Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

djeims

Active Member
Доста хейтърски теми чета напоследък и не ми се губи време да пиша в тях. В този форум отначало помагах доста, но напоследък поддържам връзка само с няколко човека и им отварям очите, както и те ми помагат с каквото могат.

Реших да ви надъхам всички, които още неправите пари онлайн. В частност поста е насочен към хората, които имат реална представа какво е SEO оптимизация и на какъв принцип работи. За всички останали - Четете и попивайте Във форума има достатъчно информация.
Ще подчертая, че не става въпрос за бързи и лесни пари. Намирате си ниша, ползвайте каквито си искате SEO/трафик методи, но в крайна сметка вложете поне половината си усилия/време/пари в направата на сайт/блог, който е полезен и по-добър от конкуренцията ви.

Лично аз работя на много фронтове. Имам клиенти за SEO, лични проекти и проекти, в които участвам с други хора.

Конкретно ще споделя за един от последните си проекти, който в момента докарва около 800лв печалба на месец. Това не е нищо особено, но тенденцията е да докарва около 5000 месечно, когато се разработи.

1. Направете проучване преди да стартирате сайт. Стартирах в края на 2004 година и имам доста неуспешни сайтове преди да разбера как се проучва ниша т.е какво търсене има за дадена ключова дума и как ще се изкарват пари от трафика Адсенсе или affiliate програми. После ми отне над година, докато успея да си докарам приличен трафик.

Следващият проблем - мотивацията и започване на сайт след сайт (скачане от проект на проект) за което има мн хубава фраза на EN spread too thin. Ако нямате голям бюджет и работите сами се концентрирайте над 1 най-много 2 проекта по които да работите едновременно. Пак подчертавам направете проучване и следете форума.

Пак се връщам на моя проект от по-горе с 800лв месечна печалба. Стартирането му е изцяло благодарение на Предприемач

Просто четох между редовете. Едно подхвърляне тук друго от там и разбрах за добра ниша с потенциал. След това я проверих, видях, че наистина е доходоносна и стартирах проекта. Работих върху оптимизирането му месец и половина и резултатите са налице. При вас може да отнеме повече време, но важното е да не се отказвате и да направите успешно планиране още преди сайта а не да стартирате проекти без реална идея дали някой има нужда от тях.

Надявам се поне малко да мотивирам някого и да му помогна да не работи скапана работа за малко пари и гадни шефове.
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Поздравления, колега. Завидна сума парички изкарваш и това само може още повече да ме мотивира и да ти се кефя на поста. Желая ти успех и за напред.
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Мотивацията е прекрасно нещо, но само с нея не става. Моето мнение, е че идеята и нейната уникалност е по важна от това колко е наситена дадена ниша. Наскоро гледах един филм за големите играчи в мрежата, направи ми впечатление, че за няколко дни една уникална идея вече не струва защото социалните мрежи и търсачките виждат всичко, анализират всеки твой ход и ако се появи нещо ново го грабват.
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Браво ! Бих казал че мотивацията е много важна. Тук е пълно с информация (не само тук), но просто хората ги мързи да я приложат.
Откъде знам ли ? При мен е същата работа, но от известно време работата надделява и дохода се дига :)
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Благодаря ти за информацията и браво на теб! :)
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

без мотивация/желание няма резултати - абсолютно е така.Всичко поне според мен е проба-грешка докато разбереш къде се справяш най-добре.Верно че може да отнеме доста време но след като преоткриеш себе си (в коя ниша си най-добър) ще отнема доста по малко време.:)
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Приятно ми стана да прочета такава положителна и хубава темичка. Някакси изпъкна на фона на хейта напоследък.
Джеймс, казват, че хубавите неща се случват бавно, но и успехът при тях е по-траен.

Много хора просто не смеят да предприемат нищо, опасявайки се че идеята не струва. Предприемачество не означава непременно да измислиш следващата супер-дупер-гениална-идея. Означава да скочиш в студената вода и да реализираш идеята си. Just do it!
 
мдам има много бизнес дори и без мега идея а и на чуждия пазар има толкова бизнес че дори и много малките сайтове могат правят повече от добри за бг пари ... :)

освен това няма друг бизнес като онлайн бизнеса :D където това че сме от бг няма почти никакво значение :)
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Не идеята е важна, а начина по който ще се реализира. Пример: Фейсбук. Не ми казвайте че преди него нямаше подобни сайтове.
 
за мен фб си е просто дейтинг сайт работещ наобратно :) само че си търсиш твоите си реални приятелчета а не непознати... просто е успял да натрупала критична маса и от там няма спиране :)
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Критичната маса си е нещо много важно :) После не можеш да насмогнеш на сървъри и дейтацентрове :D

Аз лично съм забелязал, че с достатъчно отдаденост, всяко нещо може да е успешно!!!!
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Да бъмпна малко хубавата темичка, на която единственият кусур е, че не се говори особено конкретно:

Повечето предприемачи тук търсят лесното, тарикатското, тънката лайсна.
Включително и аз.
Но не се сещам да е проработило. Поне при мен.
А и съм убеден, че и да проработи, успехът ще е твърде краткотраен и твърде силно зависещ от външни фактори.

Тарикатлъкът и находчивостта са полезни най-вече за набелязването на добра цел и планирането откъде точно да я удряте, за да падне по-бързо.
Останалото е просто едно непрестанно и упорито блъскане. Готино звучащият, но непривлекателен за повечето хора, метод BRUTE FORCE.
Може и да се cheat-ва но само ако сте преценили добре последствията.
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

----------
 
Последно редактирано:
то лошо няма :) въпроса е колко са на брои сайтовете и коклко посетители :)

иначе факта е следния: малък блог от 10 униклани статии на англиски с аф маркетинг може да изкарва без проблеми $200 -300 на месец след няколко месеца развитие


съшото постижение на български се постига със средно голям сайт да не кажа че трябва да си към по големите...

аз затова казвам правете сайтове за пари за чужбина и си дръжте бг сайтовете за кеф 8)
 
От: Как да правим пари онлайн и да работим за себе си

Не е необходимо идеята да е уникална.Ако главата ни роди нещо уникално добре дошло
но трябва ли да седим и да чакаме.За мен най-важна е упоритоста, много четене и постоянство.
На моменти се хващам ,че чета повече отколкото да работя по сайтовете си.
Постояно пробвам различни неща и не се отказвам.Първия ми сайт два пъти попада в сандбокса
и накрая отнесе бан от адсенс но аз не го зарязах а го развивам постояно и сега той изкарва с
други програми повече пари.А основните неща научих тук.
 

Горе