Как да намеря КОРЕКТНИ служители за онлайн бизнес?

@kamentk А мислил ли си в такъв случай да продадеш бизнеса ? Ако не можеш да го развиваш, то поне кеширай 5-10-15к. По-добре е от колкото да не вземеш нищо.
Сметни си колко са ти потенциалните печалби за 1 година и вече имаш цена.

Мислили сме, но напрактика не сме измислили нещо гениално, нито пък нечувано, така или иначе човека си върши работата за неговите нужди, от където реално тръгнахме да изследваме как можем да подобрим дейността. Идеята ни е да опитаме да привлечем клиенти, ще стане по-лесно предполагам, но нямаме физическия капацитет да извършваме дейността. Искаме само да се договаряме с клиентите. И двамата имаме други по-приоритетни и интересни занимания от въпросната почти механична работа, За момента ще търсим доверен човек, имаме 1-2 набелязани, единия е в чужбина, връща се след няколко месeца, а другия завършва догодина, мои близки, ще се радваме да им дадем хляб в ръцете и да ги обучим, докато изградим мрежа и натрупаме клиенти. После вече ако искат да се отделят, ние ще си имаме доверени клиенти. А ако нищо не стане с тези двамата доверени ще видим как да продаваме метода + скрипта, понеже няма бизнес, има само бизнесплан, според който можем да изкарваме по 1-2 прилични заплати и осигуровки за извършващия дейността и да остава по някой лев пасивен доход за нас като изобретатели.

И все пак ако някой има опит в изготвянето на такива договори и има спечелени дела след това срещу напуснали конкуренти да се свърже и с мен и портфолио и искана сума за изготвяне на такъв договор.
 
И все пак ако някой има опит в изготвянето на такива договори и има спечелени дела след това срещу напуснали конкуренти да се свърже и с мен и портфолио и искана сума за изготвяне на такъв договор.
Оф, хора. Стига с тия договори. В пещера ли живеете ?
Кметове блъскат деца с колите си и съда ги изкарва, че децата се блъскат в колата, а вие си мислите че ще се защитите с някакъв си договор. Айде малко по-сериозно, не сте на по 15-20 години и да вярвате в дядо коледа.
Избийте си от ума частта с това, че договора може да ви защити по някакъв начин. Правосъдната система тук доказано не работи. Пуснете си новините една вечер и вижте за какво става на въпрос или отворете bivol.bg и ще ви се завие свят от корупция.

Иначе успех с реализацията. Звучи идейно.
 
Що не пробваш с най-елементарните неща? Добра заплата, ясни условия и задължения. ;)

Конкурент може да ти стане и някой клиент.
 
Що не пробваш с най-елементарните неща? Добра заплата, ясни условия и задължения. ;)

Конкурент може да ти стане и някой клиент.

Конкурент може да ми стане и клиент, но ако ми стане конкурент вътрешен човек не е ок, защото е наясно с тънкостите и занаята..
 
Нещо като: Искам да забраня да ми крадът уникалната идея или бизнес няма!
Масово срещам клиенти и познати да ме питат как да запазят бизнес идеята защото била уникална, всеки може да копира вашият бизнес, идва пречка до финансова гледна точка, няма как да копираш всеки бизнес без капитал. Но това да ограничаваш някой да не ти краде бизнеса, няма как да стане, може да пробваш да задържиш човека и да не ти стане конкурент, но ако се страхуваш от конкуренти мисля че предприемачество не е за теб, няма как да забраниш на някой да прави това което и ти ако реши.
Поздрави.
 
Конкурент може да ми стане и клиент, но ако ми стане конкурент вътрешен човек не е ок, защото е наясно с тънкостите и занаята..

Ами човекът, който ще ти вади парите със сигурност трябва да е наясно със тънкостите на занаята.

Дали ще ти стане конкурент зависи по-скоро от твоята коректност.
 
Ако служителят контактува само с клиентите, как ще открадне бизнеса?
нямам предвид, че ще открадне самият бизнес, то това е ясно, че няма как да стане. Тук говорим служителят да взаимства идеята и да направи абсолютно същото, защото примерно не иска да е „работник”, а СОБСТВЕНИК и ето говото - конкурент = спад в печалбите между 30-50% първите месеци
 
Ами човекът, който ще ти вади парите със сигурност трябва да е наясно със тънкостите на занаята.

Дали ще ти стане конкурент зависи по-скоро от твоята коректност.

Не съм съгласен, за това че зависи само от моята „коректно”. Не мога да давам 2000 лева заплата, за работна позиция с реално оценена заплата на 500 лева, само защото е алчен и трябва да избирам между 2000лв. заплата и конкурент в бизнеса.. хах
В бизнеса доверие не може да имаш или да разчиташ на коректност. Въпрос на време е да лопне мандалото.
 
Всъщност, нещата изглеждат че са страшни но неса. Това което си създал сам от 0 е плод на мисловна дейност и добри контакти. Дори да започне да те "копира" ти ще си винаги една идея напред. Дори да се свърже с доставчиците ти, един телефонен разговор с тях със сигурност ще спре комуникацията с него в твоя полза. Аз самият съм помагал на много "конкуренти" с контакти в козметичният бранш или съвети за магазин или позициониране на продукт ( все пак имам над 10 години РЕАЛЕН опит в козметичният бранш). Това ( познанието и начинът на мислене), никой не може да ти го вземе !
Успех и се фокусирай върху наистина важните неща !
 
Дайте идей, как мога да намеря коректни служители и как да ги управлявам и следя безпроблемно.
Ми пусни обява или кажи какво предлагаш. При много добра заплата и при факта, че бизнес не се равива толкова лесно (еле пък у ФБ) работника ще си бачка без да мисли за глупости. Ако си типичния бг тарикат и искаш да ти бачкат за 1500 лв, разбира се, че ще се чуди как да ти го набие четвъртит. Да не превърта. нали.
А и ква ти е гаранцията, че нема да те изяде крокодил на Витошка, преди да ти "откраднат" бизнеса?
 
Изключително погрешно мислене! Точно обратното е, бизнес се прави на основата на доверието и взаимната изгода, не на съмнението, недоверието, дебненето и тн. неща, специфични за Бай ти Ганя. Като не става въпрос на наивност и глупост.


Не съм съгласен, за това че зависи само от моята „коректно”. Не мога да давам 2000 лева заплата, за работна позиция с реално оценена заплата на 500 лева, само защото е алчен и трябва да избирам между 2000лв. заплата и конкурент в бизнеса.. хах
В бизнеса доверие не може да имаш или да разчиташ на коректност. Въпрос на време е да лопне мандалото.
 
Изключително погрешно мислене! Точно обратното е, бизнес се прави на основата на доверието и взаимната изгода, не на съмнението, недоверието, дебненето и тн. неща, специфични за Бай ти Ганя. Като не става въпрос на наивност и глупост.

Веднъж си изпратих и то от голяма фирма за изработка на онлайн магазини по този начин „уж на доверие” все пак са голяма фирма........
Комуникирахме по имейл, питам ги може ли да регистрирате домейн .бг, казват ми, не не можем, ние регистрираме само ком, нет, еу и т.н. Викам си ок, ще си го регистрирам сам, аз имам познания. След 3 дни влизам в регистър.бг и гледам домейна зает (преди 3-4 дни не беше, гледах го)... звъня им по телефона, ами господине купили са го, и вие може да видите кога в информация и какво да видя.. хаха ... нещо от порядъка на 10-40 минути след като съм им писал имейла, в който им говоря за този домей.

Много от вас ще имат друга гледна точка, все пак всичко във вселената има поне 3 гледни точки. Но лично за мен това си беше урок. Никой от бизнес бранша не ти мисли доброто.. всеки гледа да печели и още и още. Едно време хората си имат занаят и си гледат паницата, сега всеки иска да лапа пачки.
 
Междувременно някой с познания за Zendesk? Никой нищо не каза. Трябват ми мнения/отзиви/препоръки за тяхната CRM система
 
Отговарям ти, като се самоцитирам от предния пост :)

Като не става въпрос на наивност и глупост.

Доверието се гради, в случая имах предвид доверие към служители, нали това е основната тема. Да се довериш сляпо на някой, без изградено доверие преди това, е глупост и наивност, без значение дали става въпрос за бизнес или нещо друго.






Веднъж си изпратих и то от голяма фирма за изработка на онлайн магазини по този начин „уж на доверие” все пак са голяма фирма........
Комуникирахме по имейл, питам ги може ли да регистрирате домейн .бг, казват ми, не не можем, ние регистрираме само ком, нет, еу и т.н. Викам си ок, ще си го регистрирам сам, аз имам познания. След 3 дни влизам в регистър.бг и гледам домейна зает (преди 3-4 дни не беше, гледах го)... звъня им по телефона, ами господине купили са го, и вие може да видите кога в информация и какво да видя.. хаха ... нещо от порядъка на 10-40 минути след като съм им писал имейла, в който им говоря за този домей.

Много от вас ще имат друга гледна точка, все пак всичко във вселената има поне 3 гледни точки. Но лично за мен това си беше урок. Никой от бизнес бранша не ти мисли доброто.. всеки гледа да печели и още и още. Едно време хората си имат занаят и си гледат паницата, сега всеки иска да лапа пачки.
 
Biaaro, доверието се гради, в случая имах предвид доверие към служители, нали това е основната тема. Да се довериш сляпо на някой, без изградено доверие преди това, е глупост и наивност, без значение дали става въпрос за бизнес или нещо друго.[/QUOTE]
Съгласен съм с теб за постепенното изграждане на доверие, но Facebook не предлага широка гама от опции и права за достъп.
В моят случей пиша тази тема, защото наемайки човек, аз трябва да му дам достъп до комуникация с всички клиенти, до всички постове, до Анализите на страницата, до данните на всички клиенти и техните поръчки (тъй като те са в чатовете на Facebook Page) ИЛИ да не наемам човек.


В момента седя на едно място и ако направя крачка напред на наема човек или ще напредна с екип е ще печеля повече ИЛИ ще започна да губя, ако човека е нечитав.
От вас главно искам съвет, за това:
  • къде мога да търся читав човек
  • как да разбера читав ли е или не, преди да му се доверя
  • съвети/препоръки при наемане на служител
  • нужни ли са довори за да съм аз по-сигурен или е по-добре да потърся Freelancer с нужните умения
  • има ли начин да го тествам на тестова среда (друга страница например) или приложение за ограничаване на правата на потребителя в дадена соц. мрежа
това е.
 
Аз те разбирам напълно, преди години, като наемах първите хора имах абсолютно същите притеснения.

Ето моето мнение, по конкретните въпроси:

1. Естествено в джобса, никъде другаде, за познати, роднини и препоръчани забрави. Тея се дънят най-много.
2. Търсиш личностни качества, не професионални. Отворено съзнание с широк диапазон интереси. Всеки може да се научи на всичко. Колкото по-млад, толкова по-добре, ще си го моделираш, както искаш.
3. Виж точка 2.
4. Задължително с договор, фриленсера е мързелив, претенциозен и взема скъпо :) Върши работа за еднократни неща, но за постоянна работа крайно не рентабилно. Намери читав човек и го научи от нулата.
5. Само ти си знаеш нещата, няма кой да те посъветва.

Не се притеснява, просто в началото гледай да не вижда цялата картинка. Да рови по профилите само на служебното си място, докато е на работа, без да знае пароли и тн. Ако нямаш офис ще ти е доста по трудно да контролираш нещата, аз не бих оставил някой да си работи от вкъщи. За някакви незначителни неща да, но за отговорна работа, като комуникация с клиенти, обработка на поръчки и тн. в никакъв случай.


Biaaro, доверието се гради, в случая имах предвид доверие към служители, нали това е основната тема. Да се довериш сляпо на някой, без изградено доверие преди това, е глупост и наивност, без значение дали става въпрос за бизнес или нещо друго.
Съгласен съм с теб за постепенното изграждане на доверие, но Facebook не предлага широка гама от опции и права за достъп.
В моят случей пиша тази тема, защото наемайки човек, аз трябва да му дам достъп до комуникация с всички клиенти, до всички постове, до Анализите на страницата, до данните на всички клиенти и техните поръчки (тъй като те са в чатовете на Facebook Page) ИЛИ да не наемам човек.


В момента седя на едно място и ако направя крачка напред на наема човек или ще напредна с екип е ще печеля повече ИЛИ ще започна да губя, ако човека е нечитав.
От вас главно искам съвет, за това:
  • къде мога да търся читав човек
  • как да разбера читав ли е или не, преди да му се доверя
  • съвети/препоръки при наемане на служител
  • нужни ли са довори за да съм аз по-сигурен или е по-добре да потърся Freelancer с нужните умения
  • има ли начин да го тествам на тестова среда (друга страница например) или приложение за ограничаване на правата на потребителя в дадена соц. мрежа
това е.[/QUOTE]
 
@pinkfanbg защо си набутал всичко във фейсбук? Но и това се лекува:

Направи си facebook App раздай нужният достъп според акаунтите (твоя, служител 1, служител 2). Това ще ти струва пари, но няма да се чудиш дали някой ще ти открадне "там каквото има за крадене", защото няма да има достъп до всичко.
 
Много тъпо зададен въпрос, дори темата е глупава. Просто не си за бизнеса, ако не познаваш хората.
Покани няколко на интервю и завърти въпросите около това какво очаква от живота и те, амбициозните сами ще се издадат.
Повечето хора искат да бъдат работници, и то цял живот и нищо не може да ги накара да поемат някакъв риск.
Бизнеса ти във фейбук съм сигурен че не е нищо особенно и сигурно вече имаш конкурен, ако ли не до година ще имаш.
Фейсбук не е място за развиване на някакви супер бизнеси, по скоро си тренирай мозъка да създава идеи за нови бизнеси, защото идеи имс навсякъде.

П. С. И ако искаш качественна работа и служител - дай му част от бизнеса или процент.
 
@pinkfanbg защо си набутал всичко във фейсбук? Но и това се лекува:

Направи си facebook App раздай нужният достъп според акаунтите (твоя, служител 1, служител 2). Това ще ти струва пари, но няма да се чудиш дали някой ще ти открадне "там каквото има за крадене", защото няма да има достъп до всичко.
да платя на ИТ специалисти да направят специално приложение ли имаш предвид?
 

Горе