Как да купя регистриран .com домейн?

bilyana_r

New Member
Здравейте,

Искам да купя .com домейн, който вече е регистриран. Не се използва, така че предполагам е купен с цел препродажба.
Бихте ли ми казали как се процедира в такива случаи?

Предварително благодаря.
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Гледаш кой е регистрирал домейна и му пишеш?
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Писах вече два пъти, но не получих отговор :(
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Писах вече два пъти, но не получих отговор :(
Къде е регистриран домейна?
Ако не е голяма тайна прати го на ЛС да проверя и аз.
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Ами то и зависи какво си му писала.
Но реално аз не бих отговорил на подобен имейл,
защото самата кореспонденция за продажба на домейна е предпоставка за загуба на евентуален арбитраж
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Домейнът е регистриран в US. С риск да прозвуча глупаво, защото не съм се занимавала с това, както значи "евентуален арбитраж" и какво съдържание на имейл би предизвикало интереса на човека отсреща?
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

защото самата кореспонденция за продажба на домейна е предпоставка за загуба на евентуален арбитраж
ко рече ко?
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

wbg погледни новите правила за арбитраж.
В случая не важи де, щото няма сайт на домейна, не се съобразих с това.

Към авторката: Може човека да е вписал при регистрацията на домейна някакъв мейл, дето го проверява от дъжд на вятър. Опитай се с някой тул да видиш какви други домейни има регнати на тоя имейл, и ако има сайтове на тях да потърсиш за други контакти
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Green Bars може ли споделиш(дадеш линк) новите правила за арбитраж, че ми стана доста интересно при какви случаи може да ти отмъкнат домейнчето :)
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Потърси във форума, беше коментирано преди време.

Имаше конкретен пример за домейн, на който е имало сайт на дадена организация, след това бранд със същото име става популярен и собственика на домейна сменя сайта на него, като ползва и продукти на бранда. Бранда арбитрира и печели. Собственика ако не беше сменял предназначението на сайта нямаше да изгуби домейна.

Ето и линка с правилата: http://www.wipo.int/amc/en/domains/guide/#a4
Та там още в 1-вата точка много ясно е казано, че ще имате ядове ако целите препродажба на домейна /стига да е близък до име на бранд/, да уронвате престижа на бранда или целите финансова изгода :)
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Предложи просто разумна сума ... или наеми брокерска услуга. И в двата случая няма гаранция за успех, но поща с празни приказки определено няма да има отговор.
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Ето и линка с правилата: http://www.wipo.int/amc/en/domains/guide/#a4
...стига да е близък до име на бранд/, да уронвате престижа на бранда или целите финансова изгода :)

Това си е съвсем друго и няма нищо общо с питането на автора.
 
От: Как да купя регистриран .com домейн?

Дам, така е, няма общо.
Но собственика на домейна може да не иска да отговаря на мейл свързан с искане за покупко/продажба.
Най-добре е авторката ако е намерила телефон на собственика да му звънне / през някой войп ще и струва стотинки/ или да се свърже през друг контакт.
 

Горе