Как да не бъда измамен във freelancer.com ?

SSTrader

Member
Здравейте,
Надявам се не нарушавам правилата на форума, но ми трябва малко помощ относно сайта: freelancer . com
Тъй като съм възложител на проект, а цената е доста голяма имам притеснение да не бъда измамен.
Бихте ли ми дали съвет как да процедирам с евентуално наетия фрилансър? Повечето заинтерсовани са индиици...
Може ли и малко инфо за Milestone ?

Благодаря ви
 
От: Как да не бъда измамен във freelancer.com ?

Привет,

Може вече да е малко късно, но се надявам и на други да съм полезно по отношение на споменатия фрийланс сайт. Имам лош опит и като възложител, и като изпълнител на проекти. Пълно е с фалшиви профили. Предимно са индийци или други азиатски народи, които кандидатстват по проекти. Приемат да свършат работата за определен срок, после казва, че някой роднина е в болница и ти увисваш... защото времето до края на deadline е 3 часа.. Много са хитри, масово пък искат Milestones, взимат го и изчезват! Вече спрях да се ровя там - както за работа, така и да възложа проект там. Ползвам другите 2 сайта (които съвсем скоро ще са само един обединен) Elance и Upwork ( стария oDesk).

С пожелание за успешно изпълнени проекти
 
От: Как да не бъда измамен във freelancer.com ?

Що за захващатае там с индиици? във България има много добри програмисти, дори във стак оверфлов, има най-добри програмисти които помагат. От тук, ще си намерите добри проргамисти.
 
От: Как да не бъда измамен във freelancer.com ?

Аз също имам лош опит. В крайна сметка, не загубих нищо освен разните комисионни по-прехвърлянето, ама си я разправия. Даваш пари, после чакаш да си ги вземеш.
 
От: Как да не бъда измамен във freelancer.com ?

Здравейте,
Надявам се не нарушавам правилата на форума, но ми трябва малко помощ относно сайта: freelancer . com
Тъй като съм възложител на проект, а цената е доста голяма имам притеснение да не бъда измамен.
Бихте ли ми дали съвет как да процедирам с евентуално наетия фрилансър? Повечето заинтерсовани са индиици...
Може ли и малко инфо за Milestone ?

Благодаря ви


Виждам, че темата е стара, но ще дам няколко съвета към другите, които тепърва ще търсят услуги от този сайт:

1. Възлагате проекта и чакате да се натрупат повече бидове;
2. Избягвайте най-евтините бидове - те обикновено са от измамници или пълни накадърници;
3. Преглеждайте само оферти от хора/фирми, които имат над 50 успешни проекта и задължателно 95% - 100% позитивен рейтинг;
4. Прочетете какви мнения са оставили хората към своя рейтинг;
5. Избягвайте оферти от типа Milestone, освен ако наистина не е фирма/човек със солидно портфолио и огромен рейтинг.

Успех :)
 

Горе