Как да не ти отварят писмaта и винаги да пристигат при теб!

Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при те

takamato каза:
1. Отиваш в най близката пощенска станция
2. Питаш за пощенски кутии под наем
3. Взимаш си най-малката (евтина) струва към 20 тина лева на година
4. Изкарваш си ключ от ПК и си готов!

После адреса ще ти изглежда така:

EUROPE
BULGARIA
SOFIA 1000
POSHTENSKA KUTIA No 1422
Мда, ползвам това вече четвърта година......безотказно е......предпочитам веднъж седмично да се разкарам до пощата, отколкото други главоболия....
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при те

Мда, ползвам това вече четвърта година......безотказно е......предпочитам веднъж седмично да се разкарам до пощата, отколкото други главоболия....


Ок :) значи да си взема в централна поща в Пловдив една пощенска кутия ,видях миналия път като бях да питам за писмото с ПИН-а си ,че имаше адски много кутии...
И сега ако не дойде значи при 3-тия ми Request да напиша

Името ми
Пловдив
4000 - тва е П.К на Пловдив
Пощенска кутия Но. ХХХХ

Така ли да е или така :

Imeto mi
Plovdiv
4000
Poshtenska kutia No. XXXX

:)
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при те

така :

EUROPE
BULGARIA
Imeto ti
Plovdiv
4000
Poshtenska kutia No. XXXX

:)

Така!
+това 4000 ти е на централна поща кода (мисля че там си взел кутия)
Задължително на латиница!
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при те

Така!
+това 4000 ти е на централна поща кода (мисля че там си взел кутия)
Задължително на латиница!

Братле мерси много :) ами още не съм си взел ,но до 2/3 дни ще си взема ! :) и ще request-na отново в Г. :)
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

най-якото е че преди 5 дена ми дойде пина от гоогле и беше отворен :cool:
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

най-якото е че преди 5 дена ми дойде пина от гоогле и беше отворен :cool:

Братле току що ми ми дойде ПИН-а :) Въведох го и ... и ся какво .. ? имам 200 долара в Адсенс :р Нещо друго трябва ли да правя освен да чакам чековете :)
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Братле току що ми ми дойде ПИН-а :) Въведох го и ... и ся какво .. ? имам 200 долара в Адсенс :р Нещо друго трябва ли да правя освен да чакам чековете :)
Сега само чакаш
аз вече сам зел 1500$ от гоогле за 5 месеца и секи пат ми идва
с DHL Express
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Сега само чакаш
аз вече сам зел 1500$ от гоогле за 5 месеца и секи пат ми идва
с DHL Express

А сега тия чекове на мен как ще ми идват ? Като пин-а по пощата ли ... и каде да ги осребрявам ? :)
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Това го правя от 4 години насам, съветвам да се направи това още в началото на годината, тъй като понякога, в някой станции пощенските кутииса винаги заети и е изключително трудно да наемеш такава......
 
Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

За тези, които ползват куриер: имайте предвид, че ако решите да плащате данъци няма да ви признаят разходите за куриер и за пощенска кутия (ако е малка сумата е най-зле). Разбира се не се признават и разходите по осребряване (комисионните на банката) (данъците, които плащат физическите лица са върху приходите, а не върху печалбата; при фирмите не мога да кажа със сигурност дали признават всички разходи - най-добре се консултирайте със счетоводител).
 
Последно редактирано:
От: Re: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Някой от хората наемали кутии може ли да ми каже изискват ли от пощата някъкъв документ за самоличност или просто срещу сумата ти дават ключа?
 
От: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Има ли значение името на получателя какво е когато се праща до адрес от типа "Poshtenska Kutia 1234"?

Мисля да наема една пощенска кутия (в качеството на физическо лице - т.е. без да искам фактура), обаче искам да получавам писма адресирани до юридическо лице (американците откачат с тези чекове - не искат да пращат wire transfer).

От банката искат първо да подпиша чека и така да им го пращам...
 
От: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Има ли значение името на получателя какво е когато се праща до адрес от типа "Poshtenska Kutia 1234"?

Сам си отговарям на въпроса:

“Б Ъ Л Г А Р С К И П О Щ И” ЕАД
ОБЩИ УСЛОВИЯ
НА ДОГОВОРА С ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ПОЩЕНСКИ УСЛУГИ,
ПРЕДОСТАВЯНИ ОТ "БЪЛГАРСКИ ПОЩИ" ЕАД
26.5. Начин на адресиране:
а) в долният десен ъгъл на пратката се вписват данните за получателя на пратката:
- име, презиме и фамилия;
- адрес - улица, номер, блок, вход, етаж, апартамент;
- област;
- пощенски код и наименование на населеното място, а за международните и
наименованието на държавата.
б) в горният ляв ъгъл или в горната част на обратната страна на пратката /с изключение на
колетите/ се вписват данните за подателя на пратката:
- име, презиме и фамилия;
- адрес - улица, номер, блок, вход, етаж, апартамент;
- област;
- пощенски код и наименование на населеното място, а за международните и
наименованието на държавата.
в) вътрешните пощенски пратки и парични преводи се адресират на кирилица, а
международните пощенски пратки и международните пощенски парични преводи - с латински букви
и арабски цифри.
26.6. БП може да определя конкретни изисквания за точно място и форма на адресиране на
пощенските пратки с цел да се използват механизирани и автоматизирани начини на сортиране, за
които по подходящ начин уведомява потребителите.
27. Освен по начина, определен с т.26.5, потребителите могат да адресират пощенски
пратки и пощенски записи и:
а) "до поискване" в ПС по местодоставянето им, като се посочват имената на получателя;
б) до абонаментна пощенска кутия, като посочат имената на получателя и номера на
кутията
в ПС по местодоставяне.

Нищо не пише за име на юридически лица. Допускам, че наличието на име на юридическо лице над името на физическото лице няма да е проблем.

Намерих и частен доставчик на услугата "абонаментна пощенска кутия":


Национална поща M&BM Express инвестира в изграждане на офиси в хипермаркети Kaufland

16/12/2009

Национална поща M&BM Express първа в страната предлага на гражданите и фирмите 14 часов достъп до пощенски и куриерски услуги, чрез мрежата си от пощенски офиси в хипермаркети Kaufland. Проектът за откриване на пощенски офиси в хипермаркети изобщо, е уникален по рода си за България и стартира в средата на декември в Казанлък.

В мултифункционалните офиси на Национална поща M&BM Express всички клиенти, както и наемателите на търговски площи в Kaufland ще имат достъп и възможност да избират от широк набор от услуги. Изпращане на писмовни и колетни пратки, куриерски услуги, пощенски парични преводи в реално време и плащане на битови сметки – ток, вода, телефон, парно, са само част от услугите, които ще бъдат достъпни за клиентите всеки ден от 8 до 22 часа (в неделя - до 21 часа). Ако пък се налага превод към банкова сметка – вноски по кредит, лизинг и кредитни карти, превод към бюджета или плащане на местни данъци и такси за текущата година, Национална поща M&BM Express дава възможност и за това. За улеснение на клиентите, в пощенските офиси могат да бъдат ползвани още абонаментни пощенски кутии, изпращане и получаване на пратки „до поискване” или просто копирни услуги. Операторът е помислил и за бизнеса. В Национална поща M&BM Express, фирмите могат да заявят и услугите хибридна поща, обслужване на маркетингови кампании, обслужване на пратки с печатни произведения.

Източник: http://mbmexpress.mbm-bg.com/bg/news/23html

Чл. 31 (1) За използване на абонаментни пощенски кутии монтирани в пощенски офиси, служби, обработващи възли и логистични центрове при провеждане на абонаментни кампании и използване на единен идентификационен номер (УССН) се заплаща цена:
1. за един месец 3,00 лв.
2. за три месеца 9,00 лв.
3. за една година 36,00 лв.
(2) УССН е универсален стандартен номер от номенклатура номера, които се използват при рекламна кампания на популярни фирми.

Цитат от общите условия:
Чл. 57. Освен по определения в чл. 55 начин, потребителите на пощенски услуги могат да адресират пощенските пратки и както следва:
1. На адрес на пощенския офис местодоставяне - "до поискване", като се посочат и трите имена на получателя;
2. На адрес на пощенския офис по местодоставяне до определена по номер абонаментна пощенска кутия, като се посочат и трите имена на получателя.

Източник: http://mbmexpress.mbm-bg.com/bg/p/9.html

И те не пишат дали е допустимо да се пише и име на фирма освен име на физическото лице.
 
От: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

за тия неща не се бях замисляла
 
От: Как да не ти отварят писмта и винаги да пристигат при теб!

Това може единствено да се случи в България... няма оправия тази държава...
 
От: Как да не ти отварят писмaта и винаги да пристигат при теб!

Малко да вднигна темата,

Някой ползва ли в момента тази услуга за пощенска кутия на БП, ако може да даде прясна инфо?

Виждам, че вече и други фирми предлагат подобни услуги като част от виртуален офис, някой да се е възползвал?
 
От: Как да не ти отварят писмaта и винаги да пристигат при теб!

Имайте предвид, че ако някой друг ползва същия виртуален офис за Google AdSense може да не одобрят акаунта ви.

Мисля, че след като си получите ПИН кода (на някой друг адрес) можете да смените адреса в профила, но не съм сигурен. Не знам и дали се изисква да въведете като адрес в профила си в AdSense същия адрес, който сте дали на банката си (за да получавате банкови преводи на фирмената сметка). Това си струва да се провери.
 

Горе