Как да намерим инвеститор?

MaZaRa7

New Member
Зьравейте! Хрумна ми интересна идея за която трябва известен капитал, но разбира се капитал за момента няма та мисълта ми как се търси правилно инвеститор за да не ти бъде открадната идеята и като цяло как преминава целия процес?
 
Най-малкото ще трябва да представиш някаква документация/презентация или на кратко, правиш бизнес план и това е основата за разговори.
 
Идеите ги има всеки. Реализацията е същественото. Започни от малко и се развивай във времето, ако видиш че наистина има смисъл. Никой нищо няма да ти открадне :)
 
Идеите ги има всеки. Реализацията е същественото.

Един прост прототип ти стига. При инвеститорите е по-важна презентацията и документацията, както и умението ти да да продаваш и говориш с хората. Не познавам CEO/CTO който да е програмирал продукта си преди да е набрал нужната инвестиция за него...

Обкръжи се с хора с пари, не с идеи, ти трябва да си човека с идеите и бъбренето.

Ако пък ти се струва много работа.. си намери някой който да се грижи за това.. разбира се срещу съответния % от продукта/фирмата.
 
Зьравейте! Хрумна ми интересна идея за която трябва известен капитал, но разбира се капитал за момента няма та мисълта ми как се търси правилно инвеститор за да не ти бъде открадната идеята и като цяло как преминава целия процес?
Само през 2013, когато започнаха да работят Eleven го имаше този филм да получиш финансиране на ниво идея. Но толкова много проекти им се провалиха тогава и вече спряха с тези филми.
Направи продукта, продай няколко бройки, докажи, че има пазар за продукта ти и хората го харесват и ще получиш финансиране.
 
Обкръжи се с хора с пари, не с идеи, ти трябва да си човека с идеите и бъбренето.

Това е бил Стив Джобс навремето. Но идеите и бърборенето в един момент са дошли в повече на партньорите му и са го изритали като мръсно коте от компанията, която иначе той е създал :)
 
Попринцип идеята е мобилно приложение, но да ще е хубаво да инвестирам собствени средства за възможно най-базов модел приложение а след това вече да се търси инвестиция! Благодаря.
 

Горе