Как да правим пари!

От: Как да правим пари!

Филмът пропагандира сектантски идеи. Хвани и направи едно резюме на идеите, за да ги обсъдим тук и да видим колко са рационални и реални. Понеже нямам нерви да изгледам цялата боза, а ти явно си запознат детайлно. И най-важното, сподели със съфорумците - богат ли си?
 
От: Как да правим пари!

Независимо какво се казва във филма, всичко се свежда до едно нещо - много труд и много усилия! Без това, ако ще и силно да вярваш и това да е основан дейност 5 години, няма как да се забогатее.

Да, трябва да се вярва. Но не в такъв смисъл, да се разчита само на това. А в смисъл, че вярваш, че ако направиш това и това, ще успееш, например. Всъщност това май е различно от каквото се говори във филма, но не съм го гледала и не мога да кажа.

Независимо от това изводът е един: За да успееш, трябва да полагаш усилия, да вярваш в себе си и много да работиш. Това е рецептата.

Иначе стискането на палци... едва ли би помогнало само то... :(
 
Филмът пропагандира сектантски идеи. Хвани и направи едно резюме на идеите, за да ги обсъдим тук и да видим колко са рационални и реални. Понеже нямам нерви да изгледам цялата боза, а ти явно си запознат детайлно. И най-важното, сподели със съфорумците - богат ли си?

Сектите, в по-абстрактния си смисъл, са нещо нормално за обществото - те са просто групи от хора с подобни виждания, така че всички сме сектанти.

Психологията на успеха е прекалено комплексна, за да се резюмира. А от дискусия няма голям смисъл, тъй като, сам виждаш, всеки тълкува нещата по различен начин, правейки консенсуса почти непостижим.

Иначе ако искаш да резюмирам филма, аз вече го направих с картинката от първия ми пост в темата.

"Богатство" е толкова разтегливо и субективно понятие, че няма накъде. Финансово съм перфектно, макар че нямам Порше (а и никога не съм искал такова). Не ми се налага да икономисвам и пари винаги имам в излишък - повече не ми трябва. В другите сфери на живота също съм добре.
 
От: Как да правим пари!

Гледал съм филма и съм на мнение , че е много ценен за хората които го разберат, докато има други които приемат казаното във филма буквално.
Бях страстен пушач с 12 години опит, отказах цигарите и след като ги отказах разбрах, че не е никак трудно, трябвало е само да го искам достатъчно силно и се получиха нещата :).След спирането на цигарите си повярвах и мисля, че доста други неща ми се получават само трябва да си пожелая какво искам :)
 
От: Как да правим пари!

Човек и от най-голямото лайно може да извлече полезни неща. Сигурен съм, особено ако започне да си ги интерпретира по свой начин. Въпросът е, че "Как да правим пари!" не може да бъде научено от филм. Филмът може да те накара да се замислиш, някои имат нужда от подобни стимули, други нямат - хората са различни. За мен обаче нещата в този филм са пресилени и въобще нещата в подобни "надъхващи" матерали не би трябвало да могат да влияят на един интелигентен и мислещ човек, пък камо ли предприемач. Това ме издразни в темата на автора, който знам, че още не се е научил да прави пари - заглавието и че едва ли не след като е изгледал филма го е озарила божествената светлина.

Така че, вярвайте си, но внимавайте да не преминете границата, в която ще трябва да започнете да посещавате психолог. Познавам няколко такива човека, които си вярват до толкова, че започват да си измислят разни неща и да развиват сценарии, които са само в техните глави.
 
Съгласен съм, че гледането на този филм няма да те направи милионер за една седмица. По същия начин прочитането на "Хамлет" няма да те направи литературен ерудит. Но все пак е някакво начало... А и когато чашата е пълна, само една капка стига, за да прелее - при автора може би тази капка е филмът.

Всеки се нуждае от мотивация понякога, дори най-интелигентните и умните. Ако този филм успява да я достави - нека си го гледат хората.

Не се филмирам чак толкова много, че да се стига до психолог. Целта ми е просто аз и хората около мен да сме добре.
 
Re: От: Как да правим пари!

Филмът пропагандира сектантски идеи. Хвани и направи едно резюме на идеите, за да ги обсъдим тук и да видим колко са рационални и реални. Понеже нямам нерви да изгледам цялата боза, а ти явно си запознат детайлно. И най-важното, сподели със съфорумците - богат ли си?

В бизнес плана, винаги най-скъпият лукс е информацията.
Аз споделям с Вас безплатна информация, която е ценна.

Не всеки може да разбере за какво се говори във филма. Малко хора биха го разбрали, браво на тези, които са.

Вярно.. преувеличих малко със заглавието така е.. Може да се промени, ако желаят администраторите.

Разбира се, не може да си вкараш в главата 1 милион лева, и до 1 седмица да стане.. Тва разбира се на практика е невъзможно. Освен, ако не обереш банка, и ще е всяко чудо за 3 дни..

Филма ми затвърди "твърденията" така да го кажа.. Не го бях гледал до сега, но чак сега разбрах, че наистина, това което желаете много, и се стремите и се опитвате да го постигнете, то се случва. Живота обича смелите и хората, които се борят.
Ако мислите ти са пълни с негативност, няма как да успееш.. Трудна работа ;)
 
От: Как да правим пари!

Позитивен съм към собствените си възможности и сили и негативен към сектантските идеи :) Така трябва да бъде всеки човек.

Не всеки може да разбере за какво се говори във филма. Малко хора биха го разбрали, браво на тези, които са.
Не е ли по-добре да поднасяш информация, чиято стойност да зависи от това какво ТИ искаш да разбереш? :)
 
Re: От: Как да правим пари!

Позитивен съм към собствените си възможности и сили и негативен към сектантските идеи :) Така трябва да бъде всеки човек.


Не е ли по-добре да поднасяш информация, чиято стойност да зависи от това какво ТИ искаш да разбереш? :)

Аз не видях нищо сектантско в клипчето? Нито ме обеждават да се хвърля от моста. Нито ми казват какво да си купя.. Нито ми проповядват религия и Бог .. нищо такова..
Вярно.. хората сигурно се опитват да си продадът продукта, но говорят смислени работи. За които си заслужава човек да чуе.

Аз вярвам, че в закона за привличане, защото съм постигнал това за което съм си мислил, и разбира се съм положил усилие да го направя.
 
От: Как да правим пари!

Казват във филма, че ти когато си в хармония със вселената, тя ти помага. Ами напълно вярно е! Ето един актуален пример - отварям магазин и ще работя с директен дропшипинг от Китай. Имах проблем - срока за доставка беше около месец и това на клиентите нямаше да се хареса. Знаех, че ще намеря начин, но не знаех как. И ето че тази вечер получавам имейл от този китаец, че вече предлагали доставка за 10 работни дни срещу доплащане от 2$. Е това ако не е оферта... В случая просто вярвах, че ще намеря решение. Дори не положих усилия да я търся - тя сама ме намери!
За тези, които все още не вярват в твърденията от филма, споделям още един пример - миналата година реших, че искам да си закупя скутер. Научих, че много близък роднина, който живее във Франция има такъв и човека реши да ми го подари безплатно. Условието беше да намеря и заплатя за транспорт до България. Свързвах се с разни фирми - искаха ми към 500лв. за превоз и така някъде около месец все проучвах. Накрая спрях да търся, но все още вярвах, че ще взема този скутер, понеже много го исках. И един ден карайки колата, на микробуса пред мен му се спука гумата. Спрях да им помогна и след кратък разговор с човека установих, че те превозвали стоки от Европа за България и обратното. Заради човечността ми, той се съгласи да ми донесе скутера само за... 50лв. След седмица скутера беше при мен. Е това пък ако е случайност...
 
От: Как да правим пари!

Позитивното мислене е опасно за вашето психично здраве.

Който иска да прочете повече за опасностите от позитивното мислене: Д-р Пламен Димитров: "Позитивното мислене невротизира хората и ги прави зависими.".

д-р Пламен Димитров каза:
Движението на новата епоха, което слага акцент само върху позитивното мислене, всъщност, травмира сериозно хората и ги експлоатира. Приспива способността им за задълбочен и цялостен анализ на нещата, за връзка с действителността. Това е една цяла нова религия, проповядвана от амбициозни гурута.
 
От: Как да правим пари!

По-кратко, но със сходна идея като във филма:

Пътува си един мъж в понеделник сутрин в автобуса към работата. Стои си, мрачен и си мисли: "Живота - кофти работа, жената - кучка, приятелите ми - само използвачи..."
Зад него стои неговия ангел-хранител с бележник и записва: "Живота - кофти работа, жената - кучка, приятелите ми - само използвачи... Странно, отново същото. Но щом това иска, трябва да се изпълнява..."

Изгледал съм доста подобни на "Тайната" филмчета, както и съм изчел известна доза материали по подобни въпроси и като цяло, това мнение най се доближава до истината. И не е със сходна идея като с филма, когато изпитваш чувство на нужда и си казваш "Искам пари", ще получиш точно това - искане, не пари. Като цяло човек трябва да мисли обективно и да си преценява ситуацията и как може да я оправи по вече известните начини. "Чудеса" се случват, но може би само тогава когато човека е крайно измъчен и в безисходица, или просто когато няма накъде по-зле. А идеята ви за чудо не трябва да бъде ограничена до пари от нищото или пък оздравяване от нелечима болест, а просто промяна на душевното ви състояние и излизане от състоянието на 'Ад'.

Не си мислете, че ще прочетете или видите някоя "тайна" или трик, ще хакнете живота и ще имате каквото си поискате. Целта на живота е еволюция и решаване на проблеми, не магическото премахване на тези. Ако не нещо друго, живота е просто една поредица от уроци и задачи, с решение, което е уникално за вас. Авторите на тези филми и книги са направили милиони от продажбата им, казвайки на другите как да живеят добре, при положение, че докато са си писали книгата, дори те не са го знаели. Това е бил техния начин, вашият ще е друг.

Като цяло, като ги четете тези неща или гледате подобни филми - съмнявайте се. Вижте идеята, преценете за себе си колко е вярна и в какво сте способни да повярвате и си извлечете някакъв извод или поука. Не приемайте на сляпо всичките тези идеи за закон, просто защото те са точно това - идеи. За мен книгата, която ми промени мисленето на 90% беше "Разговори с Бога" (не са типичните религиозни и сектантски глупости, може да я прочетете без да се страхувате, че ще отидете в ада ;) ), и дори в нея има някои неща, с които не съм съгласен в момента.

Та, с две думи - бъдете мъдри.

Поздрави!
 

Горе