Как да намеря партньори от чужбина, на които да изпращам персонал от БГ?

fast_and_the_curious

Well-Known Member
Здравейте,
Искам да намеря няколко партньора в чужбина (например Германия, Австрия), на които да изпращам персонал от България, който да работи при тях на принципа на подбор на кадри.

Мога да дам пример с EPS , които изпращат домашни помощници и медицински сестри. Аз искам да се фокусирам върху болногледачите, домашните помощници и детегледачките. Имам опит в подбора на персонал и мога да намеря кадри от тук, но не мога да намеря партньори в другите държави.
 
  • Like
Реакции: null
Здравейте,
Искам да намеря няколко партньора в чужбина (например Германия, Австрия), на които да изпращам персонал от България, който да работи при тях на принципа на подбор на кадри.

Мога да дам пример с EPS , които изпращат домашни помощници и медицински сестри. Аз искам да се фокусирам върху болногледачите, домашните помощници и детегледачките. Имам опит в подбора на персонал и мога да намеря кадри от тук, но не мога да намеря партньори в другите държави.

Не ти ли трябва разрешително за такава дейност? Сещам се за един случай преди няколко години, един си го понабиха по НОВА ТВ мисля, заради подобни неща.

Модела е за комисионна предполагам? Абонирам се, че ми е интересно и на мен темата.

Как си се опитвал досега да търсиш партньорства?
 
Не ти ли трябва разрешително за такава дейност? Сещам се за един случай преди няколко години, един си го понабиха по НОВА ТВ мисля, заради подобни неща.

Модела е за комисионна предполагам? Абонирам се, че ми е интересно и на мен темата.

Как си се опитвал досега да търсиш партньорства?

Разрешителното е лиценз за извършване на посредническа дейност, който се издава от Агенцията по Заетостта, последно струваше около 750лв, но може и него да го е ударила инфлацията.

Да, събира се комисионна за всеки изпратен кадър, като комисионната се взима от работодателите (забранено е да взимаш от работниците, пише го в наредбата за извършване на посредническа дейност, която трябва да спазваш).

До сега опитвах по най-баналния начин - чрез Гугъл. Пиша разни неща от рода на care assistance germany или social care germany или care companies germany, но пълна греда. Просто не ми идва на ум какви ключови думи да заложа, за да намеря каквото искам.
 
  • Like
Реакции: null
Пиша разни неща от рода на care assistance germany или social care germany или care companies germany, но пълна греда. Просто не ми идва на ум какви ключови думи да заложа, за да намеря каквото искам.
Пробвай на немски да ги напишеш тия неща.
 
Пробвай на немски да ги напишеш тия неща.
има доста такива сайтчета чрез които може да се изпрати едно необвързващо запитване

или в jobs . bg
 
Последно редактирано:

Горе