Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

mantaman

Well-Known Member
Имам електронен магазин с вече регистрирани потребители искам да направя втори магазин с различни стоки но искам клиентите от първият да могат да се логват във вторият без да се регистрират на ново. Както и бъдещите новорегистрирани клиенти от вторият магазин да ползват първия. С две думи да се ползва обща база за клиентите.
Към момента вторият магазин още не съм го пуснал и там няма регистрирани клиенти, той е копиран от първият магазин и само съм му сменил скина и категориите с продуктите съответно и част от клиентите който са били регистрирани към датата на копирането.
 
До каква степен си запознат с това как точно функционира системата, с кода на системата, имаш ли познания по програмиране? С две думи - ако просто ти се дадат някакви насоки, ще успееш ли да се ориентираш или искаш step-by-step tutorial?
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Зен карта аз съм го инсталирал и повечето от модовете аз съм му инсталирал, горе долу се оправям с РНР и НТМЛ, ако не е много сложно предполагам че ще се справя, например ако трябва просто на вторият магазин някъде да се променят пътища към базата на първият ще се оправя, но ако трябва да се пишат скриптове и тн. предпочитам да платя на някой да я свърши тази работа
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

В момента и аз се занимавам с това, само дето платформата съм си я писал аз. Имам готов работещ магазин и втори в процес на разработка. Реших проблема, като преместих хостинг акаунта на втория магазин на същия сървър на който е първия. Така нямам проблеми с връзката между двете бази, но пък за в бъдеще най-вероятно линковете между магазините няма да са с голяма тежест. Дано съм те насочил.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

На един и същи хостинг са и двата магазина
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Пробвай така:
В ПХП Май Админ на новия магазин слагаш чавка на таблицата zen_customershttp://ehealthbeauty.com:2082/3rdpa...tomers&token=9738e227808e9f3b6ff55608536b3d03 и псле дроп. След това от импорт вкарай на нейно място таблицата с клиентите от стария. Направи го на тестово място. Ако трябва направи още един магазин на поддомейн.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Благодаря за помоща но при това положение май само ще оеднаквя потребителите към даденият момент, а след нови регистрации в двата магазина те вече няма да са еднакви.
По скоро би трябвало някъде да се посочи новият магазин да ползва базата на старият
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Защо не направиш двата магазина да ползват една и съща база данни?
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Точно това искам да направя но не знам как. Дайте жокер
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Не съм работил със Зенкарт, но обикновено в config файла, където се задава достъп до базата, указваш база, потребител и парола на съществуващата ти база. След като е на същия сървър, би трябвало също да е localhost. Ако не, трябва да зададеш адреса на сървъра.
 
И при този вариант какъв точно ще е смисъла от 2 магазина? Нали ще бъдат с едни и същи продукти, цени, наличности и т.н.?
Според мен идеята е да имаме два отделни магазина, с различни продукти и т.н., а само регистрираните потребители да са еднакви за двата магазина с цел улеснение на потребителите, така че да могат да пазаруват по-лесно и от двата магазина.
 
От: Re: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Нищо не пречи базата да е една, а с нея да работят два отделно инсталирани магазина. С различен дизайн, на различни домейни и всеки ще показва отделна част от продуктите, които иначе са си в една база.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Направих ги да ползват една и съща база обаче се появява проблем че сега като си влезна при стоките и виждам тези от първият магазин и ако тръгна да ги трия те ще изчезнат. В смисъл не мога да продавам различни стоки в двата магазина
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Тук вече трябва да ти помогне някой, който познава Зенкарт. Би трябвало, като групираш стоките в отделни категории, да можеш да зададеш на единия магазин да показва едни категории, а на другия - другите.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Според мен трябва да си останат две отделни бази, само трябва да редактираш файловете за проверка на узера /както и регистрация на нов/ на втория магазин да проверяват в базата на първия. Потърси за нещо от рода на user check
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Отвори си базата данни, виж как се казва таблицата в която са записани потребителите, използвай някой софтуер примерно Notepad++ за да откриеш всички файлове от втория магазин в който има заявки към тази таблица и промени връзката или добави нова към базата на първия магазин.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Колегата vbTK се справи отлично, ако ви се налага да правите нещо подобно той е човека.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

И като работят с една база - ще имат еднакви артикули... търси във форумите, как да смениш perfix-a само на таблицата с потребителите, но тогава ще имаш проблем с cookies. Най-добре потърси платена помощ или готов платен скрипт.

p.s. не мога да ти помогна дори да си платиш.
 
От: Как да обединя базата с клиентите на два електронни магазина на ЗЕН карт

Както вече написах проблема е решен и всичко работи перфектно двата магазина са с отделни артикулии и тн.
 

Горе