Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

eurofor1

New Member
Уважаеми колеги,

Пиша тази тема, защото за платформата osclass няма почти никаква информация на български език и ще бъде полезно за всички потребители, които го използват.
Като цяло моите наблюдения са че, е добър вариант за създаване на портал за безплатни обяви - но липсват красиви теми, изборът е много малък, няма дори и платени. СЕО модулът към платформата не дава добри резултати.
Моля всеки, който има опит с osclass да го сподели.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Имам сайт на osclass. Симпатична е системата, но си иска подобрения, особено за SEO - доста пропуски има. Поне във версията, която ползвам, а тя не е последната. Надявам се в в последната версия да са пооправили някои от нещата. Доста оптимистично ми изглежда това, че отвориха пазар за разработчици на модули и това може да помогне системата да се развие доста.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Благодаря за отговора.Да системата не е лоша, но SEO модула не става.Моля да споделиш мнение как успяваш да оптимизираш твоя сайт базиран на osclass.Каква тема използваш, защото разбрах, че тя също има значение за оптимизацията.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Честно казано малко съм го поизоставил моя сайт. Ползвам modern темата, но съм я променял, мисля не малко. Не знам как са другите теми.

За кой SEO модул говориш, не помня да съм виждал такъв? Аз директно кода променям, не съм ползвал някакви модули, има и още да се прави, което искам, но не остава време, а и не съм много на ти с php. Мета таговете се генерираха по някакъв много странен начин, по тях правих промени. Всъщност, за плъгини, има един плъгин - Minifyer. Той комбинира и свива css и javascript файловете. Това може да ти подобри бързината на сайта, поне при мен беше така. Наложи се да го махна, че даваше грешка в друг плъгин. Можеш да го пробваш, но внимавай да не ти повлияе на някоя функционалност по сайта. Сравни и версията на сайта си с тази на плъгина.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Много куца от към възможности система. Иначе лесно се редактират и добавят неща.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Темата която използва сайта е bender 0.9, но е доста модифицирана.Бих желал да я сменя но избора от теми е много оскъден.Системата няма вграден seo модул но в няколко чужди форума има противоречива информация относно Osclass SEO plugin, платен е не е скъп 20-30$, но се притеснявам ако го инсталирам да не се омажат нещата, а не съм вещ с програмирането, затова ако някой има наблюдение относно модула моля да пише.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

да ти кажа като гледам има доста добре направени сайтове като визирам kupatana com и infopublicitate com , но като цяло системата още не е на ниво макар че наскоро откриха и маркет с платени теми и плугини. Дано скоро време се подобри. Като цяло съм съгласен с uphero
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Разгледах посочените сайтове, добре са наистина.Въпреки че, според мен най-добре ще е сайта да беше направен на drupal, ама вече не мога да сменям платформата, а трябва да развивам съществуващият сайт. Той е на три езика - английски, български и руски. Мисля, че не е възможно да се оптимизира едновременно на три езика, но моля специалисти, които са се сблъскали с подобен проблем да дадат своето мнение и препоръки.
 
От: Как да оптимизираме сайт базиран на osclass ?

Какво разбираш под "оптимизиране"?
Разгледах посочените сайтове, добре са наистина.Въпреки че, според мен най-добре ще е сайта да беше направен на drupal, ама вече не мога да сменям платформата, а трябва да развивам съществуващият сайт. Той е на три езика - английски, български и руски. Мисля, че не е възможно да се оптимизира едновременно на три езика, но моля специалисти, които са се сблъскали с подобен проблем да дадат своето мнение и препоръки.
 

Горе