Как да повиша скорста на компютара ?

shelby

Member
Пиша тази тема ,защото ми се иска компютара да работи по-бързо бъзо ,но родителите ми не им се дават пари , а аз съм събрал до сега скромен сума за нов компютар.Така сегашната машина е
процесор : амд атлон (не мога да му намеря точното име ) работи на 1.09ghz , рам памета ми е от скоро 768мб ,видео карта е ати радео 9600с 128мб и дъното е nvidia nforce2 400 .И сега въпроса ми е как бих могъл сам да си усиля процесора и видео картата или с малко пари да си реша проблема ?
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

На твое място бих се записал на училище :) И тогава може би наще биха ми дали пари за компютър ;)
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

Нестава!
Каквото и да правиш няма да работи добре
най-много да го усереш
просто си е остарял компютъра за дейност в нет става но не си мИчтай да играеш нови игри
един вид колкото и пари да си събрал
зарежи ... продай компа за 100 лева иси купи нов вместо да ъпгрейдваш
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

На един трабант каквото и масло и бензин да му сипваш, ще си остане трабант.
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

Другарю Гигулс, не сте прав. Сложи на трабанчето керосин и пак ще си говорим.


ШИ СТАНИ ЗМЕЙ ... ЗА 5 МИНУТИ ...
после отива за храна на прасетата :twisted::twisted::twisted:
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

Мини на Линукс и пак ще си говорим. Разтърси се коя дистрибуция поддържа твоя хардуер.
Наскоро ми попадна един линк към нещо, което също се струва да се опита:

[url]http://wubi-installer.org/[/URL]

Това само си сваля Убунту Линукса, и го инсталира във един файл където си избереш, като запазва целия Виндус на чичо Бил Гейтс непокътнат. После при стартъпа те пита коя от двете операционни системи да стартира, и можеш да си работиш кеф ти Виндоус, кеф ти Линукс. Ако не ти допадне само му даваш ънинстал, триеш създадения файл, и все едно си немал никакъв линукс на компа. Но е добър вариант като за начало да се запознае човек по-добре с Линукса, преди да реши да мине на него. И всичко само си прави, вместо да ровиш да разделяш харда, да правиш партишъни, имаш с две цъкания и Виндус и Линукс, кеф ти Виена, кеф ти Кайро. Като го овладееш, ако те кефи, можеш съвсем да махнеш Виндуса. :clap:
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

Другарю Гигулс, не сте прав. Сложи на трабанчето керосин и пак ще си говорим.

Окей, решението му явно че е друга ОС, но все пак няма как да тръгне кой знае колко по-бързо.
 
От: От: Как да повиша скорста на компютара ?

Окей, решението му явно че е друга ОС, но все пак няма как да тръгне кой знае колко по-бързо.


не се научихте да четете между редовете :)

това е младо момче което иска да играе игри
ЛИНУКС ич не му върши работа
то е чело че някой си гърбят процесорите и видеото
за да станат мост пауарфул!!!
ама нестава така то с дрънголник семпрон и с течен азот да охлаждаш неяма да стане .. а и видеото му е или гф4 или радионин9250 ...
така че ...

а и ащо се пише по темата още като той компа му е гръмнал отдавна вижте че не влиза :)
8)8)8)
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

И аз отскоро замислям upgrade, заради пустите игри. Само с overclocking не става.
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

какви игри играете толкова?
аз нещо ми доскучаха ни една немога си намеря която да ме грабне и да не спя заради нея
сега само онлайн пукам огаме икариам и подобни

някой делтафорс нещо косаците ?
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

COD4 multiplayer играя от доста месеци. Всичко друго, с изключение на класиката Total War 2 и модовете й, превъртам за 1-2 дни и забравям.
Често играя и шах в chesscube.com, но за това не се иска мощен компютър.
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

тука следва логиката:

за кода играя шах като мога да пляскам тотал уара ?
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

тука следва логиката:

за кода играя шах като мога да пляскам тотал уара ?

Защото шаха никога не омръзва и можеш да изиграеш партия за 10-15 минути. В TW няма смисъл да влизаш, за толкова, защото нищо няма да направиш. :)
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

МОЖЕ ама на мен ми е скучен - няма йекшън ...
ти сможе да си по-математик нещо аз само тройки имаш по матиматикъ
ич ни ма влече това шаха
и неразбирам как мойда мислят с емнайсе хода напред аз са обърквам като мисля и за поредния :)
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

МОЖЕ ама на мен ми е скучен - няма йекшън ...
ти сможе да си по-математик нещо аз само тройки имаш по матиматикъ
ич ни ма влече това шаха
и неразбирам как мойда мислят с емнайсе хода напред аз са обърквам като мисля и за поредния :)
Има много екшън. Даже понякога "падат" псувни на няколко езика, но няма кой да ти пречи и играта продължава. :mrgreen:
 
От: Как да повиша скорста на компютара ?

с малко пари да си реша проблема

Ако ползваш Windows:

- Архивирай данните от диск C: (ако ти трябват)
- Форматирай C: (така решаваш проблема с фрагментирането бързо - няма нужда да дефрагментираш)
- Инсталирай наново операционната система и програмите, които ще ползваш
- Изключи антивирусната програма (за да не работи във фонов режим - когато теглиш нещо - само тогава сканираш за вируси)
- Може да пробваш как работят Opera и Firefox и да ползваш този, който работи по-бързо

И забрави за нови игри.
 

Горе