Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

LuboUzunov

Member
Здравейте,

Онлайн магазина ми е на родна реч, а от настройките съм спрял английският така, че да не се появява на сайта, защото не ми е необходим. Но все още когато вкарвам продукти в административния панел, ме кара задължително да ги въвеждам и на английски. Това важи и за всичко останало, което правя като действия по сайта.

Как да го премахна този таб с английския?

Рових се из Гугъл за решение на проблема и открих, че трябвало да се изтрият някои от папките с английски, но така и не разбрах кои да премахна и кои не. Надявам се някой от вас да ми помогне :)
 
От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Здравей. Опитай този вариант: http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=20&t=23686#p470179

Гледах го това, но доколкото разбирам, в случая ще си прецакам българския превод в админ панела по този начин?
 
От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

След като се увериш, че в настройките на магазина си задал за админ български (и го имаш на сървъра за админ разбира се) иди на локализация - езици -редактиране и деактивирай английския. Не трий нищо за да си го имаш ако ти потрябва по-късно.
 
От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Там е проблема, че това съм го направил отдавна. Таба с английския си стои и пречи :)
 
От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Щом имаш български и си го настроил, какво пречи да изтриеш папката с английския. Направи си едно копие и пробвай. Ако не стане - връщаш изтритите файлове и готово. Опитваш друг вариант.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Ми... трих смело... Резултатът бе хиляди грешки. Темата ми е къстъм и очевидно е доста обвързана с папките на английския...

Обаче изтрих Английския само от Админ-а, като оставих файловете и папките и май има резултат! Още не съм проверил всичко, за евентуални проблеми по сайта, но таб-а със английския го няма! :)

Благодаря на отзовалите се!
 
От: Re: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Ми... трих смело... Резултатът бе хиляди грешки. Темата ми е къстъм и очевидно е доста обвързана с папките на английския...

Обаче изтрих Английския само от Админ-а, като оставих файловете и папките и май има резултат! Още не съм проверил всичко, за евентуални проблеми по сайта, но таб-а със английския го няма! :)

Благодаря на отзовалите се!

Точно затова се прави backup ;) Хубавото е, че си имал. При изтриване на папките които си изтрил махнаха ли се това за попълване на английски?

За backup-пите:
Препоръчително/Задължително е да се прави собствен бекъп на компютъра ви или някъде другаде, но не в хостинг акаунта ви. Защото хостинг фирмите
не са задължени да ви пазят backup-пи :)
 
Последно редактирано:
От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

При подобно желание от моя страна за премахване на таба с английски който е задължителен за попълване поне в част "заглавие" за Българоезичен магазин, единственното което съм правил е да отида на:
административния панел/настройки/общи настройки/езици. Там виждам двата езика Bulgarian (По подразбиране) и English. Слагам "чекче" на English и горе в дясно от синия бутон"Изтрий" си решавам проблема. Английския таб изчезва. До сега не съм имал проблем с никоя тема на която съм го махнал, но явно съм случил.
Пробва ли след като си го изтрил да смениш темата по default за да видиш имаш ли проблеми?
 
Re: От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Точно затова се прави backup ;) Хубавото е, че си имала. При изтриване на папките които си изтрила махнаха ли се това за попълване на английски?

За backup-пите:
Препоръчително/Задължително е да се прави собствен бекъп на компютъра ви или някъде другаде, но не в хостинг акаунта ви. Защото хостинг фирмите
не са задължени да ви пазят backup-пи :)

Само се чудя, защо реши, че съм от женски пол :lol:
Успях да се справя в крайна сметка с проблема. И разбира сe, че си правя бекъп-и :) Мерси за помощта!

При подобно желание от моя страна за премахване на таба с английски който е задължителен за попълване поне в част "заглавие" за Българоезичен магазин, единственното което съм правил е да отида на:
административния панел/настройки/общи настройки/езици. Там виждам двата езика Bulgarian (По подразбиране) и English. Слагам "чекче" на English и горе в дясно от синия бутон"Изтрий" си решавам проблема. Английския таб изчезва. До сега не съм имал проблем с никоя тема на която съм го махнал, но явно съм случил.
Пробва ли след като си го изтрил да смениш темата по default за да видиш имаш ли проблеми?

Точно по този начин все пак успях да реша проблема :) Първоначално нещо не ми се получаваше номера с изтриването. Не разбрах защо, но важното е, че стана!

Благодарности на всички, че се отзовахте! :)
 
От: Re: От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Само се чудя, защо реши, че съм от женски пол :lol:
Успях да се справя в крайна сметка с проблема. И разбира сe, че си правя бекъп-и :) Мерси за помощта!

Леле... Извинявай много! Просто петък 23 часа и съм объркал... Извинявай много! :confused:
 
От: Как да махна таб-а с английски език в административния панел на OpenCart?

Когато качвате тема или модул в който има езикови файлове винаги ги копирайте и в папката с българския език
 

Горе