Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

kari

New Member
Здравейте,

нова съм тук, но с удоволствие прекарвам свободното си време във форума, научавайки нови неща и забавлявайки се!

Искам да ви попитам как мога да разбера, кои са най-ценните (в смисъл като стойност, по брой търсения, класиране в Google и т.н) домейни или въобще сайтове съдържащи определена ключова дума в състава си. Т.е да кажем "money" и произхождащите от нея : moneymaker.com; freemoney и т.н. :)

Има ли подобен tool или сайт който да може да ми помогне в тази задача?

Благодаря!
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Здравейте,

нова съм тук, но с удоволствие прекарвам свободното си време във форума, научавайки нови неща и забавлявайки се!

Искам да ви попитам как мога да разбера, кои са най-ценните (в смисъл като стойност, по брой търсения, класиране в Google и т.н) домейни или въобще сайтове съдържащи определена ключова дума в състава си. Т.е да кажем "money" и произхождащите от нея : moneymaker.com; freemoney и т.н. :)

Има ли подобен tool или сайт който да може да ми помогне в тази задача?

Благодаря!

Домейна е незначителен, недей си губи времето много много с домейни. Трафик към сайта и добра оптимизация на трафика, това е ключа към парите.
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

ей ти на Калинчу сайта: http://tool.domains/ той ще ти намери готини домейни за МНС.
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Мерси за мненията!
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

А що годе хубави домейни, можеш да си купиш и директно от тук-> http://alldomainsdb.com/
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Вижте, не сте ме разбрали явно! Аз не искам да търся да купувам домейни, просто имам задача във връзка с проект да намера най-ценните такива които съдържат определена дума.
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Вижте, не сте ме разбрали явно! Аз не искам да търся да купувам домейни, просто имам задача във връзка с проект да намера най-ценните такива които съдържат определена дума.

Тва в общи линии е въпрос за 1 мил. долара. :) Тва да намериш най-ценните домейни е доста относително. Най-ценни според какъв критерий? За мен примерно, ценен домейн може да е домейн който е с кратко и хубаво име, с доста връзки от тематични сайтове. За други може ценен да е домейна с хубаво име, описващо бизнеса му. Трети пък може да намират за ценен трибуквен домейн с разширение .bg и т.н. и т.н.

Ако знаеш колко хора се занимават да мислят варианти как да откриват ценни домейни и колко трудоемък е процеса по търсене, защо си мислиш, че някой ще ти го каже ей така на готово?
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Тва в общи линии е въпрос за 1 мил. долара. :) Тва да намериш най-ценните домейни е доста относително. Най-ценни според какъв критерий? За мен примерно, ценен домейн може да е домейн който е с кратко и хубаво име, с доста връзки от тематични сайтове. За други може ценен да е домейна с хубаво име, описващо бизнеса му. Трети пък може да намират за ценен трибуквен домейн с разширение .bg и т.н. и т.н.

Ако знаеш колко хора се занимават да мислят варианти как да откриват ценни домейни и колко трудоемък е процеса по търсене, защо си мислиш, че някой ще ти го каже ей така на готово?

Имаш право, много добър отговор! В случая искам да открия тези с най-многото връзки от тематични сайтове към тях. Дори хайде, не най,най-големи ами просто такива, които оглавяват класацията в тяхната ниша. Пример с думата car --> carinsurance оценен на няколко милиона и т.н
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Majestic million index си намери и там ще намериш каквото ти трябва
 
От: Как да открия най-ценните домейни съдържащи определна ключова дума?

Друг вариант е просто да пуснеш в Гоогле търсене за "car insurance" inurl:carinsurance (примерно) така ще извадиш голям брой домейни, който съдържат тази дума. От там ще си ги филтрираш, както искаш.
 

Горе