Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

leonssss

Well-Known Member
Преди малко разглеждайки тубата забелязах един музикален клип с посещения към 73 милиона на който излизаха реклами.
Нищо и никакъв клип - на фона на една снимка се въртяха 80 песни подредени по години.
Според вас ,ако си направя клип със стари градски песни дали ще печеля при положение че имам 100 000 посетителя:)
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

При положение, че нямаш авторски права над песните може да ти направят проблем. Но ако им направиш някакъв ремикс може да седят по различен начин нещата.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

При положение, че нямаш авторски права над песните може да ти направят проблем. Но ако им направиш някакъв ремикс може да седят по различен начин нещата.

едвали този човек дето е направил сборния клип да има права на песен на НАТ КИНГ КОЛ и ко праим тогава?
обикновено такива сборни песни се пускат за слушане никой ме гледа клипа
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Значи, за тубата мога да ти препоръчам партньорските мрежи. Ако станеш директно партньор на тубата е много вероятно да изгърмиш. Влизайки в партньорска мрежа, ти споделяш част от приходите с тях, за сметка на това правилата са една идея по-леки. Все пак, трябва да се пазиш от copyright strike-ове, защото тогава и от там не могат да направят нищо.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Значи, за тубата мога да ти препоръчам партньорските мрежи. Ако станеш директно партньор на тубата е много вероятно да изгърмиш. Влизайки в партньорска мрежа, ти споделяш част от приходите с тях, за сметка на това правилата са една идея по-леки. Все пак, трябва да се пазиш от copyright strike-ове, защото тогава и от там не могат да направят нищо.

Да, за България е по-добре да си в мрежа с партньори. Един познат беше в такава мрежа, като взимаше 70% от приходите от рекламите. Там нещата са те взимат парите и ти пращат твоя дял. Като има куп мрежи и трябва да внимаваш, избирай тези големите, които са от години и нямат проблеми, понеже ако е някоя малка може и да те врътнат. Като това е за Youtube,
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Това са топ 100 мрежите в момента. Имай в предвид, че някой са специализирани към определени видео клипове. Поразгледай, мисля, че ще си намериш нещо. Ако каналът ти е малък потърси youtube partner networks for small publishers или youtube partner networks without requirments.
http://socialblade.com/youtube/top/networks
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Нямам никаква идея, приятелю. Трябва да се свържеш със дадената партньорска мрежа и те ще ти отговорят. В повечето случаи са доста приятелски настроени.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

имали значение , че клиповете ми ще са с български песни

За някой, да. Един приятел се занимаваше, но имаше два канала за Бълграски клипове и един за на английски, този нашенският не участваше в рекламна мрежа към някоя от тези, но международният участваше. Може би за тези към които е бил има значение, щом не е добавил и нашенският.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Успех, и аз мисля да пробвам партньорството в тубата, но с друг тип видеа.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

от БГ мисля че не можеш да бачкаш с тубата.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

С директно YouTube партньорство не може, но с посредник партньорска мрежа, може.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Май май се занимавате с глупости, а? Аз доколкото виждам са все големи играчи това. Не вярвам, че и 100 000 гледания се броят за нещо вече.
 
От: Как да печеля от музика във вбокса и тубата?

Не са глупости, братле. Имам наблюдения за Machinima Gaming мрежата, там подписваш някакъв договор, че еди си колко време ще правиш клипове. Разбира се, имат някакви изисквания за количеството аудитория. Дават по 2 долара на всеки 1000 гледания, а ако имаш голям канал можеш да си договориш и повече. Не е зле, нали? За другите ниши..нещата също са идентични. Има мрежи, с които не сключвате договор и плащат също добре. Делът е 60-70-80 процента от печалбата. Освен това, присъединявайки се към такава мрежа получаваш реклама на своя канал в тяхната мрежа, достъп до музика, която можеш да използваш свободно в клиповете си. Имат си къмюнитита, където заедно с всички партньори действате. Не е глупост и не е само за големите играчи.

Друг е въпроса, че с тия музики малко съмнително, но това си зависи от автора.
 

Горе