Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

fifi

Well-Known Member
Имам една идейка - може да се каже добра. ОБАЧЕ как да се узакони?Значи идеята е за публикуване на едни текстове - тип артикъл директория, но не съвсем... нещо такова.... съответно срещу заплащане. Та въпроса ми е как това да е законно? Има ли някакъв вариант?Доколкото знам трябва или фирма, или регистрация като фрийлансър, но да кажем, че няма смисъл от подобни регистрации, тъй като приходите със сигурност ще са по-малко от разходите. С две думи - няма сметка от регистрация на фирма или фрийлансърство. Та има ли някакъв вариант, при който просто да си плащам данъците и там необходимите неща за приходите, които получавам от сайта без да регистрирам фирма или като фрийлансър, при които разходите са доста?Благодаря предварително.
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Да има! - Нелегално. Защо ще ти е да си плащаш данъците на ония, дето ще ги използват да си купят нова кола или да си построят къщата. Ако изобщо идеята ще има потенциал и не е в ущърб на останалите, пусни я и виж какво изобшо ще стане. За първи път чувам, някой който иска да си плаща данъците ей така. Щом започнеш да имаш по-голяма приход вече ще се наложи да платиш някой друг данък (възможно най-малко) за да имаш там какво да покажеш пред НАПа евентуално.

Ако пък вярваш, че данъците се оплозотворяват в полза на обществото и искаш да си полезна, просот събери колкото пари можеш да отделиш и ги вложи в някое дарение за играждане на нещо или купи някакъв ресурс, който е необходим на някого. Не ми се вижда много разумно човек да си дава парите на някой друг (правителствени личности) с "обещанието" , че те ще ги използват по предназначение.

При положение, че от край време сме свидетели само на едно и също - всеки нов, който дойде на власт прави същото: нагушва се колкото може, прави нещо просто да замаже положението и се спасява.

Другото което вече мисля, че може да се регистрираш като самоосигуряващ. Просто трябва да обявиш какъв приход имаш и те ще ти сметнат, колко данък да плащаш. ( и обикновено винаги излиза танто за кукуриго). Не познавам предприемач, който да не иска да си намали данъците.
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Без да регистрираш фирма трябва да се регистрираш в НАП като самонаета. Важно е преди да го направиш обаче е да се консултираш със счетоводител.
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Да де, обаче "самонаета" не ме устройва. Това включва разходи може би към 300-400лв месечно..., ако го направя. А очаквам приходи между 0лв или минимум 50лв до 400-500лв...

Това е. Така, че няма смисъл общо взето.

@lowriderzzz

Много добре знам, че и един човек няма да види моите "данъци". Въпроса е, че искам на мен да ми е мирна главата... :)
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

@lowriderzzz

Много добре знам, че и един човек няма да види моите "данъци". Въпроса е, че искам на мен да ми е мирна главата... :)

Ми, че тя пак може да ти е мирна. Стига да не продаваш нещо, крайно незаконно. Ако е в полза на обществото, от какво се притесняваш тогава, кой ще знае имаш ли продажби или нямаш. Проблем ще имаш, ако се мъчиш да "изклатиш" някой и той ревне на НАП-а да те проверят. Но ти не си такава, като гледам. В нета има милиони сайтове, мислиш ли че всички имат фирми зад тях и всичко им е изпипано.

Ако се стремиш всичко да ти е до конец откъм тези работи, тогава няма да ти е мирна главата определено. като започнеш да правиш по-големи пари, тогава му мисли как да се подсигуриш от към тази страна, за 50 - 500 лв месечно, на дали му дреме на някой, че "укриваш" данъци. Виж ако са 50 - 500 хиляди... това вече е друго.
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Изобщо не се занимавай с глупости. Пускай си идейката в обръщение и след време ако пък почнеш да печелиш кой зане колко тогава мисли за фирми и НАП-ове.
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

@lowriderzzz

:D Нямам намерение да клатя никого.

Супер. Значи ще си действам. Пък и то едни статии... няма нищо незаконно. Полагам си честен труд, получавам си честно възнаграждение. Сълзица. :)
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

@lowriderzzz

:D Нямам намерение да клатя никого.

Полагам си честен труд, получавам си честно възнаграждение. Сълзица. :)

Те стоят зад ъгъла до вас и само чакат да си пуснеш сайта, че да те проверят и да кажат... "а ся де" :D :D :D

(шегувам се ест.)
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Съгласен с колегите, замисли да легализираш бизнеса си, когато започнеш да правиш стабилни обороти, иначе в началото ще работиш за да плащаш осигуровки, счетоводител и т.н., което обезсмисля труда ти...
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Съгласен с колегите, замисли да легализираш бизнеса си, когато започнеш да правиш стабилни обороти, иначе в началото ще работиш за да плащаш осигуровки, счетоводител и т.н., което обезсмисля труда ти...
Да, точно това ми бяха притесненията... така и ще направя.Това, обаче поражда друг въпрос....Може ли да се направи (на по-късен етап) регистрация като фрийлансър или фирма при положение, че вече работя?
 
От: От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Да, точно това ми бяха притесненията... така и ще направя.Това, обаче поражда друг въпрос....Може ли да се направи (на по-късен етап) регистрация като фрийлансър или фирма при положение, че вече работя?

а кой ще знае работиш ли или не ? отговори си сама.

Ония зад ъгъла ти броят минутите нали знаеш. :D:D Имат даже и таймер. Внимвай да не превишиш 8 часа работа на ден, че ще има солени глоби... :D:D
 
От: От: От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

а кой ще знае работиш ли или не ? отговори си сама.

Ония зад ъгъла ти броят минутите нали знаеш. :D:D Имат даже и таймер. Внимвай да не превишиш 8 часа работа на ден, че ще има солени глоби... :D:D

Пфпфпфпъ... то да беше за 8-те часа..., ако лепкаха глоби за превишаване на работното време, досега и органите щяха да са ми конфискували. :D :D :D

П.П.: Не ме гони параноя, че някой нападжия ме наблюдава зад ъгъла. Просто не искам да ме занимават с глупости и разни глоби за няма и нищо.... та затова питам. Но щом няма проблем ще действам на принципа - първо спечели, после се ръси (за дан.) :D
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Яяяя къде била далаверата :p кажи кой е сайта, аз ще те изнудвам, за да не докладвам на НАП :lol:
 
От: Как да предлагам услуга без наличие на фирма?

Яяяя къде била далаверата :p кажи кой е сайта, аз ще те изнудвам, за да не докладвам на НАП :lol:

нИ моИ топлЪта вУдЪ си е самУ за мен. аааа... :twisted:
 

Горе