са в пъти по-малко. :D
 

Горе