Как да започнем Autoblogging?

Synthetic

Active Member
Някой може ли да ми помогне с започването на аутоблогинг. Знам, че за това се използват блогове посредством Wordpress, но аз не съм запознат въобще с WP. Също така ако може и някой в последствие да ми обясни как стоят нещатата с плугините, които се използват за направата на аутоблогове. Ако можете и ви се занимава, то драснете ми едно ЛС или ми пишете на скайп SomethingBetter ;]
 
От: Как да започнем Autoblogging?

autoblogs докарват малко трафик освен ако не са в голямо количество 50-100
 
Щом не си запознат изобщо с WordPress, първо ти препоръчвам да си го инсталираш локално. XAMPP + последната версия на WordPress платформата ще те вкарат бързо в играта. Изтегли си теми, плъгини и разцъкай на компютъра малко. Такива блогове не ти препоръчвам да монетизираш с AdSense, защото като нищо ще останеш без акаунт. Най-добре афилиейт продукти да промотираш.
 
От: Как да започнем Autoblogging?

може да се каже.... точиш rss за текст от други сайтове и блогове само че е добре да имаш и плугин за да го пренаписваш ето това е аутоблог
Код:
http://googleblognews.com
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как да започнем Autoblogging?

А каъв плъгин трябва да ползвам за да взема информацията от рсс и да я добавя в блога?
 
От: Как да започнем Autoblogging?

Само да допълня поста на SSH_ON: днес обяснявах на един приятел как да си направи блог с платформата WordPress. За целта му казах да се регистрира във free-php-webhosting.com

Единствената допълнителна стъпка там е, че трябва да си създадеш база данни. Недостатъкът на инсталация на безплатен хостинг е, че файловете се качват бавно през FTP-то.

Споменавам този вариант, защото е възможно човек да се затрудни с пускането на XAMP,LAMP и всякакви такива или изобщо да не тръгнат. :wink:
 
От: Как да започнем Autoblogging?

WP-O-Matic e плъгина за RSS с малко конфиг и е идеален
 
От: Как да започнем Autoblogging?

WP-O-Matic e плъгина за RSS с малко конфиг и е идеален

Така плъгина е супер.Но добавя само текста които е в рсс тоест ако е един ред то добавя него, няма ли начин да добави целиа текст от статията.:)
 
От: Как да започнем Autoblogging?

Е то си има да слага линк към източника :)
 
От: Как да започнем Autoblogging?

Аз искам да попитам: при autobloging-а как афилиейт линка/банера се вкарва в прихванатата чрез RSS статия или това не се прави?
 
От: Как да започнем Autoblogging?

Или пък го линкваш с нещо като BK linker, или просто при натсройките на кампанията от wp-o-matic даваш някоя думичка да стане линка (Want to transform a word into another? Or link a specific word to some website?) ...
 

Горе