Как да популяризирам блога си

Arislan

New Member
Здравейте, доста теми за СЕО и тем подобни почетох ама не мога да разбера точно как да подходя , защото искам да популяризирам блога си но не мога да намеря подходяща "стратегия" затова се отзовавам до вас за помощ:mrgreen:


благодаря предварително
 
От: Как да популяризирам блога си

Повече инфо:
урл на блога, ако не - тематика
имаш ли присъствие в социалните мрежи
редовно ли постваш публикации
интересно ли ги пишеш, следиш ли titles и въобще On page сео-то на тоя блог, както и статиите дето пускаш, внимаваш ли да имат някакви keywords из публикациите?Един блог трябва да обира много трафик по много long-tail keywords.
-субмитваш ли си постовете в социалните мрежи за споделяне на линкове - svejo.net / lubimi.com / etc/


Това е, отговори на тези въпроси, пък ще видим какво ще те правим после.
 
От: Как да популяризирам блога си

Ами добре ето повече инфо:

1. урл на блога е demonthinkersblog.blogspot.com, а в самият блог с един приятел правим ревюта за игри.
2. Да имам присъствие главно в фейсбук и понякога в туитър(въпреки че туитър ми се вижда скучен :( )
3. Да, стараем се да постваме често, но като няма кой да чете ни става малко безмислено.
4. Опитваме се да ги пишем интересно и да следим titles. Но за On page Seo-то на блога идея си нямам(срам и позор за човек прекарал 1 час в SEO раздела на предприемач :) )
5. За тези социални мрежи дори и не бях чувал но ще ги пробвам.

Дано тази информация ви помогне да ми помогнете :)

Едит: А и блога е на английски
 
От: Как да популяризирам блога си

Аз виждам само една статия. Обаче сте уцелили играта. Почнете да пишете само за нея. С добра оптимизация можете да вземете трафик, защото още няма много статии за тая игра. Ако я играете, можете да пишете guide, crafting guide и други.
Смени си темата на блога.
 
От: Как да популяризирам блога си

1. Правиш план по колко статии на ден, седмица или месец можеш да пълниш блога. Добре е да имаш предварително подготвени.
2. Събмит на всяка статия по всевъзможни социални мрежи. Потърси и ще ги откриеш, поне за АЕ сайтове са много.
3. Може и да не е от толкова голяма полза, но направи събмит и по директории
П.С. Ако не ти се занимава с горните неща, винаги можете да платите на някой да ги извършва.
4. Добавяте блога по търсачките
5. Добавяте блога по блог постове, коментари, форуми, подписи към тях (естествено задължително е съдържанието да е свързано с темата)
6. Фейбук и Туитър - задължително
7. Направете проверка по ключовата дума по търсачките и проверка на главните конкуренти
8. Заглавието на статиите да е свързано с ключовите думи
9. Добре е да се болдва и да се направи и вътрешен линк билдинг (мое мнение, че е добре статиите да се свързани по някакъв начин)
10. Анкор линкове
П.С. Резултатите може да дойдат по-бавно от очакваното, но с работа всичко ще дойде на мястото си.

Ако имате финанси може и да закупувате линкове, реклами и т.н. Не е обаче препоръчително ако правите блога само за забавление.
 
От: Как да популяризирам блога си

Принципно геймърите са естети и не се заглеждат особено по зле изглеждащи сайтове/блогове/игри. Няма да е зле да пооправите външния вид на блога:

1. Разгледайте малко повече темплейти.
2. Разкарайте блогър лентата.
3. Сменете блогър фавикона.
4. Купете си някакъв домейн. Инфо домейните са много евтини.

BullBlogger създаде много полезни видео туториали относно елементарните действия в Блогър: http://www.bullblogger.info
 
От: Как да популяризирам блога си

Несъгласен с Gunz - точно геймърите са една такава странна порода, дето не гледа абсолютно нищо по дизайните, гледа каквото му трябва, и ако намери каквото му трябва - почва да посещава редовно.
 
От: Как да популяризирам блога си

:mrgreen:Благодаря за всичките съвети хора :) само с последните два поста се пообърках ама нищо- въпреки че може и да не е толкова важно, смятаме да сменим дизайна на блога и да го пооправим визуално.

Надявам се да виждам още постове който да са ми от помощ

PS: какво значи анкор сайтове?
 
От: Как да популяризирам блога си

Анкор линк, не сайт. Това означава, когато добавяш линк към сайта, в твоя случай - блога другаде да го направиш да излиза с ключовата дума, към която се стремиш за по-предна позиция. Това става или с директен бутон на самият пост (тук във форума с иконка на земното кълбо и надпис web) или с въвеждането на html код <a href="site.com">тук е думата или израза</a>. На мястото на сайт.ком си слагаш линка към твоя блог.
 
От: Как да популяризирам блога си

Благодаря за пояснението stroej.com, а също бих искал да попитам дали можем да изкараме пари от този блог, ако сме непълнолетни и ако да-как?
 

Горе