Как да постъпя Верификация за eBay Селър

waldes

Well-Known Member
Локалният ми интернет продайдър ми предлага да имам фиксиран IP-адрес(тоест няма да съм вече с динамичен(няколко Ип-та да се врътват,сред абонатите))Проблемът,заради който искам да си поръчам* собствен ip-адрес се състои в това,че съм баннат от големите аукциони.Имах BUY-рски акаунт в Ибей,купих си само една стока за тренировката от китайци,дойде ми на адреса,всичко точно,но после смених юзернейма,мейла и се категоризирах като Селър.Пуснах няколко стоки за продажба във въпросния сайт,след което ми съспендиха акаунта.Никой не съм излъгал с пари.Свързах се със супорта на Ибей,минимум 5 пъти,пратих им и драйвър лиценза,както и банкстайтмънта,който ми изискваха,но никаккъв резултат.За уточнение-регистрацията ми в Ибей беше с реалните ми данни като име,адрес и т.н.Пейпал акаунта-отново със същите данни.

Въпросът ми е по какъв начин мога да заобиколя тяхната система и да си регистрирам нов акаунт?
 
От: Как да постъпя

IP адреса не е решение. Това дали е статичен или динамичен няма отношение към акаунта ти в ebay. Според това което казваш явно си получил бан заради некоректно отношение. По думите ти не е така и аз не го оспорвам, но промяната на локалния ти IP адрес няма да оправи нищо.
 
Re: Как да постъпя Верификация за eBay

можеби като им се обадиш по някакъв телфон ще се оправят нещата по лесно ...

и пускайте по човешки заглавия не само как да постъпя... че такива обикновено ги отварям чак като модерирам
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

Аз съм търсил много дълго време телефон на ebay в сайта им - трудно се намира, а и като намериш не го вдигат :)
Тезих ора максимално опитват да минат онлайн и не им се говори по телефони
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

после смених юзернейма,мейла и се категоризирах като Селър.Пуснах няколко стоки за продажба във въпросния сайт,след което ми съспендиха акаунта

Вероятно това го разглеждат като продажба на акаунт. Предполагам, че има такива схеми за измама: прави се нов акаунт, създава се история на акаунта (купува се, продава се) и акаунта се продава на измамник, който ползва този акаунт с вече създадена история за измами, после измамникът купува нов акаунт с история и т.н. Доста вероятно е да се опитват да се справят с подобен вид измами. За съжаление колкото е по-сложна измамата срещу която се борят, толкова по-вероятно е системата им за защита от измами да затруднява обикновени потребители. Начинът за борба с измамите не е като се създават по-сложни правила. Аналогично и в други области се ползват системи за защита от измами, които затрудняват много обикновени хора (които не са измамници).

В крайна сметка системите за защита от измами се ползват от измамниците за друг тип измами (например: политиката на PayPal, ЗЗП).
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

ИП-то може да си остане сащото, но трябва да смениш всичко останало при новия акаунт, нови имена адрес карта и най-важното, направи нов юзър на компа и влизай само през него, защото иначе ще те засекът, че пак си ти.:)
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

Мен ме баннаха на 5тата минута без да съм направил нищо освен това да пусна един домейн за продажба. След това аз ги баннах завинаги.
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

Аз на няколко пъти съм пускал и продавал домейни там, също така съм купувал. Никога не съм имал проблеми с това. Явно при теб е имало и още нещо за да получиш бан.
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

Аз съм търсил много дълго време телефон на ebay в сайта им - трудно се намира, а и като намериш не го вдигат :)
Тезих ора максимално опитват да минат онлайн и не им се говори по телефони
Не ти трябва да им звъниш от телефон. Колкото и странно да е за мен аз им звънях на техните телефони от скайп и то съвсем безплатно, без скайп кредити..Автоматичният им секретар или там, както се нарича, иска първо да въведеш един пин код, който ти се генерира в ибей акаунта и важи около 20 мин по спомен, след което въвеждаш и тел. номер. Сега като се замисля, може и от това да не са ми обърнали внимание, кой знае с кой отдел съм се свързал в пета глуха. Или са някакъв фейк супорт...
 
От: Как да постъпя Верификация за eBay Селър

на мен преди време ми искаха един куп документи да им пратя по нормална поща за да ми пуснат продаването
 

Горе