Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

Rationality

New Member
здравейте,
имам сайт в който рекламирам уебдизайнерски услуги и ми трябва трафик към тоя сайт.
За всяка сделка ще давам по 70 лв на сайта, който ми е пренасочил потребител.

Проблемът е как да се отчита кой потребител от кой сайт е дошъл (ако започна работа с повече от един сайт)?

Ако тоя проблем го разрешиме, вече ще направя друга тема да обясня всичко в детайли.
 
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

Единственият варянт е да попиташ самия човек :)
 
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

има разни начини най-ползвания който съм срещал е след линка се добавя нещо от сорта на ?aff=alabala
ама как точно става и как системата си ги "чете" тия неща вече не знам.
 
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

е аз хубаво ще попитам човека, но партньорският сайт как ще ми вярва, че не го лъжа?
 
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

Има един сайт 2 лева. Той предлага някакъв вид афф. услуги виж ги ако могат да ти помогнат и срещу каква комисионна работят.
 
Всяка афилиейт програма работи с бисквитки, а ?aff=id е включено в тази бисквитка.
Разрови се за готови решения. Има ги повече от колкото на някой би му трябвали.
Отделно на това, можеш и сам да си проследяваш източниците на трафик с onClick() функцията върху банера, както с google analytics, така и с piwik, а от там някой скрипт да ти обработва информацията и да начислява комисионата спрямо входящото ip и рефериращият сайт.
 
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

ктомов, може ли малко по на индиански да го обясниш защото не съм tech-savvy за съжаление. примерно един от вариантите и аз ще си го проуча вече
 
взимаш си готов скрипт за програма според каквото ползваш може да е външен или плъгин за ситемата която ползваш има за wprdpress , magento .... за ос комерс е фрии даже ама е архаичен и гаден за работа поне за последно като го гледах но като се сменят катринките му се ядва...

ами то има много повечето са платени и ще искат интегриране

до $50 може да се намери доста добър скрипт за целта иначе ако ползваш ос комерса има безплатен модул към него за афилиейт.... иначе

еи това съм го пробвал и работи задоволително affiliateproscript.com


относно това как да сигурни че не ги лъжеш нещо:

единия вариянт е да ползваш външна услуга която да извършва тракването и да гарантира това като им плщаш

другия е да си сложиш името (което е по трудно ако си начинаещ) и да не обещаваш невъзможни неща например ако даваш по 20% от краината цена имали смисъл да лъжеш за нещо и да си разваляш бизнес отношенията в бъдеще с хора които ти докарават клиенти и може и в бъдеще да ти докарват като прибираш другите 80 просто това са ти разходите за реклама за привличане на клиент плащаш само като има поръчка
 
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

Ами аз съм много ЗА втория вариант, защото нищо не разбирам и ми изключително трудно имплементирането на всякакви тракинг системи...

Идеята е следната:

аз получавам 140 лв комисиона за всяка поръчка която намеря за фирмата, с която работя
и искам да дам 50% комисиона за всеки потребител който ми бъде изпратен и поръча

Продуктът който продавам е изработка на уебсайтове
 
фирмите имат месечна такса освен че взимат процент и се оправят с афилиейтите че даже някои не ти дват достъп до афилейтите ти демек като им кажеш чао не можеш да си ги преместиш
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как да направя афилиейт програма - по 70 лв за продажба

вссъщност един клиент като дойде на сайта ми и се обади по телефона и аз се видя с него наживо да го консултирам, да подпишем договора и т.н. афилиейт скриптът никва работа май не ми върши.

трябва да направя контакт формуляр и да приемам запитвания само чрез него, което обаче ще откаже хората, които обичат да вдигнат телефона и да се разберат направо
 
тракването по телефон се осъществява като кажеш на хората преди да се видите да добавят контакт информацията си в системата ако не през сложната форма за запитвания през контакт формата

при мен на SEO Services Affiliate Program афилиейт тракинга работи и на contact us ако някои се обади по телефона логичното е да поискам повече информация и да направя някакво проучване преди и да да представя някаква оферта, не работя с твърди цени защото има разлика между футболни прогнози и синьо зелени мартеници например ако си ствърди цени които казваш по телефона е малко по трудно да ги накараш да си събмитнат някакви данни но ако според сложноста на проекта всеки ще събмитне за да получи най добрата оферта
 

Горе