Как да избера хостинг в САЩ за маркетинг сайт

Diamorph

New Member
Здравейте. Нека споделя от какво имам нужда и да ме насочите: маркетинг агенция с насоченост американски клиенти. Към днешна дата съм запазил само домейн, сега следва хостинг и след това на WordPress да се изгради сайт. Ще има 4-5 секции в сайта, като ще има блог секция, в която ще се качват и снимки в публикациите. Поне 2 пъти седмично е идеята да се публикува. На база това препоръчайте хостинг доставчик.

За мен е важно да имам 1/адекватен съпорт. Има проблем, пиша и веднага реагират (под реагирам визирам да отстранят проблема, а не просто, че са получили съобщението). Също така 2/ да няма ограничение за изпратени имейли от мен (искам да правя имейл маркетинг, тоест да се пращат писма до абонатите, които са ми в списъка. Искам при необходимост 3/ да мога да мигрирам лесно (днес съм на Х хостинг, утре искам на У хостинг и да мога да го направя бързо и лесно). 4/ Да се автоматично бекъпва и да не изчезва информацията.

Проучих конкуренцията къде им е хостинг доставчикът и това, което ми излезе, е следното: масово ползват Cloudflare, тук-таме A2 hosting, ОVH SAS, както и Google и Amazon.
 
За хостинга има много по-опитни колеги от мен, така че нека те да ти кажат, но според описанието тук би трябвало и най-евтиния план на Coolice да ти свърши работа (имат локация в САЩ, съпорта ти отговаря на български).

Колкото за имейлите - в момента се занимавам с тази част и ми е прясно. Един вариант е да се абонираш за Mailchimp, ActiveCampaign, MailerLite и прочее, които са ти 20-30$ и нагоре. Вторият вариант е 1-2$ на месец -
инсталираш си Mautic (има го в SoftaColus, както и през composer и като .zip, което ти е по-удобно. През СофтаКолус се обновява сам, което е голямо предимство) и го вързваш към Amazon SES - Минаваш dkim верификацията (10 мин работа) и вдигаш ограничението на 50 000 имейла дневно (14 на секунда).
Mautic е като локална инсталация на MailChimp - създаваш кампании, сегменти от потребители и прочее. Amazon SES е за разпращане на имейли и е един от най-евтините варианти на пазара.

Готиното на Mautic е че има API и можеш да добавяш / премахваш контакти от друг сайт.

Google Cloud & AWS според мен ги избягвай, защото за една вашлива wordpress инсталация не си струва да плащаш по 20-30$ на месец. Един базов споделен хостинг с контролен панел ще ти свърши перфектна работа.
 
Здравейте. Нека споделя от какво имам нужда и да ме насочите: маркетинг агенция с насоченост американски клиенти. Към днешна дата съм запазил само домейн, сега следва хостинг и след това на WordPress да се изгради сайт. Ще има 4-5 секции в сайта, като ще има блог секция, в която ще се качват и снимки в публикациите. Поне 2 пъти седмично е идеята да се публикува. На база това препоръчайте хостинг доставчик.

За мен е важно да имам 1/адекватен съпорт. Има проблем, пиша и веднага реагират (под реагирам визирам да отстранят проблема, а не просто, че са получили съобщението). Също така 2/ да няма ограничение за изпратени имейли от мен (искам да правя имейл маркетинг, тоест да се пращат писма до абонатите, които са ми в списъка. Искам при необходимост 3/ да мога да мигрирам лесно (днес съм на Х хостинг, утре искам на У хостинг и да мога да го направя бързо и лесно). 4/ Да се автоматично бекъпва и да не изчезва информацията.

Проучих конкуренцията къде им е хостинг доставчикът и това, което ми излезе, е следното: масово ползват Cloudflare, тук-таме A2 hosting, ОVH SAS, както и Google и Amazon.
Това което мога да ти препоръчам относно хостинг е cloudways , от там според зависи от бюджета и нуждите от 10$ на месец до 10 000$
Имат вързан емайл на еластик , който си го плащаш пак според нуждите от 0.10c за 1000 емайла до 57$ за 1 милион .
Това което им предлага цялата платформа е лесна инсталация на WP , Magneto , WooCommerce , Автоматичен бот , Cloudflare enterprise - ако искаш още 5$ на месец . И в момента дават безплатна Astra за една година .

За съпорт повече от 5 мин не съм чакал никога.
Бекъп си прави автоматичен, всеки ден. Можеш да си го настроиш и по-често.
Получаваш безплатно прехвърляне на сайта ти към тях, всичко което трябва да направиш е да пишеш на съпорта и да си отвориш бира :)
 
1 - трябва ли да има контролен панел или не?
2 - какъв е бюджета на месец
3 - какво разбираш под съпорт - на ниво инфраструктура или на ниво софтуер и операционна система

Условието за мейлинг автоматично изключва всичко под VPS. Няма Wordpress hosting или споделен хостинг, който да разрешава това.
 
Благодаря на коментиралите под публикацията.
Признавам си, че нямам никакъв опит с изработката и поддръжка на уебсайтове, така че може би и затова на моменти не давам достатъчно точна информация, по която да отговорите.
Откъм контролен панел-да или не? Нямам идея поради предния абзац.
Бюджет-поради това, че тепърва стартирам, не мисля, че повече от 10$ на месец е разумно. В смисъл като ми отеснея хостинга, ще купя нов, който да удовлетворява тогавашните ми нужди. Затова въпросът с миграцията ми е важен.
Съпорт-не мога да кажа поради липсата на опит. По-скоро за инфраструктура ниво съпорт.

Мейлинга може и да не е към хостинга, ако е възможно. Ако може както е писал fast_and_the_curious, то няма проблем допълнителна услуга за мейлинг. Въпросът е как и дали мога да я интегрирам. Тоест идеята ми е да мога всяка седмица от имейла [email protected] да пускам имейл маркетинг. И да не стане така, че имам 100 абоната, ама имам ограничение за 30 мейла и затова не могат да достигнат до абонатите. Или това с външна услуга става с имейл маркетинга?
 
със 120$ на година, тези претенции и никакви познания си загубена кауза.

вземай най-евтиното от siteground, направи си един безплатен акаунт във cloudflare и забрави за мейлинга, и ще се вместиш в бюджета.
 
Последно редактирано:
със 120$ на година, тези претенции и никакви познания си загубена кауза.
Добре. Какъв бюджет за хостинг е необходим за това, което искам? Респективно за 120$ какво бих могъл да получа?
 
Респективно за 120$ какво бих могъл да получа?
Само проблеми:

вариант 1 - евтин споделен хостинг с ограничение за изходящи мейли
вариант 2 - евтин VPS без съпорт и един IP адрес, който ще влезне в антиспам филтрите за месец или два

и тези са добрите, за останалите дори няма да се напъна да обясня
 
Просто за мейлинга ползваш външна услуга - mailerlite или mailchimp или подобна. Няма друг вариант. С мейл сървъра на хоста е несериозно.
Благодаря. Явно това е решението в моя случай за имейлите. Хостинг+външна услуга за имейли.
В крайна сметка не съм запознат и затова пиша тук. За да получа меродавно мнение от хора с опит и знания.
 
С емайл външна услуга и този бюджет, не те виждам . Ако колегите знаят за някое по-бюджетно решение да препоръчат.

Споделен хостинг за чужда компания, не знам да не си навлечеш неприятности и главоболия , както каза

s1yf0x ,​

Да не говорим , че ако случайно някой от споделения ти хост попадне под хакерска атака или е ограничен, заради нарушаване на правилата, ще си го изядеш и ти :)
 
Бюджетът може да се увеличи, разбира се. Реалността е, че или се прави компромис с качеството, или се увеличава бюджета. Нямам против второто, така че се радвам, че споделяте тези мнения.
 
Ние не сме подходящи за емаил маркетинг, вградените лимити за изпращане са малко по-ниски от на други компании, като целта е да си пазим IP тата чисти за така наречените transactional mails да пристигат на време от магазините.

Като цяло не познавам някой от форума успял с емаил маркетинг в общия смисъл но съм виждал хора провалили се и започнали нещо друго.
 

Горе