Как да правим картинки с текст?

От: Как да правим картинки с текст?

Амиииииии..... Photoshop, Gimp?
От тях по добро няма.
 
От: Как да правим картинки с текст?

Тези мемета са готини, ама търся как се правят неща от този род:
660de67c673c8705a41f0ecb54b71ef0.jpg035c0c136226e5d3bdd83ebb833a4f2b.jpge42dd0315d58fb41c963c20ff1246e0a.jpg
Photoshop, okey. Но има ли такива програми или сайтове, с които се работи по-бързо и лесно?
А това Gimp, какво представлява?
 
От: Как да правим картинки с текст?

А това Gimp, какво представлява?

Фотошоп, който не е нужно да го крадеш.
 
От: Как да правим картинки с текст?

За миймовете и фонтовете мога да кажа - фонта е Impact с ефект "stroke" и сменен цвят на ефекта на черен обикновено. Ако разгледате другите blending options може да откриете някакъв интересен за вас ефект или например да комбинирате няколко. Съответно и фонта не е нужно вече да е Impact. Може да се използва като опция да се добавя така текста отделно към съответната картинка/комикс или каквото е там.

За Фотошоп: стандартен мийм - ефект на фонта:
След като си написал текста с Impact (обикновено се пише с CAPS за мийм), цъкаш с десния бутон върху текстовия лейър, избираш blending options, цъкаш отметката на stroke, цъкаш на самия stroke и му сменяш цвета на черен (по подразбиране е червен и не може да се смени или поне аз не знам как).

Имам и 2 линка с уроци за 3D текст ефекти, ама още не мога да поствам линкове, та ако някой ги иска да прати лично :)
 
От: Как да правим картинки с текст?

От кой град си? Мога да те науча на основите на фотошоп лично :wink:
 
От: Как да правим картинки с текст?

Давай контакти на лс :wink:
 

Горе