Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

mikence

New Member
Здравейте! От известно време пиратският сайт kluki.news-releases.eu краде от наши сайтове вероятно чрез RSS материали с активен линк към оригиналната статия. В резултат в първите часове Гугъл индексира страничките първо при тях, а нас праща в Допълнителни резултати. Доста по-късно картинката се променя. Бихте ли ни посъветвали къде да качваме линкове към своите статии с цел по-бързата им индексация от Гугъл, за да не губим ценни посещения, привлечени от търсачката, а и да не се окаже, че работим и създаваме оригинален контент, за да може наглите пирати да трупат посещения за наша сметка!?
Изпитвайки респект към познанията и опита ви в областта на оптимизацията на сайтовете, ви благодаря предварително за времето, което бихте отделили, за да ми отговорите и помогнете!
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Някакъв delay се слагаше на фийда за да можe да го получат след индексирането (не си спомням статията но съм сигулен че някой ще помогне).
Другият вариант е да одрежеш RSS емисията.
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Понеже не си упоменал каква система ползваш, ще ти дам просто някои насоки които може да погледнеш.
Първата е за "без значение" каква система - просто корекция в извикването на фийда - тук. Ето ти и един бърз съвет за wordpress. Всичко се основава на дадата от която се търси в SQLа. Забавяне с 12 часа би трябвало да ти е напълно достатъчно за да може бота да ти обходи сайта преди пиратите да се докопат до информацията ти.
Ако имаш други затруднения драсни с малко повече информация отностно системата ти.
Поздрави!
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Въпросът може да се реши на добра воля, просто началният подход е грешен.

Първо, къде има елемент на кражба? Това е ползване на RSS-фийд с линк към първоизточника. А ако първоизточникът не желае да му ползват фийда, то просто пише един мейл, в който изразява това си желание, и проблемът приключва... поне в 99% от случаите. А ако все пак уцели единия процент, то бан по IP или по домейна ще разреши окончателно ситуацията.

пп. Взимайте пример от The Guardian, хора, в пълните rss-и е бъдещето :)
 
Последно редактирано:
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

При мен има подобен проблем - като се напише дадена статия в някой сайт и се добави във свежо - в гугъл излиза първо тази от свежо и след това от оригиналния сайт.
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

IP-то на kluki.news-releases.eu е 91.196.125.42. Банни го през cPanel-а или квото там имаш и повече няма да могат да ти източват съдържанието по RSS.
 
От: От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Нов сайт в Свежо може да търси трафик, но не и серп, тъй като Свежо има висок тръст + бързо индексиране.

[url]http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=13679&page=3&highlight=%F1%E2%E5%E6%EE[/URL]
Аз пък мисля, че даже е добре това, че свежо се индексира бързо и излиза преди товя сайт. Все пак в свежо ходят много хора и там реално има само линк към твоя сайт - т.е. ти им пращаш посетители, но и те на теб ти пращат, зашото всъщност посетителите отиват в свежо заради твоя сайт.
 
От: От: От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Аз пък мисля, че даже е добре това, че свежо се индексира бързо и излиза преди товя сайт. Все пак в свежо ходят много хора и там реално има само линк към твоя сайт - т.е. ти им пращаш посетители, но и те на теб ти пращат, зашото всъщност посетителите отиват в свежо заради твоя сайт.
Абе отиват, ама не мисли че всички като влязат в свежо и отварят сайта. Предпочитам моя да е отгоре.
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

При мен има подобен проблем - като се напише дадена статия в някой сайт и се добави във свежо - в гугъл излиза първо тази от свежо и след това от оригиналния сайт.

Поизчакай малко с пускането на новината в свежо. Възможно е обаче и след индексирането на твоята новина и после тази от свежо, тази от свежо да те изпревари. Единственият начин е да събереш по-голям тръст, демек повече линкчета към теб.
 
От: От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Единственият начин е да събереш по-голям тръст, демек повече линкчета към теб.

Ще си позволя да не се съглася с тази част на мнението на многоуважаемия icakis. TR не е PR, че всичко да зависи от линкчета.

TR и преди голямата война за копирайта (Yahoo!, Нова Зеландия) определяше индекс, предназначен предимно за потребители, а не за търсачки (с човешка насоченост, тъй да се каже). А след "законите на Кофеина" тази практика получи статут на "полезност". Гугъл определя дали сайтът Ви е полезен за потребителите въз основа на цялостна съвкупност от фактори, а не на база кой е пръв, кой е оригиналът, кой е "номер едно", кой е сеоджосвал кийуърда у тъмното и подобни. Поради тази причина TR се отразява пряко на SERP-а (за разлика от PR, който се отразява пряко само на бар-самочувствието).

С други думи, Гугъл смята Свежо за по-полезен и съответно по-търсен сайт в сравнение с новите такива, дори и да са с оригинално съдържание. Следователно, нов сайт може да търси от Свежо директен нетаргетиран трафик, но не и да предявява претенции за serp-a.
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

Аз май не разбрах къде не си съгласен с мен. :) Мислиш, че е невъзможно свежо да бъде изпреварен с нов сайт, така ли?
Събиране на достатъчно качествени линкчета към определената статия и забавяне малко на постването и в свежо определено работи в полза на оригинала. Като прибавим лека дискусия под самата тема, което също се явява критерий за актуалността на новината, възможността е съвсем реална.
Иначе с останалото което казваш съм напълно съгласен. ;)
 
Разбира се, че е възможно. Просто е решил да каже неща, за които се бъркате.
Решенията да изпревариш такива сайтове ги има из темата - уникално, редовно съдържание в комбинация с линкове и delayed submit.
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

А как точно се банва IP в Wordpress? Ако искам да спра фийда до някого, къде да вляза? Цял ден го търсих и така и не го намерих...

99-те процента, за които говорите, се стопяват, ако RSS-генераторът няма посочен мейл, формуляр за връзка, форма за коментари и т.н.
 
От: Как да излизам на Google по-напред от сайтове, които ми крадат статии?

А как точно се банва IP в Wordpress? Ако искам да спра фийда до някого, къде да вляза? Цял ден го търсих и така и не го намерих...

99-те процента, за които говорите, се стопяват, ако RSS-генераторът няма посочен мейл, формуляр за връзка, форма за коментари и т.н.

1. Не знам дали има вградена такава опция в WP, не го ползвам от години, но най-лесното е да включиш в .htaccess (а ако нямаш такъв файл, то създаваш) следното:
Код:
order allow,deny
allow from all
deny from 111.222.333.444 (заменяш цифрите с IP-адреса на rss-grabbera)

2. Може да се погледне whois, а ако данните са скрити, то връзка чрез хостинга.
 

Горе