Как да печеля пари от сайта си без помоща на 3ти сайт?

toretic

Member
Здравейте, интересува ме... сигурен съм, че и други ги интересува...
Как да печеля пари от сайта си без помоща на адсенс, бидвертайзър, изитрейдър и т.н.
Какво ще предложите, какви суми да се искат и колко трафик трябва да има сайта за да започне да предлага такава услуга?
А именно да предлагам рекламни полета срещу сума без помоща на 3ти сайт?
 
Поне 500 уникални дневно трябва да направиш и вече колкото ти предложат... Всичко е въпрос на добро споразумение :)
 
Ако имаш PR4+ безпроблемно ще изкарваш пари от продажба на линкове.
При сносен трафик можеш да предложиш и рекламни банери.
Цените са по договорка. Зависи от нишата, качеството на сайта, трафик.
Ето тук се обсъжда нещо подобно: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=3698
 
Много зависи от тематиката на сайта, а й България още не е толкова развита че хората да рекламират в интернет, рекламират се големите фирми - банки, гсм оператори и подобни, но в големите сайтове, а другите който се рекламират през третите сайтове в общи линии са все webmaster-и популяризиращи сайтовете си, за съжаление такава е Българската действителност
 
Здравей,

въпроса ти е много интересен. От опит мога да ти кажа, че първо много зависи от тематиката на сайта, след това идва ред на посещаемостта и накрая какъв вид реклама предлагаш. Но не си мисли, че ако имаш сайт с туристическа носоченост и например 1000 уникални посещения на ден офертите ще завалят към теб. Много важно е да прецениш какво да предложиш на рекламодателя и по какъв начин да го привлечеш.
 
:!: Важно!

И никога не забравяйте, че рекламата в сайт се ограничава до банери или линкове.

Използвайте максимално възможностите на сайта си и кретивното си мислене - може да слагате рекламни видео клипове, аудио, промоции, рекламни статии. и т.н. Отдавна минахме 90-те.

Критериите посещаемост, трафик, презареждания, PageRank, са субективни отживелици.
Бих платил в малко посещаван сайт за някаква интересна видео реклама примерно или рекламна статия, когато знам, че ще се прочете и видеото ще се изгледа, дори да е от 10 човека на ден. Ако посетителите се вълнуват от темата на сайта, и рекламата ми е свързана, ми е по-добре от колкото да дам 1000 на седмица в Нюз.бг например, където банера ми ще се цъка постоянно напроизвол.

Мислете в тези насоки. Търсете и умни рекламодатели.
Не се отчайвайте, когато ви кажат "Със смешния си сайт със 100 човека на ден къде си тръгнал бе". Това са селските идиоти, които само комплексират.

Подберете фирми със сходна тематика на сайта ви и им предложенете добре обмислена оферта! 8)

Успех и поздрави на всички! :wink:
 
Въпросът, който обсъждате е много интересен и реално по-доходен.
Трябва ти уникална идея, много находчивост и контакти.
Аз, за сега основно печеля, предимно от това - предлагане на рекламни полета срещу заплащане!
 
според мен сайта е добър да се пробва с реклама

на друг е въпросът дали така ще печелиш най-много
 

Горе