Как да изтрия всички регистрирани от форум?

hristo.iliev

Active Member
Здравейте, бях занемарил форума на сайта си и около 800 бота ме налазиха през последните 1 - 2 месеца.
Искам да попитам има ли вариянт да изтрия всичките потребители наведнъж, тъй като открих опция в администраторския панел само по отделно, а това не ми върши работа.

Мерси предварително за отговора, форума ми е phpbb3.
 
От: Как да изтрия всички регистрирани от форум?

1. Правиш бекъп на базата данни
2 . Не трябва да се трият всички потребители, там си има профили на ботовете (googlebot etc), при мен са 47+ админския акаунт. Провери и при теб откъде започват потребителските регистрации. От 2 страница в PMA . Виждаш user_id на последния бот и го добавяш в скрипта по-долу
3. създаваш файл с произволно име в главната директория, в него слагаш кода :
<?php
include "config.php";
$user_id = "";// тука сложи ид-то на последния бот (от добрите)
mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpasswd) or die(mysql_error());
mysql_select_db($dbname) or die(mysql_error());
$result = mysql_query("DELETE FROM ".$table_prefix."users WHERE user_id > ".$user_id."")or die(mysql_error()) ;
?>
Като сменяш само на 3 ред ид-то.
4. отваряш форума си и зареждаш файла, ако е с име del.php линка ще стане - http:///foruma.com/del.php
5. Казваш едно мерси
 
От: Как да изтрия всички регистрирани от форум?

Пробвай така, влез в Admin Dashboard->Users And Group->Prune Users. След като влезнеш, от там можеш да изтриеш потребители + постовете им. Избераш примерно по дата на регистрация и всички потребители регистрирани на тази дата ще се изтрият. Има и други възможности разгледай.
Дано това ти помогне :) Аз така си изтрих ботовете и мненията им.
 
От: Как да изтрия всички регистрирани от форум?

Управляване на групи >
Новорегистрирани потребители > Потребители
Маркирай (всички/избрани) >
Избери (опция) > Премахни потребител от група > Изпрати
 
От: Как да изтрия всички регистрирани от форум?

Благодаря на всички за бързите отговори, много сте пекани :beer:
 

Горе