Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

Ivo94

Well-Known Member
Pinterest се оказва, че не е с толкова сложна система. Принципът и е като на повечето "стари" социалки. Повече коментари към "ПИН", лайкове и репинвания и той става популярен. Има възможност да се използва за 2 ниво линкове към афилиейти, които конверсират добре ако са в подходящата ниша. Най-подходящи и успешни са публикуване на снимки към страници с ревюта на афилиейт продукти. Така не се нарушават правилата а трафика е качествен ако е споделен в точния "Board". Ще се радвам ако някой сподели свои виждания и експерименти за тази социална мрежа. Посещенията са милиони на месец и най-хубавото е че потребителките са платежоспособни дами на средна възраст от USA. Няма смисъл да ви обяснявам как се работи в подобни води и предполагам, че на повечето им са ясни методите, които се използват. Български аналог е най-популярния женски форум ;) ...
 
Последно редактирано:
От: Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

Май никой не проявява интерес :)
 
От: Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

Да, прав си. Хубав трафик идва от там. В момента съм се заел да развивам пинтерест и тъмблър за няколко проекта - двете най-популярни соц. мрежи в щатите, след фейса разбира се.

Хубавото е, че пинтерест страницата си расте доста стабилно и вече се усеща приятно. Лично моята я развивам през фейсбук и съм навързал социалните мрежи, като свински чревца :-o Всъщност може би за това доста пинове стават популярни :)

Какво точно правя:

1. Не търся трафик от всеки пин, който пускам. Понякога споделям картинки, които знам, че ще харесат със сигурност.
2. Споделям картинка на фейсбук страницата с връзка към пинтерест страницата.
3. Качвам снимки на пинтерест страницата и ги връзвам към фб страницата (едитва се снимката и се посочва фб страницата).

Така двете социални мрежи се подкрепят и може би част от популярните постове се дължат на това. Скоро ще вкарам в употреба тъмблр страницата на съответния проект и ще ги карам да прескачат от една социална мрежа в друга.

Иначе, какво да споделя - социалните мрежи са най-добрия източник за всякакъв вид трафик.
 
От: Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

Току що видях, че redrum е споделил своите стратегии за използване на Pinterest и Facebook :) . Интересен начин, който много често забелязвам напоследък. Всеки е свободен да сподели своите тактики тук :)
 
От: Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

При проявен интерес помагам за развиване на пинтерест профили и бордове, повече на ЛС
 
От: Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

и аз в момента развивам един профил в пинтерест, изпращам ти на лични профила да го разгледаш
 
От: Как да направиш своите pin-ове популярни в Pinterest?

При проявен интерес помагам за развиване на пинтерест профили и бордове, повече на ЛС

Опитвам се да ти пиша на лично, но не ми позволява системата :( Моля,пиши ми :)
 

Горе